Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Steve57
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 22 kwie 2022, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Post autor: Steve57 »

Witam. Jak na ubuntu 22.04 (zaaktualizowanego z 21.10) otwieram minecraft pobranego z minecraft.net na wersję 1.8.9, to włączam grę w trybie pełnoekranowym, ale jak wychodze poprzez przycisk na klawiatrze "win" - ten z logiem windowsa, albo po prostu wyłączam grę jeśli jest w pełnym ekranie albo rozszerzona na cały ekran, to przy wyłączeniu obraz znika i się nie pojawia, przez co musze wyłączyć komputer przytrzymując przycisk ponieważ nic się nie wyświetla w ogóle. Posiada sterownik: nvidia driver 510 (proprietary tested), na sterowniku 470 to samo się działo. Mam karte graficzna rtx 2080 (msi) nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Bardzo prosze o pomoc
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Post autor: mario_7 »

Przydałyby się logi systemowe, aby dowiedzieć się co się stało. Rzuć okiem w /var/log/kern.log czy nie zachowały się jakieś błędy z momentu gdy system się tak zachował.

Ponadto czy ta wersja gry nie jest jakaś bardzo stara (z 2015 roku)? Bo całkiem prawdopodobne, że nowsza wersja może nie mieć już takich problemów...
Steve57
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 22 kwie 2022, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Post autor: Steve57 »

mario_7 pisze: 05 sie 2022, 11:03 Przydałyby się logi systemowe, aby dowiedzieć się co się stało. Rzuć okiem w /var/log/kern.log czy nie zachowały się jakieś błędy z momentu gdy system się tak zachował.

Ponadto czy ta wersja gry nie jest jakaś bardzo stara (z 2015 roku)? Bo całkiem prawdopodobne, że nowsza wersja może nie mieć już takich problemów...
to sprawdze zaraz logi, a ta wersja własnie gry ma jeszcze "stare pvp" na czym mi zalezy bardzo
Steve57
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 22 kwie 2022, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Post autor: Steve57 »

mario_7 pisze: 05 sie 2022, 11:03 Przydałyby się logi systemowe, aby dowiedzieć się co się stało. Rzuć okiem w /var/log/kern.log czy nie zachowały się jakieś błędy z momentu gdy system się tak zachował.

Ponadto czy ta wersja gry nie jest jakaś bardzo stara (z 2015 roku)? Bo całkiem prawdopodobne, że nowsza wersja może nie mieć już takich problemów...
Dobra właśnie sprawdziłem. Problem jest tylko gdy mam włączonego DISCORD w tle, jak go kompletnie wyłączam (z paska u góry też) problemu już nie ma, tylko jest problem jak discord jest włączony: https://pastebin.com/TkshUFvE
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Post autor: mario_7 »

Odinstaluj discorda w wersji snap, bo on ma jakiś problem i zapycha logi komunikatami o tym, że nie może zrobić rzeczy poza swoją piaskownicą którą snap mu tworzy.
Zamiast tego zainstaluj wersję deb prosto ze strony domowej discorda.
Sprawdź czy będzie lepiej.
Steve57
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 22 kwie 2022, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Minecraft - przy wyjściu w trybie pełnego ekranu - obraz gaśnie

Post autor: Steve57 »

Bardzo dziękuje, pomogło. Jedynie to mam teraz takie coś, że jak się przy pełnym ekranie kliknie przycisk "win" na klawiaturze, to pokazuje sie pulpit ale nie moge nic klikać i nic sie nie pokazuje i do gry nie mogę powrócić oraz jak jestem w ustawieniach to wygląda to jakby bylo uruchomione w 60Hz a nie jak mam ustawione 144Hz, ale to wina raczej już samego minecrafta (stara wersja 1.8.9). Bo jak odinstalowałem tego discorda to czarny ekran się już nie robi. Więc jeszcze raz dziękuje za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości