powrót do Windowsa?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
castor_troy
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 365
Rejestracja: 07 sty 2008, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: castor_troy »

soemtron pisze:(...) Ty po prostu nie ogarniasz Linuksa...
@ Jusko, owszem, ta część wypowiedzi nie powinna się pojawić, ale soemtron nigdzie nie napisał, że linux jest taki super. Za to wm-zachwala "pod niebiosa" windowsa, a na linuksa ciągle narzeka, więc nie dziwię się, że soemtron napisał:
soemtron pisze:@wm- nie gniewaj się,ale Linux jest nie dla Ciebie.Bardzo dużo udzielałeś się w tym poście i raczej używaj tylko Windowsa...
Ja miałem z windowsem takie przejścia, że już nigdy do niego nie wrócę, ale nie obnoszę się z tym gdzie się da, a tym bardziej na forum windowsowym.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Admc »

@soemtron, od zawsze uważałem, że samsung nie umie robić telefonów. Moim zdaniem obecnie najlepiej wypada HTC.

Zainstaluj lagfixa (konwersja systemu plików do ext4), rom darkiego i telefon będzie chodził jak marzenie.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Witch Lady »

Soemtron, tak sie sklada ze od jakiegos czasu konwertuje muzyke tylko na ubu. Pod win nie mam narzedzi wiec nie wiem jak byloby pod win... Moze kiedys to sprawdze.

Ale z tym konwertowaniem muzyki wcale nie jest cacy. Co najmniej dwa programy ktore korzystaja z music brainz (w tym program domyslny) odmowily mi konwersji plyty zakupionej w Chinach. Oryginalu, zeby uniknac niescislosci. W ogole nie bylam w stanie zripowac plyty. >< Koniec koncow plyte jakos zripowalam...
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: soemtron »

Witch Lady pisze:Soemtron, tak sie sklada ze od jakiegos czasu konwertuje muzyke tylko na ubu. Pod win nie mam narzedzi wiec nie wiem jak byloby pod win... Moze kiedys to sprawdze.

Ale z tym konwertowaniem muzyki wcale nie jest cacy. Co najmniej dwa programy ktore korzystaja z music brainz (w tym program domyslny) odmowily mi konwersji plyty zakupionej w Chinach. Oryginalu, zeby uniknac niescislosci. W ogole nie bylam w stanie zripowac plyty. >< Koniec koncow plyte jakos zripowalam...
Może ta płyta jest zakodowana?
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Witch Lady »

Znaczy co, że nie można jej skopiować? Skopiować można (już to zrobiłam innym programem), tylko niektóre programy ukrywały w ogóle listę utworów - nie mogłam ich zaznaczyć do zripowania (jakby płyta nie miała żadnych ścieżek). Rhytmbox, Sound Juicer (oba używają Music Brainz) - kicha, Asunder (CDDB) - działa.
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: soemtron »

Witch Lady pisze:Znaczy co, że nie można jej skopiować? Skopiować można (już to zrobiłam innym programem), tylko niektóre programy ukrywały w ogóle listę utworów - nie mogłam ich zaznaczyć do zripowania (jakby płyta nie miała żadnych ścieżek). Rhytmbox, Sound Juicer (oba używają Music Brainz) - kicha, Asunder (CDDB) - działa.
Czyli jest zakodowana.Poszukaj programu do łamania kodu.Na Windę są takie programy.Raz też tak miałem,skopiowałem nawet obraz płty poleceniem na dysk.Potem wypaliłem,ale odtwarzacz nie chciał czytać "fałszywki"Na każdym utworze była kłódka.
Cuba
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2007, 13:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Cuba »

I niestety stało się muszę użytkować tylko jedyny system :-(. Tak bardzo czekałem na nowe Ubu i nie będę opisywał mojego rozczarowania po instalacji. Irytacja, rozczarowanie a na końcu złość dlaczego nie poprawili sterowników do karty sieciowej a mieli bo problem jest znany. Dla przypomnienia chodzi o zintegrowaną kartę realteka 8111d na płycie gigabyte, którą blokuje dokumentnie linuks. I pozostaje mi tylko cierpliwie czekać, że może gdzieś, kiedyś wreszcie to zadziała.
chomik74
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 03 gru 2009, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86
Lokalizacja: Buczkowice

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: chomik74 »

Wróciłem do Visty po dwóch latach używania ubuntu. Może zrobiłem to chyba zbyt pochopnie ale za błedy się płaci np. utratą danych przez własną nie uwagę. Ale zrobiłem to z jednego powodu. Mój modem Play-a huawei E156g na linuksie działał z maksymalną prędkością 150 kbs a na Viscie chodzi 1 Mbs. Różnica znaczna. Może można jakoś dopracować ten modem na linuksie. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Admc »

Da się, startrupmanagerem.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Tripix
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 218
Rejestracja: 12 wrz 2008, 06:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Tripix »

ja wróciłem do Windows 7, po 3 latach używania Ubuntu ....
Powodem jest zmiana soobwoofera , który wymaga zaznaczenie w ustawienia dźwięków zaznaczenia opcji
"Bass Redirection" której do dziś niema w ALSIE , wiec sie pożegnaliśmy.

do Win 7 doinstalowalem 2 programy z Windows XP :).

A żadnego poradnika / how-to znaleść nie mogłem.

Wróce jak taka opcja się pojawi
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: linuxozaurus »

ja do windowsa (siódemka) wróciłam bo studiach była mi potrzebna i została a Vista była nie udanym systemem ze stajni MS wolę nielota.,Moja opinia na temat Visty jest negatywna bo uważam go za najgorszy ze wszystkich ze stajni M$
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Knopper90 »

dziwne chomik74...ja uzywam modemu iplusa huawei E170i na knoppixie 6.5 i zrobilem tak jak pisalym na tym forum, wiki debiana aby mi internet dzialal i osiagam max 1 Mbs. Knoppix to debian sid. Ubuntu powstaje lub powstalo z tej samej galezi co knoppix. Myslalem ze dzialaja podobnie ale to co tu czytam na forum ubuntu.pl to bylem w bledzie.
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Knopper90 »

siodemka wcale taka fajna nie jest. z jej powodu przesiadlem sie na knoppixa 6.5 jak dostalem majowy egzemplarz linux magazine :D
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: anemus »

@Knopper90 jakoś E175 (chyba ten sam sterownik i chip) na debianie w porze wcale nie najmniejszego obciążenia sieci:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/j ... directlink
https://picasaweb.google.com/anemusek/2 ... directlink
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: soemtron »

chomik74 pisze:Wróciłem do Visty po dwóch latach używania ubuntu. Może zrobiłem to chyba zbyt pochopnie ale za błedy się płaci np. utratą danych przez własną nie uwagę. Ale zrobiłem to z jednego powodu. Mój modem Play-a huawei E156g na linuksie działał z maksymalną prędkością 150 kbs a na Viscie chodzi 1 Mbs. Różnica znaczna. Może można jakoś dopracować ten modem na linuksie. Proszę o pomoc.
Przeczytaj ten wpis
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: Knopper90 »

anemus, zdjecia sa zrobione na debianie z lxde. Gdybym pogrzebal to bym wyciagnal tyle na razie lece na standardzie w knoppixie 6.5 :P 1Mbs z hakiem bo czasem wiecej to tez zalezy od zasiegu wyciagam i mi wystarcza :)
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: igotit4free »

chomik74 pisze:Wróciłem do Visty po dwóch latach używania ubuntu. Może zrobiłem to chyba zbyt pochopnie ale za błedy się płaci np. utratą danych przez własną nie uwagę. Ale zrobiłem to z jednego powodu. Mój modem Play-a huawei E156g na linuksie działał z maksymalną prędkością 150 kbs a na Viscie chodzi 1 Mbs. Różnica znaczna. Może można jakoś dopracować ten modem na linuksie. Proszę o pomoc.
Może popełniam jakąś oczywistą i przezabawną omyłkę, ale czy 150kbs to nie jest właśnie 1Mbs?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: majsza »

chomik74 pisze:Wróciłem do Visty po dwóch latach używania ubuntu. Może zrobiłem to chyba zbyt pochopnie ale za błedy się płaci np. utratą danych przez własną nie uwagę. Ale zrobiłem to z jednego powodu. Mój modem Play-a huawei E156g na linuksie działał z maksymalną prędkością 150 kbs a na Viscie chodzi 1 Mbs. Różnica znaczna. Może można jakoś dopracować ten modem na linuksie. Proszę o pomoc.
UU

Kupę czasu używałem ten model modemu i nie zauważyłem, by na Ubuntu "chodził" jakoś inaczej niż na Windowsie.
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: anemus »

igotit4free pisze:
chomik74 pisze:Wróciłem do Visty po dwóch latach używania ubuntu. Może zrobiłem to chyba zbyt pochopnie ale za błedy się płaci np. utratą danych przez własną nie uwagę. Ale zrobiłem to z jednego powodu. Mój modem Play-a huawei E156g na linuksie działał z maksymalną prędkością 150 kbs a na Viscie chodzi 1 Mbs. Różnica znaczna. Może można jakoś dopracować ten modem na linuksie. Proszę o pomoc.
Może popełniam jakąś oczywistą i przezabawną omyłkę, ale czy 150kbs to nie jest właśnie 1Mbs?
No nie
1Mb/s to ok 128kB/s ;)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 11:29 przez anemus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: powrót do Windowsa?

Post autor: anemus »

Knopper90 pisze:anemus, zdjecia sa zrobione na debianie z lxde. Gdybym pogrzebal to bym wyciagnal tyle na razie lece na standardzie w knoppixie 6.5 :P 1Mbs z hakiem bo czasem wiecej to tez zalezy od zasiegu wyciagam i mi wystarcza :)
Zgadza się, ale ja nic nie "optymalizowałem". Oczywiście zależy dużo od zasięgu (ja mieszkam ok 2-3Km od centrum więc i tak kiepsko pewnie dlatego, że miasto nie jakieś zbyt duże). Dodam, że efekty na Ubuntu jak i innych distro i w7 są porównywalne. Zmierzam do tego, że to raczej nie jest zależne od systemu bo w kernelu to ten sam standardowy sterownik, a konfiguracja i tak z automagicznych programów typu nm czy podobne. chomik74 raczej nie powinien narzekać na Ubuntu w tym względzie bo to raczej problem sieci w jego lokacji, tak jak w twoim wypadku. Reszta to brak zrozumienia, że kb/s i kB/s to nie to samo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości