Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
bartek_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: bartek_k »

Witam serdecznie

Mam propozycję co do działu 'Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery' na naszym forum.

Może warto by stworzyć temat 'Za nim napiszesz', a w nim:

- spis wszystkich tematów
- podzielone na karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne itd..

wg. przykładu

Karty telewizyjne
link1
link2
link3

Karty dźwiękowe
link1
link2
link3

Rozumiem, iż istnieje taka opcja jak wyszukiwanie i taki spis może wydawać się za głupotę i dodatkową robotę jednakże młody użytkownik (wiekiem czy też stażem) zamiast napisać nowego wątku pomimo, iż podobny istnieje to zerknie sobie do takiego tematu i być może uda mu się rozwiązać dany problem bez napisania nawet jednej kropeczki.

Czekam na komentarze w tej sprawie,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
castor_troy
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 365
Rejestracja: 07 sty 2008, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: castor_troy »

Moim zdaniem nie zda to egzaminu.
Większości tych, którym nie chce się poszukać, nie będzie się chciało nawet spojrzeć do innego tematu.
Najlepszy przykład na to, to podpowiedzi przy zakładaniu nowego wątku. Niejednokrotnie w pierwszej z góry jest rozwiązanie problemu, ale delikwentowi nie chciało się nawet tam zajrzeć i zakłada nowy temat.
bartek_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: bartek_k »

Obecnie jestem administratorem w jednej z większych gier via www w Polsce - mieliśmy problem na forum właśnie z powielaniem wątków - i to zdało w zasadzie egzamin. W tej chwili stworzyliśmy troszkę inny system, który ułatwiał życie moderatorom. Każdy rozwiązany temat był zamykany i przenoszony do działu, gdzie znajdowały się tylko takowe wątki. To przy okazji pozwala zachować ład w danym dziale - zostają same tematy, których autorzy nie uzyskali satysfakcjonującej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: igotit4free »

Kolega nie ma jak widzę pojęcia ile sprzętu jest na rynku?
Kolega zapewne chętnie poświęci kilka dni życia na tworzenie tego spisu?
Oraz czas bliżej nieokreślony na jego aktualizację?
A wszystko to po to, aby wyręczyć kogoś we wpisaniu do okienka "system wersja karta model chip"?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
bartek_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: bartek_k »

Drogi moderatorze
Kierujmy się myślą, iż to forum jest dla użytkowników, a nie użytkownicy dla forum. Nie chce krytykować Twojej wypowiedzi, gdyż nie od tego tutaj jestem.
Opcja z działem, z zamkniętymi tematami pozwala na zachowanie pewnego ładu i przejrzystości nie tylko dla moderacji ale także i użytkowników. Proszę uwierz mi - wiem co mówię.

W tej chwili na forum ów gry znajduje się
Liczba postów: 101681
Liczba tematów: 9900
Liczba użytkowników: 36856

Mając na względzie, że mamy włączone w niektórych działach funkcję autoczyszczenia.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: igotit4free »

Na tym forum istnieje już dział z gotowymi rozwiązaniami.
Nie wiedzieć czemu młodzi użytkownicy omijają go łukiem, wychodząc z założenia że łatwiej i szybciej jest załozyć wątek "problem z kartą" o treści "jestem zielony ale system mi się podoba, zainstalowałem jedną grę, ale jak klikam to mam błąd, POMOCY PLIZZZZZ".
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
bartek_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: bartek_k »

Masz rację jednak dział jest w stanie snu zimowego jeszcze ? Nowych wątki mam wrażenie, że nie są przenoszone.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8605
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: mario_7 »

Generalnie na forum nie zamykamy wątków z bardzo prostego powodu - jeśli ktoś będzie miał coś do dodania, to nie musi zakładać oddzielnego tematu w tej samej sprawie.

Ponadto - takie przenoszenie może miałoby sens, gdyby dany problem był definitywnie rozwiązany. A tego nie można zagwarantować. U jednego zadziała, u innego nie, ktoś jeszcze inny będzie chciał dopytać o szczegóły itp. itd.
Ponadto sam fakt gromadzenia zamkniętych wątków wydaje mi się bez sensu. Taki system sprawdza się wyśmienicie w jakimś bugtracku, ale nie widzę zalet dla forum.

Na koniec argument koronny - głównym problemem jest to, że ludziom nie chce się poszukać przed zadaniem pytania. Czy wątki otwarte, czy zamknięte będą - nic to nie zmieni.
Lepiej, jeśli dalej będziemy edukowali wstawiając ramki - to też ma swoje zalety i wydaje mi się, że efekty daje lepsze. ;)
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: makson »

A czy chociaż podział działu 'Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery' na odpowiednie poddziały ('karty graficzne', 'karty dźwiękowe', 'karty telewizyjne', 'drukarki i skanery'), nie zwiększy przejrzystości i nie ułatwi poszukiwań rozwiązania problemu?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 11:31 przez makson, łącznie zmieniany 1 raz.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8605
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: mario_7 »

Tworzenie dziesiątek podkategorii zdecydowanie nie zwiększy komfortu użytkowania, ani przejrzystości forum.
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Propozycja - Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery

Post autor: sylwester »

mario_7 pisze:Tworzenie dziesiątek podkategorii zdecydowanie nie zwiększy komfortu użytkowania, ani przejrzystości forum.
Za to zwiększy objętość purgów :D

Ludzie i tak piszą belegdzie (np.: o kartach graficznych w dziale ŚRODOWISKA GRAFICZNE, a o wszystkim w dziale INSTALACJA I KONFIGURACJA).
Ktos tutaj ostatnio zauważył, że jakby złagodnieliśmy :D A tymczasem, jak sądzę, prawdziwą przyczyną jest fakt, że forum (oprócz zmiany skryptu) przeszło też reorganizację działów (czytaj: komasację) przez co mniej jest powodów do wywalania postów :twisted:
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości