Program Software Updater zostal niespodziwanie zakończony

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Marek321123
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2023, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: Inna

Program Software Updater zostal niespodziwanie zakończony

Post autor: Marek321123 »

Hej, kilka lat temu zainstalowałem tacie Linuxa (Ubuntu wersja 20.04). Od tamtej pory system nie był aktualizowany.

Ja, poza zainstalowaniem oprogramowania i aplikacji, z Linuxem nie umiem robić niczego.

Po latach, po uruchomieniu programu "Aktualizacje oprogramowania" wyskoczył mi błąd (aplikacja kazała mi sprawdzić połączenie wi-fi - tymczasem internet cały czas działał). Próbowałem to naprawić, korzystając z forum, jednak bez wiedzy po prostu nawpisywałem głupoty i teraz wyskakuje błąd "Program Software Updater zostal niespodziwanie zakończony". Problem type "crash".

Kod: Zaznacz cały

user@Fujitsu:~$ apt-get upgrade
E: Malformed entry 3 in list file /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list ([option] not assignment)
E: Nie udało się odczytać list źródeł.
E: Nie udało się otworzyć pliku blokady /var/lib/dpkg/lock-frontend - open (13: Brak dostępu)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?
Jakieś pomysły? Dzięki z góry i serdecznie Was pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Program Software Updater zostal niespodziwanie zakończony

Post autor: mario_7 »

W pliku /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list jest jakiś nieprawidłowy wpis. Pokaż zawartość tego pliku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości