Ceny gier na Linuksa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.

Ile powinna kosztować pudełkowa gra na Linuksa

500 zł
4
9%
500 zł
5
11%
500 zł
22
48%
500 zł
6
13%
500 zł
2
4%
500 zł
3
7%
500 zł
1
2%
500 zł
0
Brak głosów
500 zł
0
Brak głosów
500 zł
0
Brak głosów
500 zł
1
2%
500 zł
0
Brak głosów
500 zł
2
4%
 
Liczba głosów: 46
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Ceny gier na Linuksa

Post autor: wupra »

Zastanawiam się ile według was powinna kosztować w Polsce pudełkowa gra na Linuksa wydana przez Linux Game Publishing lub RuneSoft.

Proszę wziąć udział w ankiecie oraz napisać ile powinna kosztować określona gra.
Przykład:
Candy Cruncher 29,99 zł
Shadowgrounds 39,99 zł


Uzyskane w ten sposób dane, może zostaną użyte w celu wynegocjowania niższych cen.
k-pax26
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwie 2009, 18:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: k-pax26 »

Ceny powinny mieścić się w granicach 100zł z drobnymi widełkami oczywiście, za dobre tytuły i 200zł nie jest czymś strasznym, ale większość nie jest warta takich pieniędzy. Rynek gier na Linuksa jest tak mały, że nie możemy liczyć na niskie ceny bo sklep też musi zarabiać, m. in. dlatego też porównywanie cen gier na Windowsa z tymi na Linuksa nie ma najmniejszego sensu. A ceny pewnie spadną, kiedy będzie większy popyt na gry dla naszego systemu.
#493171
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: Tomahawk »

Zaznaczyłem 60-80. Na razie z gier LGP kupiłem Shadowgrounds i ostrze ząbki na Ballistics, ale ciągle jakoś są inne wydatki i zakup jest odkładany....

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: Admc »

Nie jestem bogaczem, zaznaczyłem 30-50 zł.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: makson »

Zaznaczyłem 30-50zł myślę, że jest to przedział cenowy, który zaakceptują nawet najbardziej skąpi użytkownicy Linuksa. O ile się da takie ceny wynegocjować, to byłyby odpowiednie na polski rynek. Z tego co widzę gry od ID Software spełniają ten warunek cenowy i najlepiej się sprzedają. Wiem, że nie da się wszystkich gier opłacalnie sprzedawać za takie pieniądze, ale dodając gry do oferty powinieneś się skupić głównie na tym przedziale cenowym.

P.S. Uważam jednak, że głównym problemem sklepu nie są ceny gier, a mała świadomość użytkowników istnienia sklepu i mentalność Linuksiarzy (uważają, że wszystko im się należy za darmo).
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
RA1D3N
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 213
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: RA1D3N »

Też zaznaczyłem 30-50. Gry w tych cenach wydają się najbardziej odpowiednie i prawie na każdą kieszeń ;)
Linux user number #496097
Awatar użytkownika
tsr
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 82
Rejestracja: 23 wrz 2005, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: tsr »

Bezsensowna dyskusja ile powinny kosztować gry. Będą kosztować tyle za ile ktoś będzie je sprzedawał. Lepiej żeby były drogie, a dobrej jakości.

Prawdziwe pytanie w tej ankiecie to "za ile kupiłbyś/kupiłabyś grę?"
Słowianin
Awatar użytkownika
Silvervenom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2009, 23:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: Silvervenom »

Dziwne to pytanie :pt36:. Każdy wie jakie w Polsce są płace i nie każdy, może sobie pozwolić na wydawanie horrendalnych sum na gry, zresztą dla przeciętnego Polaka dostęp do internetu równa się dostępem do darmowych gier :twisted:. Jednak jeżeli tytuł jest sprawdzony, i wiadomo że nie wyda się kasy w błoto to można trochę zabulić (oczywiście wszystko w granicach rozsądku:-D), aby cieszyć się oryginałem.
,,Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim''
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: wupra »

Celem pytania jest uzyskanie informacji dotyczących oczekiwań użytkowników Linuksa odnośnie cenowych preferencji dla gier na Linuksa.

Postanowiłem nie zadawać pytania, w jakiej cenie kupiłbyś grę na Linuksa. Ponieważ mogło by to wywołać niewiele wnoszącą do tematu dyskusje, że to za drogie, a to takie gry nie ma itp. Kto wiem może nawet odpowiedzi wskazywałyby na najniższą cenę.

Jeśli ktoś jest zdecydowany na jakąś grę to kwestia ceny jest drugorzędna, pod warunkiem, że cena nie jest nienaturalnie zawyżona. Np. Sacred Gold na Linuksa w cenie 120-130 zł jest całkiem ok, ale ta sam gra w cenie 200 zł to już przegięcie. Proszę nie odnosić się do ceny gry dla Windows gdyż jest to gra dla Windows, a nie na Linuksa.
Szarpiwar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 76
Rejestracja: 14 paź 2006, 08:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: Szarpiwar »

to wszystko zależy przecież, jaka gra. Wiadomo, że za jakiegoś mahjonga nikt nie da 100 pln, ale np jakby wyszedł jakiś prince of persia, czy assassin's creed na linuksa, to sądzę, że nawet za 150 by poszło, dlatego nie napiszę, ile powinny kosztować, tylko powiem, że jestem zainteresowany grami do 50 pln, bo fanem gier nie jestem, mam swojego CS i ET:QW i jestem Happy;)
Awatar użytkownika
tsr
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 82
Rejestracja: 23 wrz 2005, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: tsr »

Gra Rune-Soft http://www.rune-soft.com/project.php?project_id=95 (Winter Games i Summer Games) platforma to Mac, ale jest under development, wydaje się przyjemna, ale nie dałbym więcej niż 15zł.
Słowianin
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: wupra »

tsr pisze:Gra Rune-Soft http://www.rune-soft.com/project.php?project_id=95 (Winter Games i Summer Games) platforma to Mac, ale jest under development, wydaje się przyjemna, ale nie dałbym więcej niż 15zł.
Ta gra raczej nie doczeka się wersji na Linuksa. Uważam, że cena będzie się zamykać w 30-50 zł po przeliczeniu z euro. Generalnie w Polsce zarabiamy 2 razy mniej niż na zachodzie więc ta gra mogła by się zmieścić w tym pułapie cenowym jeśli miałaby cenę odpowiednią do polskiego rynku.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: igotit4free »

20-30 za odgrzewane kotlety, za nowe tyle co za nowe na System Dominujący.

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: mat »

igotit4free pisze:20-30 za odgrzewane kotlety, za nowe tyle co za nowe na System Dominujący.

.
Odgrzewane kotlety? To znaczy jakie gry masz na myśli?
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: igotit4free »

Doom 3, Prey ...

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: mat »

igotit4free pisze:Doom 3, Prey ...

.
Prey dla Linuksa jest nowa grą i jest w bardzo niskiej cenie. Poza tym otrzymujesz płytkę z instalatorem oraz pomoc techniczną od sprzedawcy.
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
olesib
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 04 paź 2009, 11:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: olesib »

dla mnie to wystarczy mniej niż 20 zł (w katowickim Auchan nie widziałem chyba żadnej gry na Linuxa)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: igotit4free »

mat pisze:Prey dla Linuksa jest nowa grą i jest w bardzo niskiej cenie. Poza tym otrzymujesz płytkę z instalatorem oraz pomoc techniczną od sprzedawcy.
Jak masz takie podejście, to "Krzyżaków" pana Forda też pewnie trzeba wydać "dla Linuksa" i sprzeda się jak świeże bułeczki ? Trochę to słabe ...

Żebyś miał jasność ... nie jestem anty Linuksowi ani działalności Wupry, ale trzeba powiedzieć sobie wprost, że nie zrobi się kokosów na antykwarycznym handlu wspomnieniami, na zasadzie "bo fajnie mi się grało X lat temu w Y, to kupię to jeszcze raz".
Albo będą komercyjne gry równo z wersjami na inne systemy, albo zostajemy w krainie freeware mahjongów i wesnothów tworzonych przez amatorów dla amatorów ...

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: wupra »

olesib pisze:dla mnie to wystarczy mniej niż 20 zł (w katowickim Auchan nie widziałem chyba żadnej gry na Linuxa)
Nie widziałeś i prawdopodobnie nie zobaczysz ponieważ jedynym miejscem/sklepem który je sprzedaje w Polsce jest Wupra (tzn. zakupiona gra działa out of box na Linuksie).

EDIT:
igotit4free pisze: Żebyś miał jasność ... nie jestem anty Linuksowi ani działalności Wupry, ale trzeba powiedzieć sobie wprost, że nie zrobi się kokosów na antykwarycznym handlu wspomnieniami, na zasadzie "bo fajnie mi się grało X lat temu w Y, to kupię to jeszcze raz".
Albo będą komercyjne gry równo z wersjami na inne systemy, albo zostajemy w krainie freeware mahjongów i wesnothów tworzonych przez amatorów dla amatorów ...
No nie, znowu wracamy do tematu który był już wielokrotnie omawiany w innym wątku.

Nie uważam gry Prey za starocia, faktycznie gra miała premierę w 2006 na Windows, ale co z tego skoro nie używam Windowsa i nie mam zamiaru być masochistą zabawiając się z wine, więc wtedy ta gra mnie nie obchodziła. Jednak kiedy została udostępniona wersja na Linuksa od razu ją zakupiłem i nie żałuje tego, szkoda tylko, że został wyłączony serwer hostmaster.

Gry będą wydawane jednocześnie na kilka systemów kiedy wydawcy zobaczą, że Linux jest rynkiem którym warto się zainteresować. Jedynym sposobem jest zwiększenie się sprzedaży obecnie dostępnych gier. Petycje są tylko żałosnym głosem którego nikt nie słucha.

Nikt nie każe Ci kupować gry którą kiedyś zakupiłeś na inną platformę. Tylko nie wysuwaj roszczeń, że skoro raz zakupiłeś grę to teraz należy ci się wersja na Linuksa. To trochę tak, jakby ktoś kupił grę na X360 i później oczekiwałby za darmo wersji na PS3, po prostu pieniądze ze sprzedaży trafiają do innych firm.

Nie oszukujmy się w większości przypadków darmowe gry stanowią tylko namiastkę.

Mam nadzieje, że teraz skupimy się meritum tego tematu.

EDIT:
Okazuje się, że gra Shadowgrounds w wersji na Linuksa jest dużo tańsza od wersji dla Windows.
Czyli można taniej ;)

Podałem linka do wersji pudełkowej Shadowgrounds na Linuksa, wersja do pobrania jest tańsza o 10 %.

EDIT:
Będę wdzięczny jeśli więcej osób weźmie udział w tej ankiecie ponieważ potrzebuję mocnego argumentu który będę mógł pokazać LGP.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ceny gier na Linuksa

Post autor: wupra »

Wysłałem zapytania do LGP i RuneSoft odnośnie niższej ceny dla polskich klientów. Moim celem jest uzyskanie cen niższych o ok **-**% (nie mogę obecnie podać zakresu), co przekłada się bezpośrednio na wyniki z tej ankiety. Kiedy uda się osiągnąć niższe cenny oraz zwiększy się sprzedaż będę mógł zająć się dostarczaniem polskiej wersji językowej. Więc wszystko zależy od was.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości