MSI b650m-a pro wifi / wlan RZ616 MediaTek mt922 lub AMD WI-FI 6e - brak sieciówki Ubuntu 22.04

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
jaseku
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:28
Wersja Ubuntu: 22.04

MSI b650m-a pro wifi / wlan RZ616 MediaTek mt922 lub AMD WI-FI 6e - brak sieciówki Ubuntu 22.04

Post autor: jaseku »

Dzień dobry,

Posiadam kompa z taką płytą główną, na której jest wspomniana także taka karta sieciowa bezprzewodowa.
W przypadku uruchomienia live, zanim przystąpiłem do zmiany systemu z Win11 do U22.04, listowało mi wlan i dawało możliwość podłączenia do bezprzewodowej sieci. Gdy tylko zainstalowałem Ubunciaka system nie wykrywa mi wi-fi. Próbowałem kilku poradników na wznowienie działania bezprzewodówki, bezskutecznie (poradniki z askubuntu.com / youtube). Najciekawsze jest to, że w katalogu (o ile dobrze pamiętam, pisząc tego posta nie byłem przy pacjencie) /lib/Mediatek/ znajdowały wspomniane pliki z mt922 oraz mt921 (wifi oraz bt).

Czy ktoś z Was miał może podobny problem z tego typu kart sieciową bezprzewodową?
In Valhalla, we shall meet again...
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: MSI b650m-a pro wifi / wlan RZ616 MediaTek mt922 lub AMD WI-FI 6e - brak sieciówki Ubuntu 22.04

Post autor: kobrawerde »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości