Obsługa iPoda

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
Krauze
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2007, 17:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Obsługa iPoda

Post autor: Krauze »

Hej,

Teoretycznie iPoda zakupionego na allegro.pl dostarczą mi dopiero lub już, jutro. Nie chciałem działać w pośpiechu i zadowalać się jakimkolwiek działającym programem. Dlatego też wyszukiwania rozpocząłem wcześniej, Linux przyzwyczaił mnie do uprzedniego wyszukiwania informacji.

Postanowiłem odnaleźć program funkcjonalny i sprawny. Początkowo zastanawiałem się czy pod moim Ubuntu bedą z tym problemy. Nie było, zdziwiła mnie nawet liczba możliwych do użycia programów. Ograniczyłem swój wybór do Floola,Yamipod, GtkPod. Każdy z trzech programów świetnie radzi sobie z obsługą iPoda. Mi jednak zależy również na wyświetlaniu tekstów utworów. Obsługa zdjęć także była by wskazana. O ile Flool i Yamipod bodajże mają takie funkcje. To już GtkPod w standardowej wersji programu chyba nie. Nie wiem jak z niestandardową. Zresztą pobrałem program PodLyrics, wersja jest wyłącznie na windowsa. Nie oznacza to, jego nie poprawne działanie pod Linuxem. Oczywiście bez iPoda sprawdzić to raczej trudno:P, widzę tylko, że program się uruchamia.
Inną kwestią są zdjęcia, jaki program pod Linuxem umożliwia wysłanie ich na iPoda.
Wiem, że istnieją wtyczki do Amaroka, Rhytboxa, ?Banshee nie sądzę jednak by oferowały więcej możliwości.

Doradźcie mi proszę wybór programu:

1 umożliwia wysyłkę i późniejsze oglądanie na iPodzie zdjęć
2 wysyła teksty utworów (angielskie słowo lyric jest nieporównywalnie lepsze)
3 program, wtyczka do uzupełniania brakujących albumartów w katalogach z muzyką
(oczywiście nawet nie wiem czy iPod kataloguje utwory. Nie zmienia to faktu, iż przydałoby się coś do ich uzupełniania)

Specyfiki swojego iPoda nie znam dokładnej, jest to iPod Nano. I której jest on generacji? Sprzedawca przesłał mi charakterystykę zawartą na stronie Apple. http://www.apple.com/pl/ipodnano/specs.html Sądzę, że to najnowsza edycja urządzenia. Być może jutro dostanę przesyłkę i dokładna nazwa będzie widoczna na pudełku.
Razi
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: Obsługa iPoda

Post autor: Razi »

W Amaroku jest obsługa urządzeń multimedialnych, ale czy oferuje więcej niż muzykę, to nie jestem w stanie powiedzieć - mojego telefonu(se k500i) nie potrafię w żaden sposób odpalić na kalbu, a to jedyne urządzenie tego typu, jakie posiadam.

Ubuntu powinien wykryć iPoda jako pamięć przenośną i normalnie ją zamontować, wtedy będziesz miał normalny i pełny dostęp do plików

Znalazłem pewien artykuł: http://www.linuxjournal.com/article/9266
i Tłumaczenie googla

I skoro w tematyce iPoda i Linuksa, jest też lin dla iPodów: rockbox(http://www.rockbox.org/). Możliwości tego systemu są ogromne jak na tak mały rozmiar(5MB).
Awatar użytkownika
Krauze
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2007, 17:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Obsługa iPoda

Post autor: Krauze »

Dobrze, dobrze z tego co wiem. Wcale nie musi to być zgodne z prawda:).
Do iPoda nie wystarczy wgrać soft niczym na dysk przenośny.

Rockbox w charakterystyce ma opis mówiący o tym, że współpracuje tylko z iPodem Nano 1st gen. Nie wiem jak z resztą.

Edit: Z krótkiej wizyty na forum Rockboxa wiem, że program działa również z 3rd edycją iPod Nano.

Zastanawiam się, być może szukam niedokładnie. Gdzie mogę odnaleźć listę możliwości oferowanych przez ten program?
Razi mówił o ogromnych możliwościach, chciałbym wiedzieć co dokłdnie kryje się za tymi słowami.

Edit2:
Ah wystarczyło wpisać w google, rockbox+features. Otrzymałem w ten sposób szybko listę możliwości programu.
A powiedzcie mi, wydaje się, że czegoś nie rozumiem. Firmaware jakim jest Rockbox służy tylko naszemu PC. Nie kopiujemy go na urządzenie..?

Edit3:
Zdecydowałem się na Floola, działa świetnie na Ucuntu. Bez jakiejkolwiek instalacji, co jest także jego dużą zaletą.
Widzę w nim także opcje import lyrics, albumarts. NIe twierdzę, że działają bez zarzutu. Na razie tylko są
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości