chromium vs google chrome

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
andres88pl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 215
Rejestracja: 27 wrz 2009, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

chromium vs google chrome

Post autor: andres88pl »

Od paru dni testuję Google Chrome i muszę przyznać że chodzi lepiej niż Chromium nie wiem jak u Was? Dlaczego można pobrać go z oficjalnej stronki a nie ma go w repo tylko Chromium ? Jakie są wasze opinie?
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: chromium vs google chrome

Post autor: Jusko »

Google Chrome nie ma w repo z powodów licencyjnych zapewne - Chromium jest otwarty, więc nie ma problemu. Nie wiem jak w Debianowcach gdyż nie używam (używam rpmowca), lecz zapewne będzie tak samo - gdy instalujesz Google Chrome, automatycznie dodaje się jego repo do systemu, więc to nie problem :) Używałem przeglądarki Chrome przez ostatnie 2 lata i jest OK - wbudowane kodeki to fajna sprawa, jest responsywna, interfejs nie zajmuje niepotrzebnej przestrzeni więc więcej miejsca na samą www, często wychodzi nowsza wersja. Niemniej przeskoczyłem ostatnio na Firefox, bo jednak idea szpiegowania mnie w mniejszym lub większym zakresie przez Google nie była dla mnie odpowiednia.

Temat stary, ale daje pewne pojęcie, czego można spodziewać się po Googlu, używając Chrome - kto wie, co dołożyli do przeglądarki od tego czasu: http://www.stylwolny.pl/f17/google-chro ... 853/#30948
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: chromium vs google chrome

Post autor: marcin1982 »

Tutaj masz repozytorium Google Chrome:
http://www.ubuntuupdates.org/ppa/google_chrome .
Dodajesz klucz publiczny GPG wg tego:
http://www.debian.pl/threads/41-Klucze- ... -NO_PUBKEY .

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update
Potem instalujesz.
Awatar użytkownika
socrates
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 289
Rejestracja: 15 maja 2011, 01:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: chromium vs google chrome

Post autor: socrates »

U mnie otwarte chromium smiga jak burza okolo 40 podstron otwartych i dziala lepiej niz firefox z 4 podstronami. 90% zasobow w tym wszystkim to zajmuje flashplugin bez ktorego jednak nie sposob funkcjonowac.
Gentoo + XFCE
Awatar użytkownika
andres88pl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 215
Rejestracja: 27 wrz 2009, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: chromium vs google chrome

Post autor: andres88pl »

Chromium jest całkiem ok ale moim zdaniem lepsze jest Chrome przynajmniej od kiedy testuje a co do szpiegowania to niestety w dzisiejszych czasach jest wszechobecne. Od zawsze używałem liska ale ostatni mi nie leży a mile zaskoczyłem się Chrome ;-)
Awatar użytkownika
raawek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2012, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: chromium vs google chrome

Post autor: raawek »

Używam chrome, ale chromium też nie pogardzę, zależy od paru czynników. Szpiegowanie mi nie przeszkadza, niewiele mam do ukrycia. Chrome można uznać za odrobinę lepsze z jednego powodu: mamy tam wybór dwóch flaszek. Jeden - autorski - u mnie akurat lepiej działa z kartą nvidia - np. nie mam niebieskich ludzików, a drugi flash - jako alternatywa w razie czego też jest - ten, którego używamy w systemie. Ewentualna podmiana flaszki - w zaawansowanych ustawieniach przeglądarki, czyli: chrome://plugins/ - i zmieniamy. Poza tym chyba szybciej idą aktualizacje w chrome. Jeżeli coś czasem gorzej działa, np. java, czy właśnie flash - w chrome szybciej doczekamy się naprawy od producenta, nie trzeba grzebać w systemie, lepiej poczekać dzień, dwa, trzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości