drukowanie fotografii - PhotoScape pod wine czasem się zacina

Grafika, film, dźwięk.
Marcin Dudkowski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2024, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

drukowanie fotografii - PhotoScape pod wine czasem się zacina

Post autor: Marcin Dudkowski »

Dobry wieczór. Witam szanowne grono forumowiczów. Zgłaszam się do Was z uciążliwym dla mnie problemem. To już któreś podejście do systemów linuxa w moim 50 letnim życiu. Od kilku lat czuję się samozwańczym amatorem fotografikiem. Nazbierało się trochę fotograficznego materiału. W domowym zaciszu używam drukarek oraz obdarowuję rodzinę i znajomych swoimi arcydziełami. Sedno sprawy: dlaczego linux? okazało się że lepiej współpracują sterowniki CUPS z moją drukarką brother mfc-j6910dw. dlaczego ubuntu? chyba z przyzwyczajenia i supportu online. Laptop to poczciwy thinkpad t520 na i5 ssd i 16gb ram. Niestety albo stety korzystam do popełnienia druku z programu działającym pod wine - PhotoScape. Nie znalazłem podobnych odpowiedników na system. Zależy mi na obsłudze formatu a3, a4 oraz możliwości druku miniatur (4 obrazy na jednej karcie) i trochę automatyki z tym związane. Automatyczne obracanie, dostosowanie do marginesów.
Mimo średniego zapasu mocy laptopa często borykam się z komunikatem: okno "PhotoScape" nie odpowiada. można poczekać chwilę dłużej lub wymusić zakończenie programu. Ile się naklikam "czekaj" no to już moje a i tak często jest że program się wykrochmali do pulpitu. Przy ponownym uruchomieniu nie pamięta gdzie ostatnio były katalogi.
Poproszę o pomoc. Czy jest to możliwe że wine potrzebuje więcej pamięci by utrzymać program?. Może Państwo wiedzą i istnieniu właściwego programu do takich celów jak mój.
Pozdrawiam serdecznie i liczę na uwagi.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: drukowanie fotografii - PhotoScape pod wine czasem się zacina

Post autor: mario_7 »

Wygląda na to że ta aplikacja jest udostępniana w formie snapa - https://snapcraft.io/photoscape
Sprawdź, może ta wersja będzie działała lepiej.
Awatar użytkownika
yacup
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: drukowanie fotografii - PhotoScape pod wine czasem się zacina

Post autor: yacup »

A photoprint?
Jest w repozytorium i powinien spełniać twoje oczekiwania
a ja mam takiego komputera, że jest taki czarno-srebrny; a na dole są takie różne przyciski coś tak jakby z literami a na górze jest taki telewizor i na nim się wyświetlają różne obrazki, i można go tak jak zeszyt złożyć (albo książkę)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości