Chcę poznać i wypróbować Linuxa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Vaders
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Chcę poznać i wypróbować Linuxa

Post autor: Vaders »

Ja polecam do przetestowania OpenSUSE ver. 11.4. Przechodząc na Linuxa zapewne możesz mieć problemy z dostosowaniem się do interfejsu czy to Ubuntu czy Fedory (Gnome Shell 3). Suseł jest w dużym stopniu dopracowanym systemem i oprócz Ubuntu stoi za nim konkretna firma - Novell (jak wiadomo za Ubuntu Canonical).Testowałem już wiele distro i suseł mi przypadł do gustu. Inne distra są tworzone jako miksy (pochodne systemów Ubuntu tj. Lubuntu, i.t.p.), w dużej mierze tworzone przez pasjonatów Linuxa. Ubuntu czy OpenSUSE można powiedzieć, że idą w ślady Windowsa pod względem komerchy. Czy to dobrze to się okaże :confused: Prawda jest taka, że gigantyczna liczba distro może wywołać "ból głowy" u nowego user`a. Zaglądnij też czasem na stronę http://distrowatch.com/ gdzie możesz sobie sprawdzić jakie distro dzierży palmę pierwszeństwa :clap:

Testuj, testuj i raz jeszcze testuj aż w końcu dopasujesz sobie system do swoich potrzeb.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chcę poznać i wypróbować Linuxa

Post autor: EF »

igotit4free: na prawdę przeginacie. Żeby w OT te kiepskie ramki wklejać??? Długo Was (moderatorów) broniłem, ale to co tu ostatnio wyprawiacie to kosmos jakiś. Po co straszycie nowych userów? A ponoć 'Ubuntu' to takie stare afrykańskie słowo........ :|
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Chcę poznać i wypróbować Linuxa

Post autor: igotit4free »

Ramki wstawiłem na etapie, gdy wątek nie znajdował się w OT.
Spod jakiego kamienia wypełzłeś? Naprawdę nie masz większych problemów niż wywlekanie urojonych zaszłości sprzed tygodni?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Chcę poznać i wypróbować Linuxa

Post autor: sylwester »

EF pisze:igotit4free: na prawdę przeginacie. Żeby w OT te kiepskie ramki wklejać??? Długo Was (moderatorów) broniłem, ale to co tu ostatnio wyprawiacie to kosmos jakiś. Po co straszycie nowych userów? A ponoć 'Ubuntu' to takie stare afrykańskie słowo........ :|

Rozumiem, że w off topic można wszystko?
Co prawda Igot się pokajał ;), ale ja nie :twisted: i temat zablokowałem.
Temat moze i odpowiadał offtopikowi, póki było ogólne ględzenie o niczym (choc i tak takich "porad" jest bez liku), ale wykorzystywanie offtopiku choćby do dzielenia dysku juz offtopikowe nie jest.

Więc offtopic ma byc offtopic, a nie "wszystko, aby obejść regulamin".
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
Zablokowany

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości