Stagnacja

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Thomas_PL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2008, 00:33

Re: Stagnacja

Post autor: Thomas_PL »

...a potraficie zmienić nazwę tematu i dać użytkownikowi ostrzeżenie zamiast zaśmieć dany temat szablonami?
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: karmelek »

A jaki byłby tego efekt edukacyjny? Oświeć mnie bo nie dostrzegam :>
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Stagnacja

Post autor: igotit4free »

Thomas_PL pisze:...a potraficie zmienić nazwę tematu i dać użytkownikowi ostrzeżenie zamiast zaśmieć dany temat szablonami?
Nie uwierzybys, jak czesto to robimy ...
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Thomas_PL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2008, 00:33

Re: Stagnacja

Post autor: Thomas_PL »

A jaki byłby tego efekt edukacyjny?
Taki sam. Wszystko da się zawrzeć w powodzie ostrzeżenia.
Nie uwierzybys
Masz rację. ;)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Stagnacja

Post autor: igotit4free »

Thomas_PL pisze:
Nie uwierzybys
Masz rację. ;)
Niewierny Tomaszu ... patrz więc.
Obrazek
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Thomas_PL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2008, 00:33

Re: Stagnacja

Post autor: Thomas_PL »

Ten screen jest bez wątpienia spreparowany. Zresztą póki są te śmieciowe szabloniki to...
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Stagnacja

Post autor: igotit4free »

Thomas_PL pisze:Ten screen jest bez wątpienia spreparowany. Zresztą póki są te śmieciowe szabloniki to...
Zgadza się. A Ziemia jest płaska.


//aga. No co Ty? a ja całe życie byłam przekonana, że kwadratowa :twisted: :twisted:
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mlody969 »

Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego moje pytanie zostało odebrane jako atak. Zapytałem tylko a niektórzy się zachowują jakbym ich jajkami obrzucił. ludzie, wyluzujcie troche
Awatar użytkownika
kapslock
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: kapslock »

Tak piszą posty tylko jest spora różnica między 10.04 a 11.04 a dla osoby zaczynającej mnogość wydań przyprawia o zawrót głowy i co mi da post sprzed paru lat jak zmienia się sterowanie np.dzwiękiem i grafiką.Wygląda na to że linux zostanie tylko dla pasjonatów.
Podoba mi się forum (kolor już nie) ale brakuje mi portalu,główny wątek mogłoby stanowić forum ,wiadomości z świata linuxa, sklep z notebookami.
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: 123wilk »

Jak ktoś ma pretensie do ekpiy to jest proste rozwiązanie wujek google lub inne strony i tyle, jaki macie problem, skoro strona jest taka wredna dla użtkownika zmienia się ją na inną i tyle, po co narzekać jak oni to i tak olewają.
bogaczew
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 211
Rejestracja: 13 gru 2006, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: bogaczew »

Po to kilkadziesiąt tysięcy ludzi przez wiele lat tutaj cos pisze, żeby teraz szukać, a nie od nowa zakładać te same tematy
po co komuś z 11.04 porada jak rozwiązać jego problem w 09.10? a stagnacja, bo nudy. a nudy, bo wszystko działa. to w sumie dobrze.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mlody969 »

proste rozwiązanie wujek google
Tak i trafić albo na temat gdzie inni też odsyłają do wujka google albo do rozwiązania problemu z innej wersji (wszak wychodzą co pół roku)
Awatar użytkownika
Hrluc
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 02 maja 2008, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: Hrluc »

Przesadzacie.Wszystko czego potrzebowałem,a siedzę na Ubuntu 3 lata,znajdowałem w forumowej wyszukiwarce.Te posty śmieci,potrafią być [a niech to kaczorek]. Są ludzie,którzy myślą,że to Windows i forum jest płatnym supportem leczącym frustrację użytkowników i odpowiadającym na każde nawet najgłupsze pytanie.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, 18:58 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wulgaryzmy.
fever
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2011, 19:07

Re: Stagnacja

Post autor: fever »

Nie wiem czy to ma cokolwiek wspólnego ze stagnacją, ale istnieje taka możliwość...

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować obsłudze forum za wywalenie mojego watku do śmieci, zanim zdążyłem w nim odpowiedzieć czy zamknąć sprawę albo chociażby podziękować osobie, która odpisała.

Rozumiem że takie pytania mogą męczyć, rozumiem że na forum powinien być porzadek, rozumiem nawet, że mogę wysłać pma, ale czy naprawdę ten temat był tak zły/niedobry/oczywisty/niepasujący do działu żeby od razu go tak potraktować? Niespecjalnie to zachęca do dalszego korzystania z forum.

Niestety niespecjalnie wiedziałem jakiego słowa uzyć poza "problem", bo nie miałem fioletowego pojęcia, co się stało ani co się konkretnie zepsuło.

Nie piszę tego ze złośliwości, po prostu moje spotrzeżenie odnośnie forum.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mario_7 »

fever, wystarczyło napisać "czarny ekran przy uruchamianiu komputera po instalacji Ubuntu" - ja wiem, to zdanie choć niemal wyjęte z Twojego posta, jest bardzo skomplikowane i wymaga wieloletniej znajomości systemu...
Nie musisz wiedzieć co się dzieje, żeby pisać z sensem i zgodnie z naszym regulaminem.
fever
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2011, 19:07

Re: Stagnacja

Post autor: fever »

Pisałem jak najbardziej z sensem. Niezgodnie z regulaminem, w porządku - bije się w pierś.
Można by np. ustawić automatyczne wygasnięcie za 24h... efekt ten sam a delikwent być może zdąży rozwiązać problem.
Zbytnia wyrozumiałość dla jełopów co nie czytają regulaminu lub robią to po łebkach? Być może... ale przynajmniej nie założą drugiego tematu :P
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Stagnacja

Post autor: sylwester »

fever pisze:Pisałem jak najbardziej z sensem. Niezgodnie z regulaminem, w porządku - bije się w pierś.
Można by np. ustawić automatyczne wygasnięcie za 24h... efekt ten sam a delikwent być może zdąży rozwiązać problem.
Zbytnia wyrozumiałość dla jełopów co nie czytają regulaminu lub robią to po łebkach? Być może... ale przynajmniej nie założą drugiego tematu :P
1. A jak zdąży rozwiązać, a nie zdąży przeczytać? To co? 48 godzin? 72? Gdzie jest granica? A poza tym jaki jest sens wywalania rozwiązanych problemów?
2. Dyskusje na temat "łaskawości dla zielonych" trwają od lat i zaowocowały powstaniem działu "przedszkole", gdzie rygory są jakby nieco mniejsze (ale regulamin obowiązuje tak czy siak). Dalej już nie pójdziemy. To, że w ogóle można cos tutaj wartościowego znaleźć wynika wyłącznie z naszej restrykcyjnej polityki. Zbliżamy sie do miliona postów - gdyby to wszystko wisiało na forum nikt niczego juz znaleźć by nie mógł. A chyba najczęstszym całkowicie PUSTYM i BEZTREŚCIOWYM słowem jest właśnie problem. Skoro zadajesz pytanie to to samo w sobie oznacza, że masz problem.

A to komentarz od naszej wyszukiwarki:
Informacja

Następujące słowa zostały zignorowane, ponieważ występują zbyt często: problem.
Musisz sprecyzować przynajmniej jedno słowo do wyszukania. Każde słowo musi zawierać od 3 do 14 znaków (z wyłączeniem „*”).
mlody969 pisze:
proste rozwiązanie wujek google
Tak i trafić albo na temat gdzie inni też odsyłają do wujka google albo do rozwiązania problemu z innej wersji (wszak wychodzą co pół roku)
Kolejne puste oskarżenia powtarzające się BEZ JAKIEGOKOLWIEK dowodu. Odsyłacze do googli pojawiają się wyłącznie w purgatorach, dział ten wyłączony jest z wyników wyszukiwania, a watki w nim i tak są kasowane po paru dniach. Trafienie na tym forum na watek, w którym KTOKOLWIEK z administracji odsyła do googli jest prawie tak samo prawdopodobne jak szóstka w totka.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: pioruns »

@sylwester:
To, że w ogóle można cos tutaj wartościowego znaleźć wynika wyłącznie z naszej restrykcyjnej polityki.
To, że coś wartościowego można tu znaleźć, wynika z tego, że setki użytkowników dobrowolnie wypełniają to forum treścią. Doceń to.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Stagnacja

Post autor: mario_7 »

pioruns pisze:@sylwester:
To, że w ogóle można cos tutaj wartościowego znaleźć wynika wyłącznie z naszej restrykcyjnej polityki.
To, że coś wartościowego można tu znaleźć, wynika z tego, że setki użytkowników dobrowolnie wypełniają to forum treścią. Doceń to.
Dokładnie o to chodzi. Powinno się doceniać to, że ktoś poświęcił swój czas na rozwiązanie jakiegoś problemu - powinno się korzystać z wiedzy już zawartej na forum, aby nie "zmuszać" użytkowników do odpowiadania w kółko na te same pytania, podczas gdy mogliby rozwiązać inny problem. To samo tyczy się tytułowania tematów - należy docenić to, że tysiące ludzi starało się i cały czas się stara, aby informacje były jak najłatwiej dostępne (poprzez prawidłowe opisywanie swoich problemów) i wypadałoby zadbać o kontynuowanie takiego stylu.

Ubuntu i open source jako całość istnieją dzięki społeczności. Społeczność składa się z jednostek, które sobie pomagają. Pisząc na forum powinno się mieć podejście "nie działa to i tamto - jeszcze nikt nie miał takiego problemu, więc pomóżcie mi go rozwiązać, abym ja i inni użytkownicy wiedzieli co w takich przypadkach robić" - taka postawa oddaje w pełni szacunek tym, którzy od lat pomagają na forum oraz tym, którzy kiedyś przyjdą i będą szukali pomocy. Regulamin forum stara się wymusić taką postawę. Oczywiście regulamin można zmienić - cały czas czekamy na sensowne propozycje.

I uwierz mi - doceniamy to, że tylu ludzi tutaj przychodzi i bezinteresownie pomaga innym. Nie wydaje mi się, że ktoś by tutaj zaglądał, gdyby było inaczej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości