VirtualBox i akceleracja 3D

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
Danic X
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 30 cze 2007, 20:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: Danic X »

Siemka, czy ktoś wie, jak uruchomić akcelerację 3D na VirtualBoxie?
Bo gram w Wowa, a na Linuxie mimo najwyższych detali mam fatalną grafikę...
A jeżeli się nie da - co polecacie? VMWare? NIby mam ale pisze że nie skonfigurowane i stoję...
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: ka_o_3991 »

Granie na maszynie wirtualnej to zdecydowanie kiepski pomysł, chyba że masz superwydajnego kompa z obsługą sprzętowej wirtualizacji. Chyba żadna maszyna wirtualna nie emuluje karty graficznej z akceleracją 3D.
Awatar użytkownika
Danic X
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 30 cze 2007, 20:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: Danic X »

Ehh... Nie no, mam dość nowego kompa http://www.efotek.pl/pokaz_fotke/upload/gr8qnxw9.gif.
Jednak nie chce mi się przełączać pomiędzy systemami tylko po to żeby grać w WoWa...
Awatar użytkownika
Tares
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: Tares »

Jedyna szansa, z tego co wiem, to odpalenie akceleryzacji 3d jest pod vmware playerem, ale niestety, do zadawalajacej wydajnosci to dosyc daleko :/
Awatar użytkownika
Danic X
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 30 cze 2007, 20:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: Danic X »

Czyli póki producenci software'u nie zaczną pisać gier też na linucha jestem skazany na przełączanie pomiędzy systemami...
feather7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2008, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Architektura: x86_64

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: feather7 »

Mam dobre wiesci :) Zdecydowanie mozna grac pod VMware 6.0.2 ktory jak sie dobrze pokombinuje obsluguje gry ktore potrzebuja DirectX 9 :) Jedyne ograniczenia to twoj komp jego ram procek i grafika oraz emulowana grafika ktora maksymalnie moze chyba udawac graficzke z 128MB ramu. Wszystkie gry do wersji DX8 chodza plynnie te ktore potrzebuja DX9 czasami textury gubia ale grac sie da :) co i jak znajdziesz tutaj: http://starepro.info/Artyku%C5%82y/Akce ... fault.aspx
LaResistance
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: LaResistance »

Witam!
Podczepiam się pod ten temat bo mam podobny problem. Po konfiguracji XP pod virtualboxie gry nie działająmi na pełnym ekranie. Tzn na laptopie mam rozdzielczość 1440 x 900 a w virtualboxie gdy włączę tryb pełnoekranowy mam taką samą rozdzielczość. Jednak gdy włączę sobie grą np Heroes3WOG togra uruchamia się w rozdzielczośći 800x600 w oknie. Naet kiedy włączę tryb pełnoekranowy na środku ekranu mam tą grę w tym trybie 800x600 a resztę ekranu jako czarny kolor. CZego to może być wina i jak zrobić żeby grać w t na pełnym ekranie? Pewnie spowodowane jest to konflikrtem dwóch rozdzielczości - gry z rozdzielczością ubuntu. Wydaje mi się że na windzie program sam wymuszał zmianę rozdzielczości ekranu do tej z gry i dzięki temu gra uruchomiała siępełnoekranowo a tutaj nie może. No ale to tylko moje domysł - może Wy wiecie coś więcej. Za pomoc dziękuję z góry!!

EDIT:
Czy ktoś to jeszcze czyta??? Widzę, że podczepienie się pod stary temat aby nie mnożyć bezsensownie tematów nie było chyba zbyt dobrym pomysłem :(
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: kaladann »

LAResistance...mozesz mi powiedziec jak uruchamiasz w ogóle gry ba wirtualboxie ?. Z tego co probowałem tam nie ma akceleracji 3d i nic sie nie da uruchomic z gier na tym.
HeruNoTenchi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2007, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: HeruNoTenchi »

Z tego co ja pamietam to Heroes3 to laza na software i nie wykorzystuja technologii 3D, ale to szczegół, co do głównego tematu to vmworkstation w miare juz emuluje 3D, acz trzeba sie przyzwyczaic do bledow i problemow :)
Obyś żył w ciekawych czasach!
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: dk75 »

LaResistance pisze:Po konfiguracji XP pod virtualboxie gry nie działająmi na pełnym ekranie. Tzn na laptopie mam rozdzielczość 1440 x 900 a w virtualboxie gdy włączę tryb pełnoekranowy mam taką samą rozdzielczość. Jednak gdy włączę sobie grą np Heroes3WOG togra uruchamia się w rozdzielczośći 800x600 w oknie. Naet kiedy włączę tryb pełnoekranowy na środku ekranu mam tą grę w tym trybie 800x600 a resztę ekranu jako czarny kolor.
To nie jest związane z akceleracją 3D - uruchom swojego VBXP i w menu "Urządzenia" na samym dole masz "Zainstaluj dodatki (Guest additions)". Musisz mieć połączenie sieciowe gdyż jest ściagane z sieci ISO które nastepnie jest podłączane do wirtualnego napędu i jest z niego instalowany dodatek.
Od tej pory możesz uzywac prawdziwego trybu pełnoekranowego oraz w trybie okienkowym kursor nie jest już nigdy więcej w pełni zalockowany w oknie VB - można sobie po prostu poza okno wyjechac bez naciskania zadnych kombinacji.
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: VirtualBox i akceleracja 3D

Post autor: konikov »

Danic X pisze:nie chce mi się przełączać pomiędzy systemami tylko po to żeby grać w WoWa...
Użyj wine, koniecznie. U mnie działało z full detalami, do tego mogłem pisać wszystkie polskie literki (na winXP przy niektórych cały wpisany tekst znika), a było mniej lagów niż na xp (to może być przypadek, choć wątpię).

Maszyny wirtualne sobie najlepiej odpuść w przypadku gier.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości