powrót do Windowsa?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
marbed
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2009, 10:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: marbed »

Ale w domach chyba też jeszcze trochę pobędzie XP - no bo raczej mało kto z szarych użytkowników domowych wymienia sam system, jak już to cały komputer. A jeśli sobie sam poskłada to i tak wgra XP pomijając nawet czy legalnego czy pirata, bo tak prościej i pewniej a o Viście się nasłuchał samych negatywnych opinii więc nie będzie ryzykował.
Do tego dochodzi jeszcze ta sprawa niejasnej legalności wersji OEM Windowsa 7 o której pisaliśmy na poprzedniej stronie tego wątku - i mamy byt dla XP zapewniony ;)
A co do tych zabezpieczeń XP - pamiętam jak jakoś krótko po jego premierze kolega pokazał mi płytkę która po instalacji nie domagała się aktywacji. Wiem, że to co innego ale daje pewne wyobrażenie jak bardzo piraci "przejęli się" mechanizmem WPA, więc i te wbudowane quasi-zabezpieczenia jak to trafnie ujął Jusko też psu na budę się zdadzą.
Zresztą, sam system zaraz po zainstalowaniu zakrzyczy nas komunikatami o konieczności wgrania antywirusa, aktualizacjach, zaporach itp. Więc niejako sam obnaża swoją bezradność.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Jusko »

Windows XP to "cudowny" system. Urząd Pocztowy w mojej miejscowości zamarł - super system Windows XP się wyłożył... Jak tu go nie używać, skoro zapewnia takie atrakcje:razz:
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
olry
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2005, 16:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: olry »

jest za czym tęsknić:
2u.com
3n8awsyg.exe
9g86.exe
a2g21.exe
iqe68o.bat
|61yyp.exe
ngp8|.exe
r2g20.exe
se12ydam.exe
sp1jensi.exe
v1cbvsmq.exe
uqgvf.exe
v1cbvsmq.exe
vk0w.exe
vlvdf|x.exe
wfx062.exe
wu1n.exe

wystarczy włożyć pendriva do kompa z Oknox`em
Linux Registered User # 400555
Linux Ubuntu User # 7913
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: jacekalex »

A nie lepiej z poziomu Ubuntu włączyć terminal - wprowadzić polecenie

Kod: Zaznacz cały

dd if=/dev/urandom of=/dev/sda count=446 bs=1 
nadpisać mbr?

albo poprzez

Kod: Zaznacz cały

dd if=/dev/urandom of=/dev/sda count=512 bs=1 
usunąć również tablicę partycji - i dysk jest gotowy na Win$* ?

A kiedy po raz setny ktoś zobaczy komunikat - że program (najlepszy) znalazł wirusa/rootkita o nazwie - ale nie potrafi go usunąć, kiedy zawartość dysku szlag trafi, jak kiedyś u mnie w robocie - na 8 kompach (avast wystarczył :) ),
to uprzedzam - nie analizujemy tu logów HiJackThis.
Ale jakby ktoś chciał wiedzieć - jak oczyścić dysk z *** i załadować Tuxa- to coś się wykombinuje - tak jak teraz ;)

To by było na tyle.

Pozdrawiam
;)
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
Kozik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 02 lip 2006, 21:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Kozik »

Po wyjściu Windowsa 7 skończyły się moje problemy. Ubuntu - owszem jest fajnym systemem, ale z wersji na wersję coraz więcej wymaga od sprzętu.
No i przede wszystkim niekompatybilność z urządzeniami, po 4 latach można dostać szału.
Może jak sobie kupię Netbooka to wtedy powrócę, bo tak to nie widzę sensu ;).
Linux Registered User #414523
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: widex »

Mnie niestety system wczoraj poważnie zdenerwował. Pierwszy raz na poważnie planuje powrót do Windows. Siedzę sobie i czytam wiadomości - brak prądu. Włączam komputer, jak już był prąd i... no i system padł. Partycja / nie nadaje się do użytku. System wywala, że brak plików. Recovery nie działa. Łaska, że miałem osobno /home

W przypadku Windows Vista nigdy nie zdarzyła mi się taka opcja.

P.S. wiem, że system opiera się na pakietach i modułach. Sterowniki w projektach uniksowych wymagają przebudowy.

Instalacja drukarki - CUPS
kamera-v4l2
skaner - Xsane
Może jakiś pośrednik?

Windows = plik inf.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Admc »

Spróbuj coś zrobić na Windowsie bez zainstalowanych sterowników. Uwielbiam jak po instalacji systemu wita mnie rozdzielczością 640x480 i zamiast dźwięków z głośnika słyszę dźwięki z PC-speakera.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
jaroslawb1

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: jaroslawb1 »

Admc pisze:Spróbuj coś zrobić na Windowsie bez zainstalowanych sterowników. Uwielbiam jak po instalacji systemu wita mnie rozdzielczością 640x480 i zamiast dźwięków z głośnika słyszę dźwięki z PC-speakera.
Mówisz o przedpotopowym Windows XP.Vista i Seven mają po instalacji wszustko.Same dociagają sobie sterowniku.U mnie np po uruchomieniu,system normalnie działa.

Kolega jest rozgoryczony awarią Linuksa.Mnie z kolei tylko raz wywalił się Linux,ale odcieli prąd w trakcie aktualizacji.Tak to nigdy.
Awatar użytkownika
wm-
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 118
Rejestracja: 13 lis 2007, 15:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: wm- »

marbed pisze:A co w takim razie powiesz na to:

http://img27.imageshack.us/img27/668/eduff.jpg

aplikacja będzie poprawnie obsługiwana przez tą wersję przeglądarki (powinno być "tę" :craz:) a nie jest.

Po co dał tę informację skoro wprowadza ona tylko w błąd. Dlatego mnie to zirytowało bo skoro wziął za to pieniądze to niech się wywiąże z obietnic a nie kłamie w żywe oczy.
A poza tym - pamiętam jak ładnych kilka lat temu w jakiejś gazecie czytałem artykuł o tworzeniu stron www, dowiedziałem się z niego o tym co napisał Gasiu czyli o konieczności sprawdzenia poprawności pod różnymi przeglądarkami. Wtedy nawet mało kto miał jeszcze stały dostęp do netu a już pisano o takim wymogu. Tym bardziej dziś.
Nie zależało mi by bronić gościa. Po drugie znam tylko twoje zdanie, a więc jednej strony, więc dyskusja bez sensu. Piszesz o konieczności sprawdzenia pod różnymi przeglądarkami.. czyli taki ktoś powinien mieć parę komputerów. Po sieci hulają jakieś klony Beos'a np.. a istnieją jeszcze bardziej "groteskowe" systemy. Nie wiem czy w praktyce jest to możliwe. :P Oczywiście Linux nie jest tak mało popularny jak BeOs.
Awatar użytkownika
marbed
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2009, 10:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: marbed »

Właściwie to chodziło mi o to, że nie działa pod FF czy Operą pomimo zapewnień, że ma działać. Autor poszedł na daleko idącą łatwiznę a wręcz popełnił poważny błąd. Skoro aplikacja podczas uruchamiania sprawdza przeglądarkę i na tej podstawie wyświetla komunikat, o poprawności działania no to jak to inaczej nazwać jak nie kłamstwem skoro ewidentnie nie działa?

Zresztą już nawet Microsoft odpuścił w tej kwestii, ostatnio zainstalowała mi się na drugim komputerze aktualizacja która pozwala na wybór domyślnej przeglądarki, są okienka do wyboru i można sobie zainstalować jaką się chce. A tu taki jakiś nieznany szerzej CMS będzie uprawiał monopol na IE - delikatnie mówiąc nielogiczne.
czyli taki ktoś powinien mieć parę komputerów
Tak, powinien mieć, powiem więcej - nie wyobrażam sobie żeby nie miał. To tak jakby warsztat samochodowy nie miał np. kluczy torx bo to tylko we francuzach są a w jedynym słusznym VW nie ma. Utrzyma się taki warsztat?


A nawiązując do "powrotu do windowsa" - chciałem umieścić ogłoszenie na otomoto, wszystko ładnie pięknie ale jak doszedłem do dodawania zdjęć utknąłem. Nie da się i koniec, niby pojawia się okno z wyborem zdjęcia, wybieram i co? Nic się dalej nie dzieje. Nie mam czasu na wertowanie dziesiątek stron co to znów za dziadostwo i co trzeba zrobić żeby działała trywialn funkcja. Odpaliłem starego lapka z wyśmiewanym i przestarzałym XP - dodało zdjęcia bez problemu.
Cóż...
Awatar użytkownika
Tycior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2009, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Tycior »

A ja wam powiem,że z chęcią przerzuciłbym się na Linuxa(nie żeby było mi źle na Windows 7,ale jakaś odmiana by potrzebna była) . Nawet próbowałem swoich sił z Ubuntu 9.04 i 9.10 . Ale z przyczyn czysto technicznych nie jest to możliwe. Dokładnie chodzi o mój modem od neostrady czyli ZTE ZXDSL 852 v2. Zainstalowałem 9.04 ,obczaiłem nawet konsole i podstawowe komendy sudo ,apt itp. Zainstalowałem sterowniki od mojego GeForca GTS 250,dźwięku nie musiałem,bo już był,nawet moją drukarkę HP Deskjet 3745 wykryło i zainstalowało a także mój telefon LG KS360 gdy podłączyłem go pod USB :D . Jednak modemu nie udało mi sie uruchomić.Tzn za pomocą UbuDSL udało się odpalić (za 4razem załapało) ale po aktualizacji wszystko pooszło...ubuntu padło. Przy 9.10 miałem nadzieje ,która szybko się rozwiała gdy przeczytałem ,ze sterowniki trzeba patchować a ja nie wiem co i z czym się je. Na Win 7 modem nie sprawia mi problemu,jade na sterownikach od Visty x64 . A nie uśmiecha mi się wydatek 50zł na nowy modem/router tylko po to,żeby używać Ubuntu. Szkoda...
Intel Pentium Dual Core E5200+2,5GHz@3,4Ghz|Gigabyte P31-ES3G|GoodRam 4GB(2x2GB)|Gainward GeForce GTS 250 512mb DDR3|Samsung 320GB|Fortron 400W 80+|
Awatar użytkownika
Sueroski
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Sueroski »

Tycior pisze:A ja wam powiem,że z chęcią przerzuciłbym się na Linuxa(nie żeby było mi źle na Windows 7,ale jakaś odmiana by potrzebna była) . Nawet próbowałem swoich sił z Ubuntu 9.04 i 9.10 . Ale z przyczyn czysto technicznych nie jest to możliwe. Dokładnie chodzi o mój modem od neostrady czyli ZTE ZXDSL 852 v2. Zainstalowałem 9.04 ,obczaiłem nawet konsole i podstawowe komendy sudo ,apt itp. Zainstalowałem sterowniki od mojego GeForca GTS 250,dźwięku nie musiałem,bo już był,nawet moją drukarkę HP Deskjet 3745 wykryło i zainstalowało a także mój telefon LG KS360 gdy podłączyłem go pod USB :D . Jednak modemu nie udało mi sie uruchomić.Tzn za pomocą UbuDSL udało się odpalić (za 4razem załapało) ale po aktualizacji wszystko pooszło...ubuntu padło. Przy 9.10 miałem nadzieje ,która szybko się rozwiała gdy przeczytałem ,ze sterowniki trzeba patchować a ja nie wiem co i z czym się je. Na Win 7 modem nie sprawia mi problemu,jade na sterownikach od Visty x64 . A nie uśmiecha mi się wydatek 50zł na nowy modem/router tylko po to,żeby używać Ubuntu. Szkoda...
Z neostradą faktycznie jest ciężko na Linux'ie, ale myślę, że jeśli byś umieściła dokładny opis problemu na tym forum to być może ktoś mógłby ci pomóc.
Inny OS = Trisquel 4.5
Awatar użytkownika
Tycior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2009, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Tycior »

Sueroski pisze:Z neostradą faktycznie jest ciężko na Linux'ie, ale myślę, że jeśli byś umieściła dokładny opis problemu na tym forum to być może ktoś mógłby ci pomóc.
Jeżeli już to umieściłbyś :p chłopak jestem. Pisałem,używam linete i ubudsl,zero efektu.
Intel Pentium Dual Core E5200+2,5GHz@3,4Ghz|Gigabyte P31-ES3G|GoodRam 4GB(2x2GB)|Gainward GeForce GTS 250 512mb DDR3|Samsung 320GB|Fortron 400W 80+|
Awatar użytkownika
ignacy
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 157
Rejestracja: 05 lut 2007, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: ignacy »

Router to parę złotych raptem, a korzyści znacznie więcej. Tego modemu i tak nie da się używać. Ja obecnie korzystam z Win7 na swoim netbooku, ale to dlatego, że to obecnie mój jedyny komp i nie mam za bardzo ochoty na gryzienie się z Ubuntu, jakby coś padło.
Gigabyte GA-MA78G-DS3H,Athlon II x2 245@3.5 (Scythe Ninja 2+Tacens Ventus),Geil DDR2 Dual Ultra 800MHz 2GB,Samsung HD642JJ i HD500HI, ModeCom MC350
Awatar użytkownika
Tycior
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2009, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Tycior »

Pisze z Ubuntu 9.04 ^^ . Moim błędem była instalacja Ubuntu Remix PL. Zainstalowałem "oryginał" Jounty Jackalope i modemik śmiga:) Dociągnąłem kodeki,polonizacje, aktualizacje,sterowniki , FF 3.6 i teraz ściagam KDE ,bo Gnome zbyt szorstkie jak dla mnie:) Kadu też pięknie śmiga. Win7 mam na osobnej partycji jakbym chciał se w GTA IV bądź CS zagrać :D
Intel Pentium Dual Core E5200+2,5GHz@3,4Ghz|Gigabyte P31-ES3G|GoodRam 4GB(2x2GB)|Gainward GeForce GTS 250 512mb DDR3|Samsung 320GB|Fortron 400W 80+|
Awatar użytkownika
Sueroski
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Sueroski »

Tycior pisze:Jeżeli już to umieściłbyś :p chłopak jestem. Pisałem,używam linete i ubudsl,zero efektu.
Sorry, avatar mnie zmyla ;p
Ale skoro działa już to super :)
Inny OS = Trisquel 4.5
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: menthosh »

marbed pisze:Właściwie to chodziło mi o to, że nie działa pod FF czy Operą pomimo zapewnień, że ma działać. Autor poszedł na daleko idącą łatwiznę a wręcz popełnił poważny błąd. Skoro aplikacja podczas uruchamiania sprawdza przeglądarkę i na tej podstawie wyświetla komunikat, o poprawności działania no to jak to inaczej nazwać jak nie kłamstwem skoro ewidentnie nie działa?

Zresztą już nawet Microsoft odpuścił w tej kwestii, ostatnio zainstalowała mi się na drugim komputerze aktualizacja która pozwala na wybór domyślnej przeglądarki, są okienka do wyboru i można sobie zainstalować jaką się chce. A tu taki jakiś nieznany szerzej CMS będzie uprawiał monopol na IE - delikatnie mówiąc nielogiczne.



Tak, powinien mieć, powiem więcej - nie wyobrażam sobie żeby nie miał. To tak jakby warsztat samochodowy nie miał np. kluczy torx bo to tylko we francuzach są a w jedynym słusznym VW nie ma. Utrzyma się taki warsztat?


A nawiązując do "powrotu do windowsa" - chciałem umieścić ogłoszenie na otomoto, wszystko ładnie pięknie ale jak doszedłem do dodawania zdjęć utknąłem. Nie da się i koniec, niby pojawia się okno z wyborem zdjęcia, wybieram i co? Nic się dalej nie dzieje. Nie mam czasu na wertowanie dziesiątek stron co to znów za dziadostwo i co trzeba zrobić żeby działała trywialn funkcja. Odpaliłem starego lapka z wyśmiewanym i przestarzałym XP - dodało zdjęcia bez problemu.
Cóż...
:P popełniasz gdzies błąd, u mnie i moich znajomych otomota śmiga pięknie.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Admc »

Ja zawsze jak mam problem z wrzuceniem to pierwsze co robię to wyłączam Adblocka i Flashblocka. To czasem powoduje problemy.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
marbed
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2009, 10:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: marbed »

Ano własnie - gdzieś popełniam błąd bo u innych działa a u mnie nie. Tyle, że to trywialna jak tylko można rzecz i skoro nie działa bo gdzieś jest błąd to nic dziwnego, że ten wątek ma w tej chwili 32 strony i pewnie jeszcze drugie tyle będzie miał.
Kółko się zamyka - komputer ma działać i wykonywać podstawowe operacje bez cudowania i wyłączania rozmaitych rzeczy bo na jednej stronie działa a na innej nie.
Rozumując w ten sposób to nieomal wszystko da się zrobić - sam kiedyś odpaliłem przeglądarkę internetową na Dosie 5.0 komputer miał procesor taktowany zegarem 133 MHz i chyba 16 MB Ramu, u mnie działało więc i wszystkim powinien net śmigac na Dosie :)
Ale to nie tędy droga.
Stąd ten wątek, czasem człowiek nie ma czasu żeby godzinami rzeźbić i dłubać żeby zmusić komputer do wykonania prostej czynności.
Ale to już tu było powiedziany chyba ze 100x w tym wątku.
Arczi11
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: powrót do Windowsa?

Post autor: Arczi11 »

Powrót do Windowsa?
Po moim trupie. Nie zamierzam korzystać z tego badziewia.
Im mniej go będę widział tym lepiej dla niego :smile:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 80 gości