W co gracie, na co czekacie, co polecacie [GRY NATYWNE]

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

W co gracie, na co czekacie, co polecacie [GRY NATYWNE]

Post autor: Shimmy »

Nie wiem czy się przyjmie, ale w końcu mamy jakąś część użytkowników grających. Wymieniajmy się tutaj swoimi aktualnymi bądź ulubionymi natywnymi tytułami, zwłaszcza tymi świeżuteńkimi i płatnymi. :)


Ja na swoim pulpicie nie narzekam na brak gier i nie mam ogromnych wymagań. W wolnej chwili katuje Super Meat Boy i Edge z ostatnich promocji Humble Bundle. Ruski rok temu grałem w Enemy Territory (wiecznie żywe niczym CS :D), teraz co weekend wygospodaruje jakiś czas na Xonotic.

Ostatnio surfując po sieci wpadłem na Me and my shadow - bardzo ciekawą, prostą platformówkę w fazie rozwoju ale już grywalną:

http://gallery.dpcdn.pl/img/-/550x412/- ... 5303_0.png

Reguły są bardzo proste - naszym zadaniem jest pokonać krótki odcinek do wyjścia, mijając po drodze różnego rodzaju pułapki. Na początku pojawiają się drobne przegrody, z czasem zamieniające się w ruchome wałki, ostre pale, pękające deski i wiele innych niezbyt przyjaznych elementów. Do przejścia kolejnych pułapek będziemy potrzebowali naszego sympatycznego cienia. Aby go wskrzesić, musimy wcześniej wykonać sekwencję ruchów jakie ma zrobić. Nie jest to łatwe zadanie, bo ogranicza nas brak miejsca i przeszkody. Najłatwiej wytłumaczy to video z gry.

//bear7: dla tych co mają problem z czytaniem, podkreśliłem słowo "natywne"...
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Linuxoholic »

Odkąd America's Army (dla Linuksa) zostało porzucone, zadowalam się UrbanTerror.
Na co czekam? Na samochodówkę, którą będzie można polecić, bo jak dotąd wszystkie jakie wyszły dają dużo do życzenia.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2012, 13:51 przez Linuxoholic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Heos »

Heroes of Newerth, aktualnie to głównie to. Jest jeszcze bardzo nieintuicyjne ale i tak wciąż się rozwija i to w dobrym kierunku.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: sir_herrbatka »

Naev, ultima VII (exult)
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: marcin1982 »

Mimo iż we wczesnej fazie rozwoju (alfa) gra zapowiada się atrakcyjnie:
http://wildfiregames.com/0ad/
Strategia + walki w czasie rzeczywistym.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Heos »

Faktycznie, wygląda nieźle i zapowiada się na jeden z lepszych natywnych tytułów na Linuksa.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
berniekk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2008, 17:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: berniekk »

Linuxoholic pisze:Odkąd America's Army (dla Linuksa) zostało porzucone, zadowalam się UrbanTerror.
Na co czekam? Na samochodówkę, którą będzie można polecić, bo jak dotąd wszystkie jakie wyszły dają dużo do życzenia.
Jest projekt dla graczy AA 2.5, którzy chcą grać w tą wersję http://www.americasarmy.pl/wiadomosc/Gr ... A-2.5/2274 Może Cię to zainteresuje.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: makson »

Gdy przeszedłem na Linuksa, odkryłem najlepszą grę w historii gier. Chodzi oczywiście o Battle for Wesnoth, w który gram do tej pory.

Czasami dla odstresowania pogram w Enemy Territory: Quake Wars. Super grami, które przeszedłem w całości było World of Goo, Aquaria, Braid, Trine.
czasami też zagram sobie w Spring/Balanced Annihilation, Warzone 2100, UFO: AI, TripleA.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Shimmy »

makson pisze:Gdy przeszedłem na Linuksa, odkryłem najlepszą grę w historii gier. Chodzi oczywiście o Battle for Wesnoth, w który gram do tej pory.
O widzisz, nie śmierć zapomniałem o tym tytule. Probowałem go uruchomic kilka lat temu na Mandrivie, ale było sporo oporów. Spróbuję szczęścia na Ubuntu.

Masz jakieś ciekawe serwery?
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: makson »

@Shimmy
Gram na SinglePlayer, ponieważ najbardziej wciągające są historie w kampaniach (czasami na Multi zagram z kumplami na 1 kompie). Po przejściu wszystkich oficjalnych kampanii zawsze można pobrać wiele nowych jako dodatki.
Wyszło niedawno Wesnoth 1.10 z nową oficjalną kampanią "Dead Water", ale poczekam z upgrade do Ubuntu 12.04 (będzie domyślnie w repo).

Pozdrawiam

P.S. Na Linuksa w czynie społecznym kupiłem do tej pory więcej gier niż kiedykolwiek będę wstanie przetestować. Kupiłem do tej pory wszystkie Humble Bundle, a to moje portfolio na Desura:
http://www.desura.com/members/makson96/games
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Shimmy »

makson pisze: P.S. Na Linuksa w czynie społecznym kupiłem do tej pory więcej gier niż kiedykolwiek będę wstanie przetestować. Kupiłem do tej pory wszystkie Humble Bundle, a to moje portfolio na Desura:
http://www.desura.com/members/makson96/games
No to gratulacje, też staram się kupować, ale powyżej 10euro jedynie to co interesujące dla mnie. Humble Indie na razie zaliczone dwa z zeszłego roku, w 2012stym nic ciekawego nie wykryłem.

Ale żer nadchodzi.. zbliżają się Steel Storm 2 (?), Amnesia: Machine for pigs i Tomes of Mephistopheles :)
Awatar użytkownika
Hyphen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Hyphen »

Ja w co gram to Plemiona, a tak poza tym to w nic, posiadam tylko Linuksa także i tak bym nie poszalał.
Awatar użytkownika
skandyn
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: skandyn »

Jeśli chodzi o mnie to mam bardzo dużo zainstalowanych fajnych, darmowych gierek i drugie tyle komercyjnych. Oczywiście mowa tu będzie wyłącznie o Native Linux Game. Ponieważ programik Wine u mnie w ogóle się nie sprawdza i tym bardziej doszedłem do wniosku, że nie jest mi potrzebny. Jeśli chodzi o darmowe pozycje, to najbardziej pogrywam sobie w Nexuiz i Xonotic, a od niedawna także w Heroes of Newerth (komercyjnie również można). Z komercyjnych wyróżnić muszę: World Of Goo oraz Machinarium, w które to grałem jeszcze pod Windowsem, a teraz staram się dokończyć pod Linuksem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Shimmy »

Hyphen pisze:Ja w co gram to Plemiona, a tak poza tym to w nic, posiadam tylko Linuksa także i tak bym nie poszalał.
No to się ździwisz..

http://www.dobreprogramy.pl/mentorious/ ... 31094.html
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: mat »

Shimmy pisze:Nie wiem czy się przyjmie, ale w końcu mamy jakąś część użytkowników grających. Wymieniajmy się tutaj swoimi aktualnymi bądź ulubionymi natywnymi tytułami, zwłaszcza tymi świeżuteńkimi i płatnymi. :)
Bez przesady. Jest wiele fajnych klasyków dla Linuksa, które nadal warto polecić.

-- 04 kwi 2012 10:57 --
Linuxoholic pisze:Odkąd America's Army (dla Linuksa) zostało porzucone, zadowalam się UrbanTerror.
Na co czekam? Na samochodówkę, którą będzie można polecić, bo jak dotąd wszystkie jakie wyszły dają dużo do życzenia.
Ignite prawdopodobnie będzie dostępny dla Linuksa. Obecnie polecam pograć w komercyjne gry dla Linuksa, które polegają na wyścigu poduszkowców lub innych pojazdów np. CoreBreach, Balistics, H-Craft Championship itd.

-- 04 kwi 2012 11:09 --
Shimmy pisze:No to się ździwisz..

http://www.dobreprogramy.pl/mentorious/ ... 31094.html
Fajny artykuł. Warto także wspomnieć, że Ubuntu Software Center zawiera także dość spory zbiór gier komercyjnych dla Linuksa, których nie kupisz w innych sklepach internetowych.


Trochę mnie martwi, że tak niewiele osób wzięło udział w tej dyskusji, ponieważ producenci gier ostatnio nie dają odpocząć użytkownikom Linuksa i ciągle wydają nowe gry dla tego systemu.

Cóż grałem w wiele komercyjnych gier dla systemu Linux, ale bardzo polecam Cold war, Sacred oraz Dirk Dashing. Lista gier, w które planuję kupić także jest dosć dluga, a więc raczej wspomnę, że ostatnio grałem w Splatform, Johnny Banana oraz CoreBreach
Awatar użytkownika
master86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: master86 »

Jedyną grą, przy jakiej lubię spędzać czas jest Quake Live. Chciałem się wcześniej zainteresować np. OpenArena, ale odrzuciło mnie to na kilometr. Niby na silniku Quake, ale wszystko jakieś takie byle jakie - tekstury, modele. Wogóle ciężko znaleźć na prawdę dobre gdy na linuksa. Może sprawdzę jeszcze np. Nexuiz albo zachwalany Battle for Wesnoth, ale ze strzelanek liczy się dla mnie tylko Quake.
Kiedyś grałem w Wolfenstein: Enemy Territory, ale ostatnio, gdy chciałem go odpalić miałem masę problemów: od braku dźwięku po niewyszukiwanie serwerów i cyrki z PunkBusterem.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Shimmy »

OpenArena to moim zdaniem jedna z najgorszych remake'ów Quake. Sprawdź Xonotic, Nequiz.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: mat »

master86 pisze:Wogóle ciężko znaleźć na prawdę dobre gdy na linuksa. Może sprawdzę jeszcze np. Nexuiz albo zachwalany Battle for Wesnoth, ale ze strzelanek liczy się dla mnie tylko Quake.
Interesujących gier dla Linuksa jest całkiem sporo, ale nie możesz zawsze polegać na darmowych grach dla tego systemu.
master86 pisze:Kiedyś grałem w Wolfenstein: Enemy Territory, ale ostatnio, gdy chciałem go odpalić miałem masę problemów: od braku dźwięku po niewyszukiwanie serwerów i cyrki z PunkBusterem.
Tutaj jest rozwiązanie problemu z dżwiękiem W ET:

http://hamsterbaum.de/index.php/2011/11 ... territory/

Rozwiązanie problemu z brakiem serwerów:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1917023

Instrukcja instalacji:

http://wikigames.ubuntu.pl/wiki/index.p ... _Territory
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: bear7 »

Gorąca informacja na temat steam'a dla Linuksa...
http://www.ubuntuvibes.com/2012/04/yes- ... u+Vibes%29
http://3.bp.blogspot.com/-o6y_8gpcvJ8/T ... +Linux.jpg
Chłopaki zrobili prima aprilisowy żart, a się okazuje, że jest w tym być może jakieś ziarenko prawdy.
Co do jednego się z nimi zgodzę:
However the golden rule - 'I believe it when I see it' is still applied here.
Kto wie... pożyjemy... zobaczymy...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: W co gracie, na co czekacie, co polecacie

Post autor: Shimmy »

bear7 pisze:Gorąca informacja na temat steam'a dla Linuksa...
http://www.ubuntuvibes.com/2012/04/yes- ... u+Vibes%29
http://3.bp.blogspot.com/-o6y_8gpcvJ8/T ... +Linux.jpg
Chłopaki zrobili prima aprilisowy żart, a się okazuje, że jest w tym być może jakieś ziarenko prawdy.
Co do jednego się z nimi zgodzę:
However the golden rule - 'I believe it when I see it' is still applied here.
Kto wie... pożyjemy... zobaczymy...
Ahh, historia tyle razy już się powielała, że prędzej uwierzę w produkcje Electronic Arts na Linuksie niż na Steam. Zresztą, do szczęścia nie jest potrzebny, z powodzeniem zastąpiła go Desura.

Wydany natywnie wątpie by zapewnił taką ofertę jak ona, na chwilę obecną grubo ponad sto tytułów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości