Putty, Easy SSH nie działają

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Grzechu1988
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2022, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: Grzechu1988 »

Dzień dobry,

nie działają mi aplikacje "Easy SSH" oraz nawet "Putty". Easy SSH po wpisaniu w terminalu nie wyświetla żadnego błędu tylko "ładuje się" bez komunikatu i nic się nie dzieje. Co do putty... w terminalu po wpisaniu "putty" wyświetlają się poniższe błędy:

(putty:10307): Gtk-CRITICAL **: 20:32:07.423: gtk_box_gadget_distribute: assertion 'size >= 0' failed in GtkScrollbar
(putty:10307): Gtk-CRITICAL **: 20:32:07.425: gtk_box_gadget_distribute: assertion 'size >= 0' failed in GtkScrollbar
(putty:10307): Gtk-CRITICAL **: 20:32:07.427: gtk_box_gadget_distribute: assertion 'size >= 0' failed in GtkScrollbar
PuTTY: unable to load font "server:fixed"

Putty uruchamia się, ale niestety po wpisaniu prawidłowych danych ssh aplikacja się wyłącza.
Bardzo bym was prosił o pomoc . Nie mam już pomysłów jak rozwiązać te problemy :) zależy mi zwłaszcza na "Easy SSH" lub awaryjnie na Putty.

Korzystam z Ubuntu 24.04, wszystko jest zaktualizowane do najnowszych wersji.
Grzechu1988
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2022, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: Grzechu1988 »

Udało mi się przypadkiem znaleźć rozwiązanie dotyczące Putty. Dla każdego serwera, trzeba ręcznie wskazać czcionkę. Może się przyda innym przy problemie z Putty: https://github-wiki-see.page/m/architec ... 3Afixed%22

niestety nie mam rozwiązania dla aplikacji "Easy SSH" :/ nawet po wpisaniu w terminalu "easyssh" nie wyświetla żadnego błędu tylko "ładuje się" bez komunikatu i nic się nie dzieje. Bardzo prosiłbym o rozwiązanie dla tej aplikacji :)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: mario_7 »

A skąd masz i jak uruchamiasz easyssh?
Grzechu1988
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2022, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: Grzechu1988 »

mario_7 pisze: 16 cze 2022, 23:53 A skąd masz i jak uruchamiasz easyssh?
Easy SSH zainstalowałem poprzez polecenie sudo apt-get install easyssh i próbowałem uruchomić klikając na ikonkę Easy SSH lub w terminalu wpisuję polecenie easyssh. Bez efektów :(
gdy to nie dało to usunąłem pakiet wraz z zależnościami poprzez polecenie: sudo apt-get --purge remove easyssh. Następnie instalowałem (po restarcie systemu) zainstalować Easy SSH poprzez Ubuntu Software (jak się nie mylę to jest to też Snap) i problem jest niestety ten sam. Terminal nie wyświetla żadnych błędów, nic się nie dzieje...
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: mario_7 »

Nie znam tego programu. Jeśli nie uruchamia się i nic nie wyświetla w terminalu, to kiepsko o nim świadczy.

Spróbuj tak:

Kod: Zaznacz cały

strace -s 1024 easyssh
wyświetli się sporo dziwnych logów - jeśli nie rzucą ci się w oczy jakieś oczywiste błędy, które łatwo naprawić, to wrzuć na forum skopiowane logi z tego polecenia i ja rzucę na nie okiem.
Grzechu1988
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2022, 20:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: Grzechu1988 »

mario_7 pisze: 19 cze 2022, 15:52 Nie znam tego programu. Jeśli nie uruchamia się i nic nie wyświetla w terminalu, to kiepsko o nim świadczy.

Spróbuj tak:

Kod: Zaznacz cały

strace -s 1024 easyssh
wyświetli się sporo dziwnych logów - jeśli nie rzucą ci się w oczy jakieś oczywiste błędy, które łatwo naprawić, to wrzuć na forum skopiowane logi z tego polecenia i ja rzucę na nie okiem.
Skopiowany kod przesyłam w załączniku :)
Załączniki
skopiowany_kod.txt
skopiowany kod
(233.72 KiB) Pobrany 28 razy
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Putty, Easy SSH nie działają

Post autor: mario_7 »

Log wskazuje na to, że coś się uruchomiło i nawet sygnały o zmianie rozmiaru okna przychodzą. Ale skoro nie działa... To może odinstaluj tę wersję z apt i zainstaluj pakiet flatpak (instrukcja na GitHubie projektu).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości