hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
slovic98
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2008, 09:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: slovic98 »

niedawno przeżuciłem się z 7.10 na 8.04 i niby wszystko dobrze poza faktem, iż po włączeniu hibernacji lub też po samoistnym włączeniu stanu wstrzymania komp się nie budzi i muszę zrobić twardy restart. Monitor nie wyświetla nic... tak jakby komputer był wyłączony ale słyszę że pracuje mój stary DELL.

grafika zintegrowana, na procku 1.0 , w ramach 512 DDR , co jeszcze.

z góry dziękuje za pomoc. Jeśli temat gdzieś był to przepraszam. zawsze do tej pory radziłem sobie poprzez wyszukiwarkę, ale teraz jakoś nie mogłem. jeśli podpiołem to do nieodpowiedniego działu to przepraszam... tak naprawdę nie wiedziałem gdzie to może pasować :)
Awatar użytkownika
misiek1928
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2006, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: misiek1928 »

U mnie na laptopie to samo. Jak sobie poradziłem i było ok (był problem z klawiaturą i touchpadem po wybudzeniu), to po aktualizacji klapa - tak jak u Ciebie, ciemno i głucho. Coś, co jest w aktualizacji "psuje" nam wybudzanie, niestety nie mam czasu sprawdzać po kolei co to jest :(
http://michal.superuser.org.pl/blog | Registered Linux User #516064
Awatar użytkownika
yp2
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 31 sty 2007, 19:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: yp2 »

jak chcecie poszukać czemu nie działa wstrzymanie to zajrzyjcie do /var/log/pm-suspend.log
slovic98
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2008, 09:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: slovic98 »

dzięki za pomoc ale sam i tak nie jestem w stanie zanalizować tego pliku. :)
jeśli ktoś potrafi zamieszczam treść.
oto treść:
Thu May 22 14:39:39 CEST 2008: running suspend hooks.
===== Thu May 22 14:39:39 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/00clear =====
===== Thu May 22 14:39:39 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/05led =====
===== Thu May 22 14:39:39 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/10NetworkManager =====
===== Thu May 22 14:39:39 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/20video =====
kernel.acpi_video_flags = 0
===== Thu May 22 14:39:40 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/49bluetooth =====
===== Thu May 22 14:39:40 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/50modules =====
===== Thu May 22 14:39:41 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/90clock =====
===== Thu May 22 14:39:43 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/94cpufreq =====
===== Thu May 22 14:39:43 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/95led =====
===== Thu May 22 14:39:43 CEST 2008: running hook: /usr/lib/pm-utils/sleep.d/99video =====
Thu May 22 14:39:43 CEST 2008: done running suspend hooks.

odnosiłem się do /usr/lib/pm-utils/sleep.d/ i tam wszystkie skrypty są.
Awatar użytkownika
yp2
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 31 sty 2007, 19:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: yp2 »

wygląda ok. stawiam na problemy z kartą graficzną poszukaj czegoś na google. Jak ktoś na tym forum zauważył: "ubuntu tylko dobrze współpracuje z laptopami" i tak jest prawda tylko dobrze. Sam się nieźle naużerałem z 8.04 i Toshibą L40 ale większość funkcji działa jak należy. Niestety tylko tyle mogę pomóc.
slovic98
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2008, 09:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: slovic98 »

to nie wina grafiki... zamontowałem nową i nadal jest ten problem... no cóż być może wina leży po stronie twórców, Ubuntu 8.04 i pozostaje mieć nadzieję że załatają... jakoś bez hibernacji się obęde :)
a i dziękuje za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: kapron »

witam, mam podobny problem, tyle, że na laptopie.
na jądrze 2.6.24.16 suspend działa bez zarzutu, natomiast na 2.6.24.17 już się nie chce zbudzić... macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: k2cl »

@ kapron
A co pokazują logi systemowe? Kilka postów wyżej masz informację, gdzie tego szukać.
Istnieje szansa, że na 2.6.24-17 ładowany jest jakiś dodatkowy moduł, który nie pozwala potem "dobudzić" systemu.
Pomysły?
- bardziej złożony - szukać winnego, a kiedy już namierzysz odpowiedni moduł, po prostu wyrzucać go przed wstrzymywaniem laptopa
- prostszy - wrócić do 2.6.24-16 :)
- trudniejszy, czasochłonny, ale kiedy to dobrze zrobisz, będzie spokój - przekompilować kernel 2.6.24-17 tak, żeby nie korzystał z problematycznego modułu
Awatar użytkownika
yp2
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 31 sty 2007, 19:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: yp2 »

jak sobie zaktualizowałem kernela do 2.6.24-17 to na stacjonarce padła Nvidia (cóż normalne) a na laptopie to mi padała alsa więc bardzo szybko powróciłem do 2.6.24-16 na obu kompach. Dlatego popieram prostszy pomysł k2cl :)
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: k2cl »

Dziwne... ja miałem widać szczęście, bo na 2.6.24-17 wszystko chodzi tak samo sprawnie, jak na 2.6.24-16. Niemniej jednak między tymi dwiema wersjami jądra nie widzę jakiejś szokującej różnicy w prędkości działania (2.6.24-17 to tak naprawdę 2.6.24.3, na jakiej wersji bazuje *-16, nie wiem, nie grzebałem ;) ) - a więc jeśli komuś sprawnie działa starsza, można przy niej zostać i zaczekać spokojnie na jakieś fajerwerki w rodzaju 2.6.26 :w00t:
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: kapron »

k2cl pisze:@ kapron
A co pokazują logi systemowe? Kilka postów wyżej masz informację, gdzie tego szukać.
Istnieje szansa, że na 2.6.24-17 ładowany jest jakiś dodatkowy moduł, który nie pozwala potem "dobudzić" systemu.
Pomysły?
- bardziej złożony - szukać winnego, a kiedy już namierzysz odpowiedni moduł, po prostu wyrzucać go przed wstrzymywaniem laptopa
- prostszy - wrócić do 2.6.24-16 :)
- trudniejszy, czasochłonny, ale kiedy to dobrze zrobisz, będzie spokój - przekompilować kernel 2.6.24-17 tak, żeby nie korzystał z problematycznego modułu
póki co siedzę na starszym jądrze ;)
na początku tygodnia postaram się znów pogrzebać, dopiero dziś mi się przypomniało, że mam trochę roboty na jutro i wtorek:/ sesja ;]
Awatar użytkownika
misiek1928
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2006, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: misiek1928 »

I to jest to, w aktualizacjach z dodatkowych repo aktualizacji było nowe jajo. To widać przyczyna! ;) Good to know ;)
http://michal.superuser.org.pl/blog | Registered Linux User #516064
kowaliusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: kowaliusz »

Witam,

Mam ten sam problem co wyżej, lecz nie wiem jak wrócić do starszego Kernela. Opcja "Wymuś wersję..." w Synapticu nie działa.

Proszę o szybką pomoc i pozdrawiam.


DODANO: Już sobie poradziłem :)
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: kapron »

na jądrze 2.6.24-19 wszystko już ładnie śmiga - developerzy się postarali :)
sinat-ra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: sinat-ra »

A macie swapa ?? Jeśli nie macie swapa to zapomnijcie o hibernacji... Ale nie przesadzajcie z wielkością ( jak macie 1GB to ze 100MB odżałujcie) bo na forum widziałem narwańca który założył sobie 2GB swap... Paranoja...
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: kapron »

sinat-ra pisze:A macie swapa ?? Jeśli nie macie swapa to zapomnijcie o hibernacji... Ale nie przesadzajcie z wielkością ( jak macie 1GB to ze 100MB odżałujcie) bo na forum widziałem narwańca który założył sobie 2GB swap... Paranoja...
może nie wiedział co z wolnym miejscem na HDD robić ;p
Awatar użytkownika
Kamuisan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 198
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: Kamuisan »

Hmmm. a co to ten swap?? I jak działa?? Swiezy jestem i nie czaje jeszcze wielu rzeczy...a problem mam ten sam....Pytanie nr 2. czy można wrócić do poprzedniego jądra mając 8.04???bo tylko ten mi sieciowke obsługuje....
Registered Linux user #498194
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: kapron »

Kamuisan pisze:Hmmm. a co to ten swap?? I jak działa?? Swiezy jestem i nie czaje jeszcze wielu rzeczy...a problem mam ten sam....Pytanie nr 2. czy można wrócić do poprzedniego jądra mając 8.04???bo tylko ten mi sieciowke obsługuje....
swap - http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_wymiany

podczas bootowania powinieneś mieć w grubie poprzednie jądra do wyboru, więc możesz z nich korzystać. jeśli nie chcesz za każdym razem ręcznie wybierać odpowiedniej partycji, wystarczy edytować plik /boot/grub/menu.lst (oczywiście musisz to robić z prawami roota)
Awatar użytkownika
mody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2005, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: mody »

Mam wciąż problem z wybudzaniem laptoka z uśpienia...
Przy jądrze 2.24.16 działało, przy aktualizacji do 2.24.17 padło.. kolejne wersje jądra nie pomogły...

Problem jest o tyle dziwny, że w wersji Live 8.04.1 z jajem 2.24.19 działa suspend, a już zainstalowany system z upgradowanym kolejno jajem aż do 2.24.19 nie chce wstawać...
Nie chce reinstalować systemu. Po zmianie jadra na 2.24.17 reinstalowałem, ale po upgradzie jądra do nastepnego numerka znów zdechło...
Drażniące jest to trochę bo nigdy nie miałem z tym problemu.. (od 6.10 na tym laptopie) komp to AMILO Pro v2065 z Ati Mobility Radeon X300 (otwarty sterownik - sprawdzałem też zamknięty), P 1,7M, 1GB RAM, WiFi Intela itd... Kupiony był z Fedorą na pokładzie - Linuxowy laptop - nawet przycisków żadnych dodatkowych nie ma..

Wynik /var/log/pm-suspend jest taki sam jak u slovic98 w czwartym poście tego wątku...
Zastanawiałem sie czy to tylko wina jądra czy może jakiś proces może bruździć, ale niestety nie mam wystarczającej wiedzy..
Może podrzucilibyście jakiś pomysł... próbowałem reinstalować jądro (za kompilację się nie biorę), d-busa, acpi, network manager wyrzuciłem całkowicie, ale to tez nie to...
Help:craz:
i fajno...
ADHDdowiec
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2008, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: hibernacja, stan wstrzymania. Komp się nie budzi. 8.04

Post autor: ADHDdowiec »

slovic98 pisze: Monitor nie wyświetla nic... tak jakby komputer był wyłączony ale słyszę że pracuje mój stary DELL.
Wejdź tutaj
http://74.125.77.132/search?q=cache:HD4 ... cd=4&gl=pl

Na samym koncu artkuły jest fragment poświęcony usymiania Ubuntu.
Moim zdaniem jest to sprawa dopisania odpowiedniego modułu do sekcji "MODULES" w pliku "/etc/default/acpi-support".

Tutaj też znajdziesz ciekawą rozmowę na ten temat: http://forum.ubuntu.pl/archive/index.php/t-52002.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości