system nie startuje,brak pikania z glosnika

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
miscoala23
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2022, 16:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

system nie startuje,brak pikania z glosnika

Post autor: miscoala23 »

Witam wszystkich , posiadam PC z werscja Ubuntu 14.04 i ostatnio system nie chce startowac. Do momentu pasku postepu jest ok pozniej pojawia sie tablica z trybami awaryjnymi itd. i system nie startuje dalej - Nie wiem czy to hardware czy software ma problem, Moze ktos mial podobny problem ? chcialem robic aktualizacje do wersji 20 albo 21 ale teraz chce odzyskac loginy i passworty z przegladarki bo tam jest cle moje zycie :cry:
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: system nie startuje,brak pikania z glosnika

Post autor: mario_7 »

Co rozumiesz przez "pojawia sie tablica z trybami awaryjnymi itd."? O jaki ekran chodzi?

Ogólnie, jeśli system nie wstaje, to można spróbowac uruchomić komputer z LiveUSB lub LiveDVD (czyli uruchomić z pendrive/DVD system bez instalacji) i z tego poziomu odczytać pliki z dysku (i skopiować je w jakieś bezpieczne miejsce).
Awatar użytkownika
320
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 292
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:03
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: system nie startuje,brak pikania z glosnika

Post autor: 320 »

miscoala23 pisze: 27 lis 2022, 17:02Do momentu pasku postepu jest ok pozniej pojawia sie tablica z trybami awaryjnymi itd. i system nie startuje dalej
Jak system zaczyna startować można nacisnąć klawisz [ESC] wtedy pojawią się komunikaty tekstowe.
Zakładam, że masz zainstalowane środowisko graficzne.
miscoala23
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2022, 16:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: system nie startuje,brak pikania z glosnika

Post autor: miscoala23 »

Mam kubuntu na PC , Live DvD to dobry pomysl musze gdzies poszukac bo nie mam w posiadaniu a tego jeszc e nie robilem, jestem tylko uzytkownikiem :-) , nie znalazlem Live DVD tylko caly system na DVD. to sie czyms rozni ?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: system nie startuje,brak pikania z glosnika

Post autor: mario_7 »

Nie wiem co to znaczy "cały system an DVD". Ogólnie LiveDVD poza uruchomieniem bez instalacji pozwala też instalować system, więc to też "cały system". Od dosyć dawna DVD z Ubuntu (i innymi odmianami) występuje w jednej głównej podstawowej odmianie - z trybem Live.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości