Stagnacja

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Stagnacja

Post autor: mlody969 »

Dawno tu nie zaglądałem, jednak ostatnio wpadłem i nieco się zgarbiłem. Strona pachnie dość mocną stagnacją. Nawet nie widzę wzmianek o najnowszym Ubuntu z Unity nie mówiąc już o braku w pobieralni. Czyżby strona umierała?
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: kondziu jah »

Co drugi post na forum dotyczy 11.04, wiec jakich wzmianek brak? A od kiedy na stronie glownej sa linki do oficjalnych distro? Swoja droga: remiks w trakcie tworzenia.
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mario_7 »

Więc na co czekasz? Pisz, twórz i rozwijaj stronę. Tak to działa - nie było chętnych do napisania newsa, to go nie ma.

A jeśli pisząc, że nie ma w pobieralni nowego Ubuntu masz na myśli nasz remiks, to po chwili spędzonej na forum zorientowałbyś się, że jeszcze go nie ma, ale będzie.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mlody969 »

Przeglądałem czytelnię, forum traktuję trochę obok. Domyślałem się że na forum będzie już poruszana kwestia 11.04. jednak z tego co pamiętam to przy okazji wcześniejszych wersji na łamach czytelni omawiano co się znajdzie w Polskim remixie, co wywalić, co wrzucić, jakiś konkurs tapet itp. A tym razem nic.

Generalnie zasada jest prosta. Po wydaniu 11.04 ze słynnym, przełomowym Unity spodziewałem się, że oficjalna polska strona tej dystrybucji będzie mnie już od razu informować o tym fakcie. A tu wchodzę na główną, potem do czytelni i nic. To mnie zdziwiło więc zapytałem na forum.

I zamiast mnie atakować mógłbyś napisać normalnym tonem, nie musisz wylewać na mnie swoich frustracji. To nie moja wina że nie było zainteresowanych napisaniem newsa. Bo sytuacja w której jakaś uwaga czy wątpliwość grozi odburknięciem ze strony administracji, napływowi aktywnych użytkowników nie sprzyja
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mario_7 »

Źle podchodzisz do sprawy - ten serwis to głównie forum (patrz: tytuł strony ubuntu.pl). Dyskusja na temat remiksu toczy się jak zawsze na forum (Czytelnia też zawsze na forum kierowała).

To nie była reprymenda, tylko stwierdzenie faktu - każdy chciałby ciekawe artykuły, poradniki itp. itd. Podobnie jest z innymi rzeczami, które trzeba zrobić - ostatnio dużo postów na ten temat pojawia się na forum. Oczekiwania są i to duże, ale chętnych, aby je zaspokajać (nawet, gdy dajemy w zamian nagrodę), nie ma.

Ponadto ja to pisałem całkiem poważnie - chcesz, to napisz newsa, poradnik, cokolwiek i zmień ten stan rzeczy.
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: aga »

Tradycja tego forum stalo sie, ze co jakis czas wskakuje tu kolejna maruda i wylewa swoje zale.

Przyzwyczailismy juz sie do tego.

Masz chwile? to napisz cos w koncu, a nie rozniecaj jakies zbedne dyskusje o tym, jacy to my jestesmy leniwi i sfrustrowani.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mlody969 »

Sęk w tym że nie jestem informatykiem, grafikiem czy choćby linuxowym dinozaurem. Nawet nie umiem obsługiwać konsoli. Ale newsa postaram się skrobnąć.

I taka jedna sugestia: jest podany nr konta na forum na który można przekazywać darowizny. Dlaczego by takiego apelu nie umieścić na stronie głównej? Swoją drogą sugerowałbym ze swojej strony położenie większego nacisku na rozwój oficjalnej strony a nie samego forum. Część ludzi narzeka na to że wchodząc na stronę szukają jakiegoś FAQ czy innego rodzaju usystematyzowanej wiedzy a znajdują forum.

I jeszcze odnośnie darowizn: a może by tak oprócz nr konta uruchomić wpłaty poprzez sms?
Tradycja tego forum stalo sie, ze co jakis czas wskakuje tu kolejna maruda i wylewa swoje zale.

Przyzwyczailismy juz sie do tego.

Masz chwile? to napisz cos w koncu, a nie rozniecaj jakies zbedne dyskusje o tym, jacy to my jestesmy leniwi i sfrustrowani.
Tak, to się nazywa profesjonalny PR ze strony open source. Zapytałem co się stało, teraz nazywa mnie się marudą i zarzuca że innych oskarżam o lenistwo.

Nie droga pani, nie oskarżam nikogo o lenistwo ani frustrację. Po prostu zapytałem co wpływa na taki stan rzeczy a w efekcie poczułem się zaatakowany choć nikogo nie zamierzałem ani obrazić ani oskarżyć.

A tak swoją drogą jeden mój felieton w czytelni się już znalazł i wywołał dość burzliwą dyskusję oraz kilka polemik.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mario_7 »

Wszystko zależy od tematu artykułu. Są takie, do których olbrzymiej wiedzy technicznej nie potrzeba.

Numer konta jest na forum podany w przyklejonym temacie w dziale, w którym założyłeś ten wątek: viewtopic.php?f=124&t=48242
Temat wpłat przez SMS-y był poruszany - ok. 50% kwoty przekazanej przez SMS-a to podatek i prowizja operatora - to powód, dla którego tej formy obsługiwać nie będziemy.
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: aga »

Zapytałem co się stało
Nie, nie zapytales.
Nawet nie widzę wzmianek o najnowszym Ubuntu z Unity nie mówiąc już o braku w pobieralni.
To nie jest pytanie, co sie stalo. To zarzut, ze nic nie ma.

Samego tytulu juz nie skomentuje.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mlody969 »

to nie miał być zarzut tylko przykład. nie chciałem nikogo zaatakować ani oskarżyć.

to faktycznie lipa z tymi płatnościami sms
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Stagnacja

Post autor: Heos »

Tradycja tego forum stalo sie, ze co jakis czas wskakuje tu kolejna maruda i wylewa swoje zale.
Jak na razie zarząd narzeka, że nikt nic nie robi i jacy to użytkownicy są źli.

Co do stagnacji na stronie - jest niezaprzeczalna. Rozumiem, że Linux to głównie społeczność a więc także Forum ale strona chyba nie istnieje na pokaz "żeby była"?
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mario_7 »

Wszystko co tutaj widzisz (forum, czytelnia, cała reszta) stworzyła i tworzy społeczność. Jeśli widzisz, że coś jest źle i wiesz jak powinno być prawidłowo - zrób to.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Stagnacja

Post autor: cukier_lukier »

Jak na razie zarząd narzeka, że nikt nic nie robi i jacy to użytkownicy są źli.
Sezon ogórkowy uważam za otwarty. Teraz czekam na temat: Moderator Samo Zło. :craz:
Przeczytaj wątek jeszcze raz i jeszcze raz przemyśl, kto narzeka.
Co do stagnacji na stronie - jest niezaprzeczalna.
Co do pogody - jest cieplej.
Rozumiem, że Linux to głównie społeczność a więc także Forum ale strona chyba nie istnieje na pokaz "żeby była"?
Zgadza się. Co zrobisz, żeby to zmienić?
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: pioruns »

Po prostu zamiast Czytelni Ubuntu (http://czytelnia.ubuntu.pl/) używajcie Ubuntu-Pomoc (http://www.ubuntu-pomoc.org/), tam cały czas się pojawiają newsy, i na pewno nikt nie przegapi "Wydano nową wersję Ubuntu 11.04", co się stało na Czytelni :P
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: makson »

Pamiętam jak swego czasu w czytelni pojawiało się nawet kilka artykułów w tygodniu i to wszystkie na bardzo wysokim poziomie. Lubiłem je czytać.

Skoro nie ma już komu pracować nad artykułami w czytelni, to może jednak warto przemyśleć pewien stopień integracji Czytelni z ubuntu-pomoc?

Chciałbym się przydać, ale czerwiec się zbliża, a ja jeszcze nie napisałem swojej magisterki. Jak już ją skończę i mi trochę przejdzie obrzydzenie do pisania elaboratów, to spróbuję tchnąć życie w WikiGames. Trzymajcie mnie za słowo :P .

Pozdrawiam

P.S. Mam pytanie. Nad czym obecnie tak ciężko pracuje Administracja forum? Jest jakaś mapa drogowa zmian, czy o zmianach dowiemy się na zasadzie niespodzianki?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Stagnacja

Post autor: cukier_lukier »

P.S. Mam pytanie. Nad czym obecnie tak ciężko pracuje Administracja forum? Jest jakaś mapa drogowa zmian, czy o zmianach dowiemy się na zasadzie niespodzianki?
Na prawdę problem nie leży w tym co robi administracja/moderacja tego forum, bo to zaledwie garstka w porównaniu z rzeszą forumowiczów. To nie jest problem, co możesz zrobić dla administracji, ani co administracja może zrobić dla Ciebie. Pytanie co możesz zrobić dla forum (i to zrobisz!) - ot co.
komplik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2009, 20:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: komplik »

Też zauważyłem, że administratorzy tutaj są niemili. Na uwagi, że przydało by się, żeby coś zmienić, odpowiedź jest "sam zrób jak jesteś taki mądry". Szkoda, bo to nie użytkownik jest dla forum (czy ogólnie strona ubuntu.pl), a forum dla użytkownika. Lepiej wchodzić na strony, na które autor chce, żeby się wchodziło.
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: kapslock »

Myślę że administracja się wypaliła i traktuje ZU jako zło, mam propozycje może zróbcie sobie wakacje. Skoro zielony pyta coś i moderator kasuje mu post to uraz pozostanie, nie lepiej przenieś post do przedszkola i po jakimś czasie się skasuje. Inna sprawa że skoro zarabiacie na reklamach na forum to może z uśmiechem do klienta ;)
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: Dwimenor »

Moderacja i administracja odwala tu bardzo dobrą robotę, jeżeli chodzi o pilnowanie porządku. Jako, że są bardzo konsekwentni w tym co robią, znalezienie czegoś przez google jest dosyć proste. Jakby na to nie patrzeć, sporo gotowych rozwiązań znajduje się na forum.
Może podejście jest nieco szorstkie (momentami nieco zbyt), ale przynajmniej forum nie wygląda jak 4chan.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: sylwester »

kapslock pisze:Myślę że administracja się wypaliła i traktuje ZU jako zło, mam propozycje może zróbcie sobie wakacje. Skoro zielony pyta coś i moderator kasuje mu post to uraz pozostanie, nie lepiej przenieś post do przedszkola i po jakimś czasie się skasuje. Inna sprawa że skoro zarabiacie na reklamach na forum to może z uśmiechem do klienta ;)
Ech, ciągle ta sama śpiewka.
Po to kilkadziesiąt tysięcy ludzi przez wiele lat tutaj cos pisze, żeby teraz szukać, a nie od nowa zakładać te same tematy.

A co do reklam: oprócz tego, że zarabiamy to i wydajemy. Po to między innymi, żeby każdy kto chce mógł tutaj pisać. I to za darmo :D I co mu tam ślina na język przyniesie.
A co nam sie nie podoba - purgujemy :D
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości