ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
schabek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: schabek »

1.Zrób tak ( cały czas mówimy o instalacji na liveCD ) przed instalacja sterowników , dla ułatwienia jeszcze w działającym xserverze , wprowadź opcję ładująca sterowniki nvidia w xorg.conf ;
Kod:

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

w sekcji "Device" dodaj tak ;
Kod:

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "nvidia"
EndSection

i teraz dopiero zainstaluj sterownik ,chciałbym zobaczyć z tego ustawienia Xorg0.log zaraz po uruchomieniu xservera , chyba to nie pomoże ale warto spróbować , coś mi tu nie gra wgląda to na błąd sterowników w wersji 64-bitowej z powiązaniem do twojego zestawu komputera .
2. Zainstaluj może sterowniki najnowsze , ale to beta 177.13 do pobrania tu 64-bitowy , a tu 32-bitowy , możliwe że coś poprawili .
3. Spróbuj z wersja Ubuntu 32-bitową , nie powinno być znacznych różnic w wydajności , a na liveCD bez instalacji nie zajmie to wiele czasu to aż się prosi o próbę .
nic nie daje ... na 32bit to samo tylko tak jakby monitor się wyłączał
logi zaraz po instalacji sterowników ale przed 'startx'
http://wklej.org/id/179f431885
http://www.wklej.org/id/e03d9dd5a2
a jak jest czarny ekran to potem jak powrócić do konsoli? ctrl+alt+F1, F2... nie działa
jawojx

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: jawojx »

Schabek ; logi zaraz po instalacji sterowników ale przed 'startx'
Te logi ( ten i poprzedni Xorg.0.log ) są dla mnie bez wartości , nie mogą to być logi z ładowana sterowników vesa ( przyciesz to jest przed awarią , stary log jeszcze gdy nie było sterowników z poprzedniego startu xservera , sam go zatrzymałeś by zainstalować sterowniki ), potrzebuje z momentu gdy xorg próbuje załadować sterowniki nvidia , jeżeli na liveCD następuje zawieszenie systemu to musimy zrobić to na systemie zainstalowanym na dysk ,wiadomo na liveCD tracimy wszelkie dane po restarcie.
Zawsze jest tak że system tworzy Xorg.0.log z ostatniego uruchomienia i Xorg.0.log.old z poprzedniego uruchomienia , czyli możesz mi podać Xorg.0.log (po próbie uruchomienia X-ów i zawieszeniu systemu ) skopiowany przez liveCD ,albo Xorg.0.log.old po ponownym uruchomieniu systemu , zainstalowanego na dysku .
Schabek ; a jak jest czarny ekran to potem jak powrócić do konsoli? ctrl+alt+F1, F2... nie działa
Nic nie pisałeś wcześniej że jest taki problem z całkowitym zawieszaniem się systemu ( wspominałeś tylko o czarnym ekranie ) , czy to zawieszanie systemu występuje tylko na liveCD .Jeżeli klawiatura nie reaguje to prawdopodobnie nic nie możesz zrobić ( poza twardym restartem ) system jest zawieszony , a jeżeli klawiatura jest na USB możesz spróbować wyjąć i włożyć na nowo i spróbować przeładować xserver Ctrl+Alt+Backspace .
schabek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: schabek »

ok więc zrobiłem tak:
- na zainstalowanym juz Ubuntu zainstalowałem sterowniki(64bit) z nvidii tak jak pisałeś potem startx i to samo(czarny ekran i brak reakcji)
- reset i uruchomiłem z livecd
- logi z dysku
http://wklej.org/id/bbf1054a71
http://wklej.org/id/5185003cbe
jawojx

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: jawojx »

Tak to jest ten o który mi chodziło , zatrzymuje się przy ładowaniu glx .Wieczorem dokładnie wszystko przeczytam , a na teraz mam taki pomysł by wyłączyć sterowniki otwarte w pliku ;

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit /etc/default/linux-restricted-modules-common
miedzy cudzysłów wpisz nv by wyglądało w ten sposób ;

Kod: Zaznacz cały

DISABLED_MODULES="nv"
Wprowadź opcje ładowania w xorg.conf sterowników nvidia lub zainstaluj jeszcze raz ( jak nic nie zmieniałeś w zainstalowanym systemie na dysku to tylko ten wpis wprowadź ) i zrestartuj komputer.
schabek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: schabek »

po wprowadzeniu tego wpisu na konsoli widac:

Kod: Zaznacz cały

*checking battery state...
*Running local boot script (/etc/rc.local)
i na tym koniec
tank_driver
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2007, 11:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: tank_driver »

Mistrzu nie poddawaj się ! Miałem podobny problem, wybrałem w oknie envyng-gtk "Zainstaluj sterownik NVIDIA (Ręczny wybór sterownika) i wybrałem sterownik w wersji 96.43.05. Efekt ? Wszystko działa aż miło, bez potrzeby grzebania w ustawieniach. Mam nadzieję że to pomoże. Pozdrawiam !
schabek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ubuntu 8.04 GF 6200 ENVY i brak 3D :(

Post autor: schabek »

zainstalowałem HH 8.04.1 PL i poprzez envyng-gtk sterownik w wersji 96.43.05
i działa!! :)

nie wiem co pomogło czy nowa wersja czy sterowniki w tej wersji ale ważne że działa
dzieki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości