Czytelnia.ubuntu.pl - formuła "Poniedzielnika" i "Programów, których nie znacie"

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Czytelnia.ubuntu.pl - formuła "Poniedzielnika" i "Programów, których nie znacie"

Post autor: Dwimenor »

Od dwóch tygodni prowadzę w Czytelni dwie serie artykułów. Z mario_7 wypracowaliśmy już pewien harmonogram oraz niektóre szczegóły publikacji. Jednakże interesuje mnie opinia czytelników i użytkowników forum.ubuntu.pl na temat obecnej formuły tych artykułów.

Poniedzielnik
Wybór newsów do tej sekcji to moje czysto subiektywne podejście. Czy powinno być więcej rzeczy typu "ukazała się nowa wersja pogramu X", czy więcej rzeczy typu nowości z lkml.org, wydarzenia typu Ubuntu Developer Summit/LinuxCon
Czy powinny się pojawiać informacje z innych dystrybucji (właśnie wydano Fedorę) wraz z omówieniem nowości.
Czy powinny się pojawiać także newsy około opensoursowe, np szczyt eG-8 i wypowiedzi prezydenta Sarkozego na temat cenzurowania internetu.
Innymi słowy - jakiego typu informacje i newsy powinny się pojawiać w "Poniedzielniku"?

"Programy, których (być może nie znacie)"
Tu sprawa jest prosta. Do serii trafiają programy które znam i których raczej używam na co dzień i niewiele się tu zmieni. Trudno opisywać coś, co się widzi pierwszy raz (chociaż...).
Jakiego typu programy powinny być w tej serii? Akcesoria, czy też duże "kobyły"? GUI, czy też może pojawić się raz na jakiś czas coś z CLI? A może macie jakiś konkretny program lub kategoria, która powinna być omówiona?
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
yacup
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2007, 11:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czytelnia.ubuntu.pl - formuła "Poniedzielnika" i "Programów, których nie znacie"

Post autor: yacup »

Przejrzałem ten dział czytelni. Jak dla mnie rewelacja. Doskonały pomysł ... i w ogóle echa..ach.
Trochę grzebie sobie w necie jak się nudzę i mogę od czasu do czasu podrzucać jakie niusy.

pozdrawiam
yacup

Edit
w czytelni.ubuntu.pl powinniśmy poczytać o ubuntu a nie o fedorze, Sarkozym alboeG8
Ostatnio zmieniony 25 maja 2011, 18:23 przez yacup, łącznie zmieniany 1 raz.
rafsiu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2009, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czytelnia.ubuntu.pl - formuła "Poniedzielnika" i "Programów, których nie znacie"

Post autor: rafsiu »

Poniedzielnik wygląda i czyta się świetnie. W formie takiej jaka jest jest bardzo przystępny i ciekawy nawet dla zwykłego klikacza (nie wszyscy użytkownicy linuksa są programistami czy maniakami konsoli - przynajmniej ja opieram się w większości na gui ).
Dodatki o których wspomniałeś można np. na końcu zaanonsować i podać linki i na pewno będą chętni do przejrzenia bo na tym forum pojawiają się również użytkownicy innych dystrybucji. No chyba, że chcesz uszczęśliwić wszystkich i pisać elaboraty o wszystkim ;)
Taka moja skromna opinia.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Czytelnia.ubuntu.pl - formuła "Poniedzielnika" i "Programów, których nie znacie"

Post autor: Dwimenor »

No chyba, że chcesz uszczęśliwić wszystkich i pisać elaboraty o wszystkim
Chyba nieźle by mnie musiało pogiąć:D
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Czytelnia.ubuntu.pl - formuła "Poniedzielnika" i "Programów, których nie znacie"

Post autor: Shimmy »

Bardzo ciekawe cykle, szczerze mówiąc myślałem że czytelnia umiera i dopiero teraz się dowiedziałem że ktoś tam się znowu udziela. Masz bardzo przystępny styl i czyta się zaskakująco lekko ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości