Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: xxx666xxx »

Ostatnio mam mieszane uczucia względem Ubuntu... :craz: Oto moja życiowa historyjka przeczytajcie jeśli chcecie a jeśli nie to nie przejmujcie się moim paplaniem :mrgreen: :

Na netbook'u MSI (opis w stopce) od pół roku używam Debiana 7.x Wheezy z przyczyn "sieciowych". W Ubuntu 12.04.x , 13.04 na netbooku network manager działał w cały świat a Ubuntu 13.10 już na starcie oślepiał mnie ekranem kernel panic :shock: . Nie chciało mi się z nim walczyć i męczyć tu ludzi na forum więc sprawdziłem i Debian działa doskonale bez zacięć i niezwykle bezbłędnie.
Ostatnio też zaczynam widzieć drobne problemy z Ubuntu na laptopie Dell (też w stopce opis). Niedawno po aktualizacji coś dziwnego stało się z programem do obróbki wideo OpenShot (w miejscu podglądu edytowanego wideo mam tylko szary ekran) oraz z całym środowiskiem graficznym systemu. W momencie odtwarzania przy użyciu Audacious znika mi systemowy panel dolny a gdy wyłącze Audacious'a panel magicznie się pojawia :???: . Natomiast po aktualizacji Firefox'a z wersji 25.01 do wersji 26 moim oczom na starcie ukazał się ekran: http://s8.postimg.org/d9jkxiged/firefox.png :lol: To jest firefox więc zatem czemu tam jest w błędzie wzmianka o chrome?! Nawet w systemie nie mam tej przeglądarki! Normalnie jakieś cuda się dziwne dzieją i to tylko po zwykłej aktualizacji systemu! Po świętach się przyjrzę temu problemowi i jak nic nie wymyślę nie będę zamęczał tu nikogo mozolnymi pytaniami tylko chyba postawię Debiana i po kłopocie.
Oczywiście wszystko to kwestia gustu i posiadanego sprzętu... dlatego nie neguję ogółu Ubuntu tylko poczekam aż sytuacja może się poprawi. Bo to moim zdaniem dziwne by się zaczęło wszystko lawinowo sypać po zwykłej aktualizacji pewnych pakietów... Poczekam na Ubuntu 14.04 LTS i zobaczę co to za cudaka zrobią z tą kozą/kozłem? Tym czasem jednak chyba przeskoczę na pewien czas na Debiana Stabilnego no i będę czytał i śledził forum w kwestii losów ubuntu. Ew. co jakiś czas jakieś Live CD/DVD zassę by sprawdzić jak się ma sprawa z ubuntu.

W sumie się nie dziwię przecie Ubuntu bazuje na gałęzi niestabilnej Debian Sid który jest poligonem doświadczalnym programistów z canonical więc i dziedziczy swoistą czasem niestabilność natomiast Debian Stabilny może i ma starsze pakiety względem Ubuntu ale za to dopracowane do granic możliwości. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Czy Wy też macie takie przejścia z Ubuntu?
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 17:35 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny - osobiste rozmyślania i odczucia filozoficzne...

Post autor: ethanak »

jedyne moje przejścia z ubuntu to niedziałający w 12.04 cuneiform i spartolona kompilacja svox pico w 13.10 czyniąca ten pakiet nieużywalnym.
może gdybym traktował komputer jako zabawkę też bym sobie codziennie instalował inną dystrybucję... niestety, nie stać mnie na taki luksus.
a co do filozofii... chcesz pogadać o medytacjach nad istotą bytu czy co...?
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny - osobiste rozmyślania i odczucia filozoficzne...

Post autor: xxx666xxx »

ethanak pisze:(...) chcesz pogadać o medytacjach nad istotą bytu czy co...?
No coś w tym sensie ... Quo Vadis Ubuntu...
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
raawek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2012, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: raawek »

A ja na razie mam dość debiana, choć znam wszystkie zalety. Kubuntu 12.04 chodzi mi idealnie, nie psuje się po prostu nic, nie grzebałem w systemie od ponad roku i nie zapowiada się na to. Być może jest to "wina" środowiska KDE, które okazało się rewelacyjnie stabilne. Jestem po prostu pod wrażeniem dopracowania systemu w tej odmianie (ubuntu z kde - kubuntu). Tyle, że staram się traktować system ostrożnie, po konfiguracji i zainstalowaniu wszystkiego co mi potrzebne - nie eksperymentuję, dlatego działa bezproblemowo, szybko, praca w nim - to przyjemność.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 23:02 przez raawek, łącznie zmieniany 1 raz.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: JerryG »

