Szablon walidacji formularzy

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
progprom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2023, 10:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Szablon walidacji formularzy

Post autor: progprom »

W JavaScript.
Udało mi się!
Chyba.

Nie cierpię JavaScript bardziej niż Gargamel smerfów, ale udało mi się :D

Nie jestem w tym specjalnie mocny, ale jak ktoś tez się męczy z JavaScript, to może znajdzie kilka ciekawych sposobów na rozwiązanie problemów.
(Ogólnie szablon jest właśnie dla tych, co się uczą).

https://www.progresywnyprogramista.pl
Na stronie 8.
Awatar użytkownika
Kururin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2023, 08:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Szablon walidacji formularzy

Post autor: Kururin »

progprom pisze: 15 lis 2023, 18:39 W JavaScript.
Udało mi się!
Chyba.

Nie cierpię JavaScript bardziej niż Gargamel smerfów, ale udało mi się :D
Gratuluję :) Super, że się powiodło :D Z ciekawości, dlaczego nie przepadasz za JS? :)
progprom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2023, 10:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szablon walidacji formularzy

Post autor: progprom »

Kururin pisze: 16 lis 2023, 07:55 Gratuluję :) Super, że się powiodło :D Z ciekawości, dlaczego nie przepadasz za JS? :)
Hmm.. Właśnie myślę jakby to ubrać w słowa...
Programowanie było kiedyś moją pasją, ale zawsze amatorsko.
Nigdy nie uczyłem się niczego na pamięć (i myślę, że tak naprawdę, programista niczego na pamięć uczyć się nie powinien).
Z C++ (albo PHP), po zrozumieniu pewnej "logiki" języka, mogłem sobie potraktować przygody z nimi jak wspinanie się na drzewo. Gdy potrzebowałem rozwiązać jakiś problem (wejść na którąś z gałęzi) to szukałem informacji i uczyłem się konkretnie o tym temacie.
Z JavaScript jest niestety inaczej. Jeśli C++ i PHP to drzewa w języku programowania, to JS kojarzy mi się z biegaczem pustynnym (te wiechcie znane z westernów).
Zupełnie nie wiadomo gdzie ma początek, gdzie koniec. Wszystko tu można zrobić ze wszystkiego, ale czasem nie działa. ;)
Zerowa intuicyjność i praktycznie żadna czytelność (to oczywiście moje odczucia).
Ale co można powiedzieć o języku, który ma 10 sposobów na wywołanie funkcji? ;)
Ja rozumiem zalety elastyczności JS, ale biorąc się na poważnie do skryptów obecnie (kiedyś to okazjonalnie, wtedy mnie ten język strasznie zniechęcił na wstępie), biorąc się za jakiś problem, to musiałem przerzucić kilka/kilkanaście stron o JS, część potrzebnych informacji brać z jednego miejsca, inne z innego i wywalić wszystko, co zachwaszczało odczyt.

Oczywiście pewnie jest to kwestia wprawy, ale ja i JavaScript nie lubimy się od pierwszego wejrzenia :D
[C++ też ma swoje ciemne zaułki i też można pięknie pogmatwać czytelność.]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości