Obciążenie procesora sieciówką bezprzewodową

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
baran3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Obciążenie procesora sieciówką bezprzewodową

Post autor: baran3k »

Szczerze mówiąc jedyne bsd jakie odpaliłem na PowerPC to był MacOS X :) więc specjalnie ci nie pomogę w tym. Jeśli chodzi o samą instalację to w sieci jest masę poradników na ten temat. Również przetłumaczono na polski parę ciekawych książek. Ponieważ to forum nie jest o BSD :) proponuję przenieść się z dyskusją gdzie indziej.

broken: Ja coś przegapiłem czy nie poruszaliśmy tematu wydajności przy kolejkowaniu :) ? Dysponujesz jakimś rzetelnymi testami mogącymi potwierdzić twoją teorię z imq ?
Przemex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2008, 15:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Obciążenie procesora sieciówką bezprzewodową

Post autor: Przemex »

Informuję, że dobra sieciówka giga Intela na PCI sprawiła, że zużycie procesora niewiele ale jednak trochę spadło a transfer z 1,5 podskoczył do 1,75 MB/s. :)
baran3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Obciążenie procesora sieciówką bezprzewodową

Post autor: baran3k »

A jaką kartę użyłeś ? Ile masz ramu ? Próbowałeś jakoś optymalizować system ?

Ja dopiero dziś otrzymałem swój terminal ;] już na nim openbsd stoi :D Niestety nie miałem jeszcze czasu go gruntownie przetestować.
Przemex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2008, 15:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Obciążenie procesora sieciówką bezprzewodową

Post autor: Przemex »

RAM-u 128+64, system do Debian 4.0 chyba zainstalowany na standardowych ustawieniach, goły system absolutnie minimalna instalacja. Zero optymalizacji.

Sieciówka to Intel Pro/1000 GT.

A kopiowanie polegało na odpaleniu na terminalu MC, połączeniu się przez SMB z komputerem z Windows XP i kopiowanie plików tam i z powrotem.

Do pełnego testu brakuje jeszcze testu kopiowania przez SMB z terminala na inny komputer odpalonego z innego komputera. Może wtedy będzie lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości