Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
servinax
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Post autor: servinax »

Witam,
Proszę o pomoc. Nie mam CD-ROMu w pc. Mam pendrive + hdd ata.
Dysk 120GB, jedna partycja z ubuntu ext3, jedna ntfs z całym softem, i jedna świeżozrobiona fat32.
Muszę zainstalować winshita na tej partycji fat32. Próbowałem już chyba wszystkiego. Z pendrive przez dosa, z dysku (w sumie to tak samo, ale nvm). Skończył się dosowy instalator, i tu zaczyna się wał.
Instalując w ten sposób, winshitowy bootloader się nie instaluje, a grub przestaje działać, więc łindołs się do końca nie zainstaluje. Potem musiałem usunąć gruba z mbr'a, żeby zainstalować ubuntu od nowa, bo nie chciał pyknąć. I jakby nie patrzeć, wróciłem do początku xd Jak ktoś ma pomysł jak zainstalować z pendrive / hdd łindołsa tak, żeby bootloader się zainstalował, to proszę o pomoc ;> Oczywiście wchodzi w grę opcja z usunięciem ubuntu, bo z łindołsa instalując ubuntu instaluje się grub, i automatycznie dodaje winshita.

// Wydaje mi się, że dobry dział xd
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: win xp @ubuntu

Post autor: EF »

Nie kminie.. Po instalacji windowsa z dysku ATA nie działa bootloader ?

Ale system jest. Byćmoże z gruba da się go odpalić [ ;
Chakra Linux user.
servinax
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: win xp @ubuntu

Post autor: servinax »

Nie nie. Źle zrozumiałeś / źle napisałem.

Czytelniej:

Jest zainstalowany ubuntu 8.10, i bez CDromu chcę zainstalować łinshita tak, żeby działał bootloader xd
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: win xp @ubuntu

Post autor: EF »

So, z tego co wyczytałem, powinieneś mieć partycją fat32, skopiować na nią pliki instalacyjne, utworzyć dyskietkę startową , odpalić z niej kompa, przejść do katalogu z plikami instalacyjnymi i wklepać w konsoli setupnt.exe.

Więcej porad na google.
Chakra Linux user.
servinax
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: win xp @ubuntu

Post autor: servinax »

EF pisze:So, z tego co wyczytałem, powinieneś mieć partycją fat32, skopiować na nią pliki instalacyjne, utworzyć dyskietkę startową , odpalić z niej kompa, przejść do katalogu z plikami instalacyjnymi i wklepać w konsoli setupnt.exe.

Więcej porad na google.
Na microsoft.com wyczytałem, że trzeba przejść do katalogu /i386/ i wpisać winnt. Robiłem tak, wszystko spoko, ale problem jest w tym, że po dosowy instalatorze, graficzny nie chce się włączyć, bo byłoby go trzeba do GRUBa jakoś dopisać.
Awatar użytkownika
bananek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2007, 01:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Post autor: bananek »

Mądre "przewodniki" gadają, że NAJLEPIEJ wychodzi instalacja wręcz odwrotna pierwszy M$, dalej np. Ubuntu. Ale nie, lepiej kombinować pod górę. Masz płyty M$ i ubuntu , idź do znajomych zainstaluj windę, zrobienie live z pena jest opisywane troszkę, teraz jest naprawdę łatwo, przeznacz na M$ 3 partycje gł., zaznacz 4 (nie formatuj), na 4 wyznacz np. swap, /, /home jako logiczne i wszystko śmiga. Gdy zdecydujesz się po instalacji M$ na automatyczne działanie "partycjonomierza" z Ubuntu, to pamiętaj o wcześniejszej defragmentacji. Najlepiej, w twoim wypadku, zrób M$ na penie oraz Ubuntu na penie, czyli zakup drugi pendrive (15 pln.). I popraw w swoim poście z świerzo na świeżo!
Linux Registered User #476455 Ubuntu User #23429
Dawać <solved> przy rozwiązanych tematach!!
servinax
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Post autor: servinax »

Chodziło mi o konkretne rozwiązanie, a nie o bieganie z dyskiem do kolegów ;s
Tak to już problem rozwiązałem, ale w sumie może przydać się na przyszłość ;x
grekpg
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 248
Rejestracja: 04 sie 2006, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Post autor: grekpg »

Hm a co robi w download wersja ubuntu dla eepc przeciez one nie mają cd to jak to zainstalować ? z tego co wyczytałem kopujemy cd instalacyjne na pendriva po czym musimy zrobioć go botowalnym - tutaj jest do tego programik :

http://syslinux.zytor.com/wiki/index.php/SYSLINUX

(wersja dla windows i linux)

po wykonaniu syslinux.exe -m -a -d /boot/syslinux z:

da się wybotować z pendriva ale wysakuje couild not find kernel : linux

wiec czemu to nie działa iu czemu skoro wychylacie się z wersją dla eepc - a te maszynki nie maja napedu nie zrobicie programiku co by kopiowal instalacje na pendriva chyba nie jest to za skomplikowane skoro wymaga jednej komendy no i wiedzy gdzie jest kernel na płycie instlacyjnej zeby ten syslinux zadzialal
servinax
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Post autor: servinax »

grekpg pisze:Hm a co robi w download wersja ubuntu dla eepc przeciez one nie mają cd to jak to zainstalować ? z tego co wyczytałem kopujemy cd instalacyjne na pendriva po czym musimy zrobioć go botowalnym - tutaj jest do tego programik :

http://syslinux.zytor.com/wiki/index.php/SYSLINUX

(wersja dla windows i linux)

po wykonaniu syslinux.exe -m -a -d /boot/syslinux z:

da się wybotować z pendriva ale wysakuje couild not find kernel : linux

wiec czemu to nie działa iu czemu skoro wychylacie się z wersją dla eepc - a te maszynki nie maja napedu nie zrobicie programiku co by kopiowal instalacje na pendriva chyba nie jest to za skomplikowane skoro wymaga jednej komendy no i wiedzy gdzie jest kernel na płycie instlacyjnej zeby ten syslinux zadzialal
Zrób to przez program "unetbootin". A tak btw.. Jak to co napisałeś ma się do problemu w temacie? oO
wyrocznia
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2008, 15:56
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja windows XP z ubuntu 8.10 bez CDromu.

Post autor: wyrocznia »

no, widze, ze nie tylko ja mam takie problemy :/ u mnie przedstawia sie to jeszcze gorzej - kupiłam laptopa z windows wiśta wio i rozpoczęłam instalacje ubuntu 8.10, chcialam zachowac viste, ale niestety sformatowalam i zmieniłam partycje na ktorej była :/ i linux zainstalował się na calym dysku (zostawiając na szczescie partycje z obrazem windowsa, bo niestety płytki mi nie dali:/) . mam takie cos jak one key recovery, ale niestety nie działa, (może dlatego,ze ta linuksowa partycja nie jest NTFS?)

i teraz pytanko (googlowałam, ale dalej nie wiem co robic)

czy istnieje mozliwość nagrania obrazu płyty windowsa z poziomu UBUNTU, podział partycji tak żeby było miejsce na UBUNTU i wiśte wio również z poziomu UBUNTU?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości