Graficzny instalator sterowników w POP OS

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
LUKER
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 158
Rejestracja: 28 mar 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Graficzny instalator sterowników w POP OS

Post autor: LUKER »

Czy można dodać w POP OS graficzny instalator sterowników taki jak występuje w Ubuntu żeby system sam przeszukał sieć i zainstalował sterowniki?
Na jednym z komputerów mam zainstalowane Ubuntu. W czasie uruchomienia na liveUSB nie wykrywało mi karty sieciowej Intel 3165 ale wystarczyło podłączyć się poprzez kabel i po instalacji systemu wejść w menadżera wyszukiwania sterowników. Ubuntu poprzez ten graficzny instalator pobrał brakujące stary i karta sieciowa ruszyła. Chciałem ten sam manewr zastosować w Pop Os ale tam nie ma graficznego instalatora sterowników, a w terminalu nie mam pojęcia jakich komend użyć. Szukałem poradników w Internecie, ale jak zwykle nic nie ma. Jeśli ktoś przerabiał podobny temat, to bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Graficzny instalator sterowników w POP OS

Post autor: Tomfoc »

Sprawdź czy w tym systemie jest zainstalowany pakiet o nazwie software-properties-gtk
Awatar użytkownika
LUKER
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 158
Rejestracja: 28 mar 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Graficzny instalator sterowników w POP OS

Post autor: LUKER »

Mam po prostu wpisać tę nazwę w terminalu czy poprzedzić ją jakimś poleceniem?
Awatar użytkownika
320
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:03
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Graficzny instalator sterowników w POP OS

Post autor: 320 »

Jeśli w POP OS jest APT to możesz poszukać pakietu wpisują w terminal

Kod: Zaznacz cały

apt search nazwa_pakietu
U mnie jest tak:

Kod: Zaznacz cały

apt search software-properties
Sortowanie... Gotowe
Wyszukiwanie pełnotekstowe... Gotowe
python3-software-properties/focal-updates,focal-updates,now 0.98.9.5 all [zainstalowany,automatycznie]
  Zarządzaj repozytoriami, z których instalujesz oprogramowanie
                                                                                                                                      
software-properties-common/focal-updates,focal-updates,now 0.98.9.5 all [zainstalowany,automatycznie]                                 
  Zarządzanie repozytoriami, z których instalowane jest oprogramowanie (pliki wspólne)                                                
                                                                                                                                      
software-properties-gtk/focal-updates,focal-updates 0.98.9.5 all                                                                      
  Zarządzanie repozytoriami, z których instalowane jest oprogramowanie (GTK)                                                          
                                                                                                                                      
software-properties-qt/focal-updates,focal-updates,now 0.98.9.5 all [zainstalowany,automatycznie]                                     
  manage the repositories that you install software from (Qt)
Można też poszukać w graficznej nakładce na APT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość