Firestarter przestał blokować połączenia...

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
disses
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2008, 13:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Firestarter przestał blokować połączenia...

Post autor: disses »

No własnie.... chodzi o to że zawsze gdy uruchamiałem tę graficzną nakładkę to w kilka minut uzbierało mi sie bardzo dużo zablokowanych połączeń. Ikonka wręcz non stop świeciła sie na czerwono co oznaczało, że non stop blokowane są jakieś połączenia. Przedwczoraj przeczytałem pewien artykuł o zabezpieczaniu linuxa (założenie hasła do biosu, usuwanie zbędnych kont użytkowników, ustawianie odpowiedniego powitania, wybranie z których terminali można się logować na roota itp.). Jak widzicie same nieskomplikowane sprawy. Zainstalowałem również Snorta, ale to tak sam z siebie i po kilku minutach go usunąłem. No i nie mam pojęcia czy to przez moje czyny czy po prostu sam z siebie firestarter przestał blokować połączenia. To oznacza że ikonka non stop ma kolor niebieski i oznacza normalną pracę programu. Nie wiem co się dzieje troche, bo przecież zawsze miałem multum zablokowanych połączeń, a teraz siedze pare godzin na kompie i nie mam ani jednego zablokowanego.... o co może chodzic...?

EDIT:
Nie ma nikt pojęcia o co chodzi....?
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Firestarter przestał blokować połączenia...

Post autor: barja »

Zainteresuj się tym tematem: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... rdy-heron/

Teraz jest nakładka graficzna Gufw w jezyku polskim. Sprawdzisz, czy zapora działa, czy nie w bardzo prosty sposób.:oops:
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości