Kubuntu 22.04 zawieszanie się systemu sprzętowe

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
tomi0001
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Kubuntu 22.04 zawieszanie się systemu sprzętowe

Post autor: tomi0001 »

Mam takie problem zainstalowałem sobie na początku grudnia kubuntu 22.04 mój laptop to ASUS R542UF-DM157
dwie karty graficzne nvidia geforce mx 130 i intel uhd grafik 620
i teraz do laptopa mam podpięty dysk twardy zewnętrzny na usb i jeszcze hub do którego są podpięte urządzenia usb np. czasami się ładuje telefon i teraz miałem taką sytuację, że podczas grania przez steam (dwa razy miałem taką sytuację) w gry system się zawiesza sprzętowo na nic nie reaguje dopiero muszę go wyłączyć w logach w dmesg nie ma żadnych błędów.
Ja sobie myślę, że to jest zawieszeni sprzętowe, a może być spowodowane tym, że jest za duży pobór prądu i zasilacz tego nie wytrzymuje bo w momencie grania to jest obciążona karta graficzna, ale tutaj jest jeszcze coś innego bo wcześniej miałem kubuntu 20.04 i czegoś takiego nie było, ale za to gry wolniej chodziły były większe lagi bo kubuntu 20.04 używał tylko nvidi, a nowe kubuntu używa intel i nvidii jednocześnie , a co wy o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kubuntu 22.04 zawieszanie się systemu sprzętowe

Post autor: mario_7 »

Pokaż logi z /var/log/kern.log
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości