Sieć WLAN, 2 routery i połączenie PPPoE, a raczej jego brak.

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
baca19
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2008, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Sieć WLAN, 2 routery i połączenie PPPoE, a raczej jego brak.

Post autor: baca19 »

Witam, jestem nowy na forum. Mam problem ze skonfigurowaniem połączenia PPPoE. Szukałem rozwiązania na tym forum jak i w google lecz nie znalazłem. Do rzeczy. Mam dostęp do internetu poprzez "radiówkę" i połączenie PPPoE. Ostatnio jednak rozdzieliłem neta na dwa komputery - jeden stacjonarny, drugi laptop. Mam 2 routery, do jednego z nich podłączona jest antena znajdująca się na dachu. Podłączony jest on kablem do drugiego routera który rozdziela sygnał. Żeby połączyć się z netem muszę połączyć się z siecią WLAN w domu, a następnie z moim dostawcą przez PPPoE. Router sam przydziela IP. Sieć nie ma hasła. Nie ma problemu z tym pod Windowsem, jednak nie mam już pomysłu (albo nie umiem znaleźć) jak to zrobić pod Ubuntu 8.04. Po instalacji Ubuntu wykrywana jest bezproblemowo sieć WLAN i można się z nią połączyć. Konfiguruję PPPoE poprzez polecenie:

sudo pppoeconf

Po zakończeniu konfiguracji i uruchomieniu systemu ponownie nie ma możliwości połączenia się z siecią. Pozostaje tylko "manual configuration". Ubuntu już nie wykrywa sieci. Co z tym zrobić? Zaznaczam że w obsłudze Linuxa jestem bardzo początkujący, więc proszę o w miarę proste wytłumaczenie.
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Sieć WLAN, 2 routery i połączenie PPPoE, a raczej jego brak.

Post autor: frklin »

Wydaję się że problem jest po stronie konfiguracji routerów (a raczej routera i acess point - bo ten który się łączy z netem pełni taką właśnie rolę). To ten Twój router do domowej sieci powinien uwierzytelniać się przez PPPoE, a nie kompy które łączą się z siecią. One nie łączą się bezpośrednio z netem, tylko z Twoją siecią.
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
baca19
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2008, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Sieć WLAN, 2 routery i połączenie PPPoE, a raczej jego brak.

Post autor: baca19 »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyli trzeba skonfigurować router nr 1 (ten do którego jest podłączona antena na dachu) żeby to on łączył się poprzez PPPoE z moim dostawcą. Drugi router, który jest połączony kablem z routerem nr 1 i który rozdziela sygnał, też trzeba konfigurować czy zostawić go w spokoju? Który router będzie tym który rozdziela neta, 1 czy 2? Jeśli będzie to skonfigurowane to wystarczy wtedy podłączyć się do sieci WLAN i internet będzie działał? Wiem głupie te pytania ale nie wiem za dużo na ten temat, a chciałbym jakoś w miarę normalnie wytłumaczyć adminowi o co mi chodzi jak go "nawiedzę".
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Sieć WLAN, 2 routery i połączenie PPPoE, a raczej jego brak.

Post autor: frklin »

Router 1 (ten z antenką na dachu) musisz ustawić tak aby łączył się z dostawcą i zarazem aby pracował jako acess point do sieci. A 2 router podpięty pod niego będzie rozdzielał neta na wszystkie kompy. będzie tworzył Twoją sieć.
Podaj dokładne marki i modele routerów.
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
baca19
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2008, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Sieć WLAN, 2 routery i połączenie PPPoE, a raczej jego brak.

Post autor: baca19 »

Made in China. Nie mogę znaleźć nazwy, chyba jakiś "No Name" :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości