Wordpress i domena na serwerze prywtnym

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
ManiekG
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2021, 21:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Wordpress i domena na serwerze prywtnym

Post autor: ManiekG »

Dla poszerzania swojej wiedzy przeniosłem działającego Wordpress na własny serwer fizyczny Ubuntu Serwer 20.04 . Wordpress ładnie się zainstalował i przeniosłem Wordpress od dostawcy hostingu. Zrobiłem przekierowanie na adres IP swojego serwera w strefie DNS hostingu.
Po instalacji, wpisując nazwę domeny w wyszukiwarkę, wchodzę na główną stronę WWW, ale podstrony (linki) już nie działają. Wyświetla się tylko informacja z Apache z nr IP, że nie ma takiego linku. Poza tym wszędzie linki zmieniły się z nazwy domeny na adres IP publiczny serwera. Zmieniłem informację o domenie w bazie SQL, więc teoretycznie powinna działać po nazwie domeny.

Obstawiałem, że potrzebny jest mi dodatkowo serwer DNS na moim serwerze. Spróbowałem skonfigurować ale robię to pierwszy raz i nie do końca wszystko zadziałało tak jak potrzeba. Czy idę dobrym tropem że potrzebuję serwera DNS, tak by nazwy były tłumaczone na IP? :pt36:


Pozdrawiam,
Maniek
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wordpress i domena na serwerze prywtnym

Post autor: mario_7 »

Nie musisz mieć własnego serwera DNS. Wystarczy że dostawca domeny ma DNS właściwie skonfigurowany i powinno działać. I raczej działa z tego co piszesz, bo inaczej nic by się nie ładowało...

Co do linków na stronie - to brzmi jak źle skonfigurowany WordPress. Zobacz czy w panelu administratora ustawienia serwera są prawidłowe.
Ewentualnie źle skonfigurowany serwer www - nie ma wpisanej domeny w konfiguracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości