18.04 - Fioletowy ekran z ubuntu laduje się w nieskończoność

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
Albert221
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2021, 01:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME

18.04 - Fioletowy ekran z ubuntu laduje się w nieskończoność

Post autor: Albert221 »

Witam, gdy próbuję włączyć komputer wyskakuje mi fioletowy ekran z ubuntu, ktory laduje sie w nieskończoność. Gdy wszedlem w gruba kliknąłem e dopisalem nomodeset dokładnie tak jak widzialem na różnych stronach, kliknąłem ctrl + x tak jak pisalo u mnie na komputerze, żeby wszystko poszlo dalej wyskoczyl mi czarny ekran po chwili pojawiały się linijki z [ OK ] Starting, mounted itp czy czymś takim, wszystko niby git, ale zaczęły wyskakiwać mi [ FAILED ] pod tym failed wyswietlala sie jedna linijka zwyklego tekstu "See 'systemct1 status (tutaj byly różne powody)' for details" i tak w kółko gdy uruchomiłem komputer ponownie normalnie, problem nie znikł. Korzystam z ubuntu 18.04lts
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: 18.04 - Fioletowy ekran z ubuntu laduje się w nieskończoność

Post autor: mario_7 »

Gdy edytujesz linię gruba usuń wyrazy quiet oraz splash wtedy powinno być widać jakieś logi na ekranie- napisz co tam widać. Napisz też jakie pozycje mają status failed. (ewentualnie zrób zdjęcie i wrzuć jako załącznik)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości