Brak połączenia z siecią WIFI

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
dirt77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Brak połączenia z siecią WIFI

Post autor: dirt77 »

Witam, od razu uprzedzę że jestem dość zielony jeśli chodzi o linuxa jednak postanowiłem rozpocząć przygodę z ubuntu, jak każdy nowicjusz napotkałem kilka problemów na początku.
Największy z nich to ten że po zainstalowaniu systemu mam ikonkę połączenia z siecią wifi, znajduje moją sieć lecz po wpisaniu klucza WPA2 po kilkudziesięciu sekundach otrzymuję komunikat że sieć jest rozłączona, prosiłbym o jakieś wskazówki jak uzyskać połączenie z routerem.
Moja karta to Ralink RT73 usb wirless card (producent to pentagram), router to zwyczajny dlink di524.
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Brak połączenia z siecią WIFI

Post autor: ka_o_3991 »

może masz zablokowanego MACa na tym routerze? Bo to chyba typowy objaw...
ale sprobuj jeszcze tak:

Kod: Zaznacz cały

sudo iwconfig [nazwa karty, np. eth1] [ESSID] key [klucz]
i zobacz co zwróci ;)
NoTo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2009, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Brak połączenia z siecią WIFI

Post autor: NoTo »

Witam
post ten jest stary troszkę ale jednak odnosi się wprost do miejgo problem a ponieważ moderatorzy proszą aby nie dublować postów więc postanowiłem się pod niego podpiąć.
W odróżnieniu od autora tego postu ja mam internet dostarczany drogą radiową od dostawcy do domu antena ołączona jest z routerem za pomocą kabla sieciowego połączony od jest z drugim routerem firmy TP-LINK model TL-WR340GD no a on rozsiewa sygnał w moim domu. Do odbioru tego sygnalu mam kartę sieciowa ATHEROS 5007. Tego ARTHEOSA mam skonfigurowanego z ndiswrapperem poniewać moduł ath_pci nie widział mi sieciówki a ath5k nie widział żadnej sieci ;-). Ndiswrapper widzi sieci ale nie może się z nimi łączyc. urzywam networkmenager 0.7.0. Sieć mam zabezpieczoną wpa2. kiedy prubuóję sie połączyć pytn mnie system o hasło ja je wpisuje. Jednak po pewnym czasie pyta mnie on ponownia, a w miejscu gdzie wpisałem hasło sa jakieś inne cyfry i litery no niewiem już co z tym robić jak konfigurowac aby mi dzialalo. Dodam że w wersji 32 - bit wszystko midziałalo tera mam 64 i lipa.

A oto co jest po wpisaniu komedy z góry
amelia@amelia-laptop:~$ iwconfig
lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11g ESSID:"TP-LINK" Nickname:"TP-LINK"
Mode:Managed Frequency:2.472 GHz Access Point: Not-Associated
Bit Rate:54 Mb/s
Power Management:off
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

pan0 no wireless extensions.

amelia@amelia-laptop:~$ sudo iwconfig wlan0 ESSID TP-LINK key 82021308211
amelia@amelia-laptop:~$
proszę o pomoc bo mi nerwy już padają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości