Przywrócenie utraconych partycji po sformatowaniu jednej z nich

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
ogrodnik6006
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2015, 18:51
Wersja Ubuntu: 14.04

Przywrócenie utraconych partycji po sformatowaniu jednej z nich

Post autor: ogrodnik6006 »

Witam Koledzy,

Sąsiad pożyczył mi starego laptopa z Windowsem 7 - jako że strasznie mulił - postanowiłem sprawdzić jak zachowywałby się po zainstalowaniu Win7 na moim SSD-ku.
Włożyłem swój dysk wiedząc że mam tam dużo miejsca - jednak okazało się mam już 4 partycje i nie mogę stworzyć kolejnej - co wskazuje że dysk zainstalowany był w trybie MBR.
Ponieważ na dysku miałem Win 10 oraz Ubuntu 20 i 16 - postanowiłem wykorzystać partycję z win 10 - zrobiłem jej obraz na pendrive w celu jej późniejszego przywrócenia i podczas instalacji Win 7 sformatowałem ją. Instalacja ruszyła ale po dłuższej chwili pojawił się komunikat coś w stylu 0x800700 – dokładnie nie pamiętam.
Ponieważ o dziwo laptop odpalał poprawnie Ubuntu 16 już zainstalowany na dysku – postanowiłem sformatować partycje po Windowsie 10 raz jeszcze przed kolejna instalacją Win 7 – po dwóch takich operacja dysk stracił kontakt z partycjami.
Przy próbie uruchomienia systemu wywala komunikat: GRUB RESCUE>.

Na PC w Linux-ie w programie DYSKI – dysk jest widziany jako jedna przestrzeń GUID.
Windows z kolei chce formatować bądź naprawiać dysk – Mój komputer go nie wykrywa poprawnie, a w Managerze dysków Win7 widoczne są wszystkie partycje.

Proszę o pomoc w przywróceniu dysku do stanu jak sprzed awarii - oczywiście z zachowaniem danych - za co jak zawsze dziękuję.

Ps. oczywiście z przyczyn wiadomych w żadnej partycji poza tą z Win 10 nic nie było grzebane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości