Warcraft 3 + The Frozen Throne

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Other
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2005, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Warcraft 3 + The Frozen Throne

Post autor: Other »

Witam, czy udało się komuś odpalić pod Ubuntu Warcrafta z Frozen Thronem ? Mam oryginała i nie chce żeby się zmarnowało, a tylko Warcraft 3 powstrzymuje mnie od usunięcia WIndowsa ... Z góry dzięki za pomoc =]
Awatar użytkownika
Paool
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2005, 18:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: Paool »

Warcraft 3 + dodatki jest oficjalnie wspierany przez Cedegę, nie będzie problemu ;)
Linux Registered User: #375277 | Ubuntu Registered User: #3596
remember the classics return to the classics
Other
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2005, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Other »

Nie mam kasy na cedege :O Chyba ze macie jakąś darmową wersję, to od razu podrzućcie linka i jak zainstalować bo może byc problem jak nei ma w repo =] Chociaż kompialcja to nei grzech :P
Awatar użytkownika
Paool
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2005, 18:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: Paool »

cedega z cvs jest darmowa. ale o tym można już co nieco wyszukać na forum ;)
Linux Registered User: #375277 | Ubuntu Registered User: #3596
remember the classics return to the classics
Other
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2005, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Other »

cvs brzmi groźnie :D poszukam na forum i spróbuję, bo pod wine jakoś mi nei hciała instalka odpalić :P
Husio
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2005, 18:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Kontakt:

Post autor: Husio »

Nie da sie zainstalowac polskiej wersji Warcraft. Ale da sie Zainstalowac polski dodatek.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8614
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

Husio pisze:Nie da sie zainstalowac polskiej wersji Warcraft. Ale da sie Zainstalowac polski dodatek.
Juz sie da :)
Wlasnie doswiadczylem tego problemu i go rozwiazalem. Odpowiednio zmodyfikowany instalator oraz instrukcja co i jak dostępna jest tutaj: (to już nie jest potrzebne - patrz niżej)

Uaktualnienie: Zgodnie z informacją na stronie Bug 4095 - Warcraft III Polish installer crashes począwszy od Wine 1.1.10 instalacja powinna przebiegać bez problemu, bez konieczności pobierania powyższego patcha.
Husio
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2005, 18:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Kontakt:

Post autor: Husio »

wystarczy podmienic glowny plik z polskiej plyty na ta z angielskiej, ale o tym wiadomo od dawna :smile:
Mozna tez zainstalowac ang. wersje a potem polski dodatek.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8614
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

Husio pisze:wystarczy podmienic glowny plik z polskiej plyty na ta z angielskiej, ale o tym wiadomo od dawna :smile:
Tak... Ale wtedy sa problemy z patchami (nie moglem zaktualizowac samego Warcrafta do wersji 1.20d)... I gra nie jest w 100% po polsku (np. nazwy i opisy map, pomoc).
I jeszcze jedno - zeby takie triki stosowac musisz kupic angielska wersje Warcrafta...
Mozna tez zainstalowac gre na Windowsie i skopiowac na Linuksa, ale wtedy trzeba miec Windowsa...

Zmodyfikowany przez mnie instalator instaluje gre w 100% po polsku i prawidlowo bez kombinacji z angielskimi wersjami czy Windowsami :)
Husio
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2005, 18:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Kontakt:

Post autor: Husio »

Mysle ze jesli sciagniesz angielska wersje to nie bedzie to piractwo.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8614
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

Husio pisze:Mysle ze jesli sciagniesz angielska wersje to nie bedzie to piractwo.
Tez tak mysle, dlatego zmodyfikowalem instalator z angielskiej wersji (wrzucilem tlumaczenie, podmienilem pliki na te z polskiej wersji itd.). Dzieki temu nie trzeba szukac i sciagac calej 700MB plyty, a jedynie 17MB instalator :)
Other
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2005, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Other »

A ja napisałem do pomocy technicznej na gram.pl i odpisali mi że w wymaganich gry jest wypisany OS Windows, a plików podmieniać nie można, bo podczas instalacji akceptuję umowę, która tego zabrania ... gratulujemy cdprojektowi za wydanie :P przynajmniej TFT działa instalka bez przeszkód.
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

Other, to jak tak to wystarczy zrobic instalator w loki, jak nie pozwalaja modyfikowac swojego :P on skopiuje co trza, potem tylko uruchomic i dziala ;)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8614
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

Other pisze:A ja napisałem do pomocy technicznej na gram.pl i odpisali mi że w wymaganich gry jest wypisany OS Windows, a plików podmieniać nie można, bo podczas instalacji akceptuję umowę, która tego zabrania
W gruncie rzeczy zmodyfikowany przeze mnie instalator nawet licencje ma skopiowana z polskiego nosnika, wiec o zadnej podmianie plikow nie ma tutaj mowy - dokladnie to samo jest na polskim cd :P
bazia
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2007, 13:39
Kontakt:

Post autor: bazia »

Skoro już jest temat, to się podłączę. Ściągnęłam na próbę playable demo Warcrafta 3 z blizzarda i zainstalowałam używając wine (do tego sterowniki do nVidii), wszystko pięknie, tylko czasem gra się sama wyłącza albo zacina i trzeba wymusić zakończenie :( Any ideas?

Komp: GeForce FX5200
RAM 512 MB
Procesor AMD AthlonXP 2800+
Awatar użytkownika
kaziu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2006, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: kaziu »

@bazia Mam podobną konfigurację kompa i u mnie wszystko ok. Spróbuj uruchamiać W3 z dopiskiem '- opengl'.
Desperados Immortal Team Member - www.desteam.ovh.org
Poznan University of Technology Student
bazia
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2007, 13:39
Kontakt:

Post autor: bazia »

Komenda wyglądała następująco

Kod: Zaznacz cały

wine /home/bazia/.wine/drive_c/"Program Files"/"Warcraft III Demo"/"Warcraft III Demo.exe" - opengl
Zacięło się po jakichś 10 minutach :sad:

Pytanie: w katalogu oprócz Warcraft III Demo.exe jest też War3Demo.exe. Czy może powinnam uruchamiać ten drugi plik?

Problem rozwiązany: komenda ta sama, tylko trzeba było kliknąć spację po minusie także w terminalu... ;) Grałam z pół godziny i jedyne, co odrobinę nawalało, to filmiki.
Awatar użytkownika
kaziu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2006, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: kaziu »

To obojętne którym uruchomisz.Nie wiem co może być nie tak, może to wina sterowników do grafiki nie mam pojęcia u mnie śmiga aż miło zarówno pod cedegą i pod wine. Tylko pod wine trzeba wyłączyć filmy bo krzaczy na nich.
Desperados Immortal Team Member - www.desteam.ovh.org
Poznan University of Technology Student
bazia
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2007, 13:39
Kontakt:

Post autor: bazia »

U mnie filmy właśnie śmigają, za to gra pada. No nic, będę szukać dalej i jak znajdę rozwiązanie, to się podzielę wrażeniami.

A co do sterów, to są ok. Właśnie bez nich gra działała z prędkością żółwia atomowego i skokowo do tego.
Mistrig
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:43

Post autor: Mistrig »

Ja mam jeszcze ciekawszy problem sama gra w singlu i na bn w "własnej grze" działa bez zarzutu natomiast ciekawsze jest to, że na laderze gra zacina się albo podczas ładowania albo po 20-30s w czasie gry. Gra zawiesza cały sytem, nie moge nawet do konsoli wejść. Najdziwniejsze jest to, że gdy zainstalowałem wine 0.9.27 wszystko działało bez zarzutu, do czasu.. potem znowu zaczeło się zacinać (nie zmieniałem nic w configu). Próbowałem przeinstalować, a potem wypróbować 0.9.30, ale nic nie pomaga :/ Wiem, że problem już opisywałem, ale nikt nie znał rozwiązania, może teraz ktoś coś wie :whis:
ps: Problem oczywiście dotyczy wersji pełnej (konkretnie dodatku, podstawki nie sprawdzałem), nie dema ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości