tp-link tl-wn722n - wolne połączenie Wifi na Ubuntu

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
mirror
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2013, 20:05
Płeć: Kobieta

tp-link tl-wn722n - wolne połączenie Wifi na Ubuntu

Post autor: mirror »

Witam, prosze o pomoc. Mam w domu internet z Multimedia 600mbs, komputer stacjonarny z Ubuntu 20.04LTS. Do komputera podłączona karta sieciowa tp-link tl-wn722n. komputer mam w innym pokoju niż router i wszystko było ok. Od paru dni internet chodzi strasznie wolno. Kupiłam wzmacniacz Wi-Fi Mi Wi-Fi Range Extender Pro i nic to nie dało. Na chromebooku, smartfonie internet chodzi dobrze. Gdzieś czytałam, że w z racji dużej odległosci od rutera i posadania tp-linka powinnam mieć 70 parę mb nawet. Dziwne jest też to, że
Hosted by Volta Communications Sp. z o. (Gdansk) [71.89 km]: 34.425 ms
Download: 1.19 Mbit/s
Upload: 1.56 Mbit/s
Natomiast wg. Rutil Wlan Menager
Jakość łącza dochodzi do nawet 80 paru %
A poziom sygnału aktualnie -54dbm ale było nawet -48
Co może być przyczyną i jak rozwiązać problem? Z góry dziękuję za pomoc, gdyż oglądanie np. MultimediaGo jest męczące, co chwila się tnie.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Problem z Wifi na Ubuntu

Post autor: kobrawerde »

Może jest coś nie tak z driverami od karty wifi ?Ja bym spróbował to ustalić np. uruchamiając Ubuntu live z pena i łącząc się z netem z tej karty sprawdzając jaki jest down. / uplo. itd
Albo szukał rozwiązania w necie dla tej karty i przypadków wolnego internetu np.
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=264609
https://askubuntu.com/questions/173032/ ... -tl-wn722n
ubuntu slow speed tl-wn722n
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Problem z Wifi na Ubuntu

Post autor: Foka0111 »

może być tak,że z powodu slabego sygnału gubi pakiety , teoretycznie można zapchać łącze bitami sprawdzającymi poprawnosć transmisji. Paradoksalnie,czym szybsze prędkości osiągają sieci, tym więcej danych potrzeba na kontrolę. Przenieś ruter do pokoju z tą kartą wi fi i zobacz jaki to da efekt. Sprawdź też,czy obok nie ma sieci pracującej na tym kanale. Jeśli masz możliwość przełączyć się na 2,4GHz to poprawi się zasięg sieci kosztem spadku prędkości
Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2021, 13:26

Re: tp-link tl-wn722n - wolne połączenie Wifi na Ubuntu

Post autor: Paweł »

Dobry wieczór sprawdziłem w Internecie na stronach tp-link możliwość ściągnięcia sterowników do urządzeń sieciowych tp-linkm i znalazłem stronę z sterownikami a o to adres https://www.tp-link.com/pl/support/download/ jeśli strona okaże się pomocna to będzie milo

Pozdrawiam Paweł Ciszewski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości