Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
originalred
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:07

Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: originalred »

Trochę chyba przeginacie pałę. Właśnie umieściliście część opisów do wątku jaki rozpocząłem, bo Waszym zdaniem odbiegał od tematu. W pewnym sensie tak, ale to był mój wątek i moi rozmówcy i byłem bardzo ciekawy co oni powiedzą nawet "nie na temat". (poszło o zbyt emocjonalnie odczytaną opinię o Windows i wspomnienie LinuxXP) Ja nigdy wcześniej nie słyszałem o tej dystrybucji, a teraz po tym jak usunęliście ten wątek, jeszcze mniej osób się o niej dowie (niezależnie czy to dobrze czy nie), więc wasza "chirurgia konkretu" troszeczkę zabiera z wolnej wypowiedzi, nie sądzicie? To forum, to nie jest szpital ani wojsko. Nie kreujcie rzeczywistości na siłe. To nie jest pierwszy taki przypadek.

Ubuntu jest zero-jedynkowe, użytkownik - nie.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: mario_7 »

Rejestrując się na forum zgodziłeś się przestrzegać zasad na nim panujących. Nie są one rygorystyczne, dbają jedynie o to, aby pisane tu wiadomości mogły się komuś przydać. Zaręczam Ci, ze jeśli ktoś będzie szukał informacji o jakiejś dystrybucji Linuksa, to nie zajrzy do tematu o kupnie laptopa...

Chcesz porozmawiać o LinuxXP, albo innych dystrybucjach? Są da tego odpowiednie działy. Nikt nie zabrania Ci o nich pisać, albo o nie pytać.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: EF »

Zaraz i ten wątek usuną, bo jeszcze ktoś się dowie jaki tu terror ;) A najlepsze w tym wszystkim jest, że moderują dział Off-Topic! Spróbuj tam napisać coś odbiegającego od tematu ;D STOP ACTA ale cenzura być musi. Pozoranci.

//mario_7: cenzura != porządek, ale wiem, że niektórzy mają problem z rozróżnieniem tych dwóch pojęć...
originalred
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:07

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: originalred »

To dosyć logiczne, że szukając wiadomości o systemie, nikt nie będzie zagladał do działu Laptop, ale już szukając rozwiązania ze zbiciem ceny (kupieniem bez Windowsa), pewnie zainteresuje go, że jest taki system i poszerza mu się wachlarz działań i wyboru, bo być może za zaoszczędzone pieniądze na Windows, będzie mógł kupić lepszego Laptopa, może innego i karuzela zacznie się od nowa.

Nie pisz mi takich rzeczy "zgodziłeś się przestrzegać zasad na nim panujących", bo brzmi to jak "nie podoba się to wypad". Wy nie jesteście właścicielami tej kawiarni, tylko kelnerami, obsługującymi jej użytkowników. Może więc troszeczkę luzu w podejściu do tematu.
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: kondziu jah »

A co? Zgodziłeś się przestrzegać, to przestrzegaj.
Nie jest to jedyne forum dot. Ubuntu/Linuksa/laptopów, więc zamiast płakać użyj Google lub stwórz własne, anarchiczne forum - ot tak "w imię zasad" ;)
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: mario_7 »

originalred pisze:Nie pisz mi takich rzeczy "zgodziłeś się przestrzegać zasad na nim panujących", bo brzmi to jak "nie podoba się to wypad".
Interpretacja trochę zbyt radykalna. Zwróciłem Ci uwagę, że te zasady nie są po to, aby być, ale po to, żeby ich przestrzegać.
originalred pisze:Wy nie jesteście właścicielami tej kawiarni, tylko kelnerami, obsługującymi jej użytkowników.
Masz bardzo dziwne przeświadczenie o tym jak działa to forum...
Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek poza nami (administratorami i moderatorami) maczał swoje paluszki w czymkolwiek związanym z istnieniem tego miejsca (oczywiście patrząc od strony techniczno-finansowej, kwestia treści to zasługa tylko i wyłącznie użytkowników). Mam zatem prawo czuć się gospodarzem, gdyż wiele pracy włożyłem w to, abyś mógł cokolwiek tutaj napisać. Wiele lat opiekuję się tym miejscem i owszem - jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić, ale jeśli na posty, które usunąłem zwrócili mi uwagę inni użytkownicy, to znaczy, że nie jestem sam w przeświadczeniu, że dyskusja zaczęła odbiegać od tematu.

Na forum cenzura obejmuje jedynie treści niezgodne z prawem lub takie, które zakwalifikować można jako wandalizm - tego typu wpisy usuwane są czasem nawet bez komentarza, bo szkoda promować zachowania aspołeczne. Natomiast jeśli coś jedynie narusza regulamin i porządek, który staramy się tutaj utrzymać - wtedy ląduje to w koszu (a w zasadzie - czyśćcu, bo to oznacza słowo purgatory) z odpowiednią adnotacją. Nie oznacza to, że sytuacji nie da się naprawić - wystarczy zapytać albo napisać posta we właściwym miejscu.

Podsumowując - to nie my powinniśmy przystosować się do Twojego postrzegania świata, tylko Ty powinieneś się przystosować do tego, co przez wiele lat wypracowało tutaj tysiące użytkowników. To, że na tak dużym forum po tylu latach i tylu setkach tysięcy napisanych wiadomości można cokolwiek znaleźć to zasługa porządku, któremu z jakiegoś powodu się sprzeciwiasz.

Na koniec powtórzę: chcesz się dowiedzieć więcej o innych dystrybucjach Linuksa? Nie ma problemu - zapytaj o nie w odpowiednim miejscu, a nie w temacie o kupnie laptopa.
originalred
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:07

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: originalred »

Zgadzam się. Zwracam tylko uwagę (na tym przykładzie), że system operacyjny jest integralną częścią laptopa. Mogłeś na przykład napisać, że "odbiegacie zbytnio od dyskusji" i to by wystarczyło.

Szanuję to, że poświęcacie swój czas na prowadzenie tego forum (tym razem Ty odebrałeś moją wypowiedź nieco na wyrost, bo nie sugerowałem, że faktycznie jesteście właścicielami). Nie narzucam też mojego punktu widzenia, a zaledwie dyskutuję z Waszym.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drobna sugestia dla grupy admin tego forum

Post autor: mario_7 »

Dyskusja na temat zakupu laptopa bez systemu jest jak najbardziej ok - możesz przecież poruszyć ten wątek w swoim temacie. Do tego zastrzeżeń nie miałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości