Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Post autor: Willow »

Witam, na Ubuntu 20.04 LTS korzystam z Vivaldi 6.4.3160.44
Vivaldi zaktualizowane do ostatniej wersji. Problem polega na chwilowym zamarzaniu przeglądarki na 3 do 4 sekund. Dzieje się to zazwyczaj dwa może trzy razy podczas otwartej sesji przeglądarki. Kiedy zamknę przeglądarkę i uruchomię ponownie problem się powtarza. Ktoś przerabiał już problem? Szukałem na forum Vivaldi, ale na razie brak odpowiedzi. Poproszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Post autor: kobrawerde »

Wydaję mi się że może to być związane z wykorzystaniem akceleracji w programie Vivaldi... może poszukaj czy da się wyłączyć w/w w ustawieniach .
Ja mam ciut podobną sytuację z przeglądarką google-chrome stable i kartami grafiki nVidia / Intel ...przeglądarka wariuje jak przełączę grafikę na tzw. oszczędzanie energii : Intela :-) .... bardzo długo się uruchamia jeśli nawet zdoła :-)
ale działa Ok jak przełączę na : Nvidia na żądanie lub: Nvidia tryb wydajny.
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Post autor: Willow »

kobrawerde pisze: 28 lis 2023, 16:26 Wydaję mi się że może to być związane z wykorzystaniem akceleracji w programie Vivaldi... może poszukaj czy da się wyłączyć w/w w ustawieniach .
Ja mam ciut podobną sytuację z przeglądarką google-chrome stable i kartami grafiki nVidia / Intel ...przeglądarka wariuje jak przełączę grafikę na tzw. oszczędzanie energii : Intela :-) .... bardzo długo się uruchamia jeśli nawet zdoła :-)
ale działa Ok jak przełączę na : Nvidia na żądanie lub: Nvidia tryb wydajny.
Tam nawet nie ma takiej opcji akceleracji, zgłosiłem błąd prosto do vivaldi. Zobaczmy co odpiszą na email
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Post autor: kobrawerde »

można spróbować

Kod: Zaznacz cały

vivaldi --disable-gpu
ale to chyba wylączy dekodowanie video w programie i może ją spowolnić ...ale można przetestować co się stanie :-)
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Post autor: Willow »

kobrawerde pisze: 28 lis 2023, 19:18 można spróbować

Kod: Zaznacz cały

vivaldi --disable-gpu
ale to chyba wylączy dekodowanie video w programie i może ją spowolnić ...ale można przetestować co się stanie :-)
Niestety przeglądarka nadal na chwile zamarza. Wyczyściłem profil i nadal to samo. Czekam na odpowiedź społeczności z Vivaldi
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Ubuntu 20.04.06 LTS vs przeglądarka Vivaldi

Post autor: Willow »

Społeczność Vivaldi twierdzi że to problem dużej ilości otwartych zakładek. Użytkuję tą przeglądarkę od kilku lat i nigdy nie miałem z tym problemów nawet przy przesadnie dużej ilości otwartych kart. Uciążliwe to bo jak na Linuxa przystało powinno byc stabilnie a tutaj takie zamarzanie trochę nie przystoi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 64 gości