No to moje Kubuntu 13.10 swiruje, do tej pory jak zaczelem od wersji 8.04 jeszcze takich jaj nie mialem, na swoje nie szczescie usunelem backupy z wczesniejszymi wersjami i chyba ponownie zainstaluje sobie 13.04 :(

Kubuntu 13.10 generic, jeszcze bez kernela kolegi eXt'73
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: xxx666xxx »

JerryG pisze:(...)chyba ponownie zainstaluje sobie 13.04 :(
Tylko jaki z tego sens? W styczniu 2014 umiera ta dystrybucja :pt36:
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
raawek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2012, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: raawek »

JerryG pisze:No to moje Kubuntu 13.10 swiruje, do tej pory jak zaczelem od wersji 8.04 jeszcze takich jaj nie mialem, na swoje nie szczescie usunelem backupy z wczesniejszymi wersjami i chyba ponownie zainstaluje sobie 13.04 :(

Kubuntu 13.10 generic, jeszcze bez kernela kolegi eXt'73
Zauważyłem, że wiele osób aktualizuje kde do najnowszej wersji. Moje kde nie szwankuje, ponieważ zostaję przy oficjalnym. Być może dlatego są problemy. A 13.04 rzeczywiście, szkoda na nie czasu, lepiej trzymać się elteesów moim skromnym zdaniem. 5 lat wsparcia swoje robi, nie ma w aktualizacjach eksperymentowania, jest podobnie w tym temacie jak w debianie stable.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: bear7 »

W Ubuntu 12.04.x , 13.04 na netbooku network manager działał w cały świat a Ubuntu 13.10 już na starcie oślepiał mnie ekranem kernel panic :shock: . Nie chciało mi się z nim walczyć i męczyć tu ludzi na forum więc sprawdziłem i Debian działa doskonale bez zacięć i niezwykle bezbłędnie.
Ostatnio też zaczynam widzieć drobne problemy z Ubuntu na laptopie Dell (też w stopce opis).
Ujmę to tak... Jeżeli ktoś pozbiera części od kilku aut - BMW, Mercedesa, Volkswagena i tym podobnych - to czy dalej ma prawo nazywać swoje auto Ferrari? Żeby nie było, że wyciągam informacje z palca...
Korzystasz ze środowiska, które (ważne -->) IMHO jest próbą wskrzeszania umarlaka...
Korzystasz na Ubuntu z jajka 3.4.0 pae. Jajko te, nie znajduje się w jakimkolwiek oficjalnym wydaniu Ubuntu i system nie był na nim testowany.
Korzystasz z niestandardowych skórek, ikonek i kto tam jeszcze wie czego...
xxx666xxx pisze:
JerryG pisze:(...)chyba ponownie zainstaluje sobie 13.04 :(
Tylko jaki z tego sens? W styczniu 2014 umiera ta dystrybucja :pt36:
A dlaczego nie? Skonfigurowany system będzie działał. Jak będzie gotowy, to wówczas zaktualizuje do 13.10 (wsparcie dopiero wygasa w kwietniu), a potem do 14.04...

Tak jeszcze zapytam... Swoich żali nie mogłeś wylać w którymś z już istniejących wątków w pogaduchach? Jest ich trochę do wyboru...

viewtopic.php?f=214&t=169858
viewtopic.php?f=214&t=138643
viewtopic.php?f=214&t=166632
viewtopic.php?f=214&t=151941
viewtopic.php?f=214&t=165609
viewtopic.php?f=214&t=162226
viewtopic.php?f=214&t=164889
viewtopic.php?f=214&t=159580
viewtopic.php?f=214&t=158174
viewtopic.php?f=214&t=145397
viewtopic.php?f=214&t=144846
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: xxx666xxx »

bear7 pisze:(...)
Korzystasz ze środowiska, które (ważne -->) IMHO jest próbą wskrzeszania umarlaka...
Korzystasz na Ubuntu z jajka 3.4.0 pae. Jajko te, nie znajduje się w jakimkolwiek oficjalnym wydaniu Ubuntu i system nie był na nim testowany.
Korzystasz z niestandardowych skórek, ikonek i kto tam jeszcze wie czego...
(...)
Tak jeszcze zapytam... Swoich żali nie mogłeś wylać w którymś z już istniejących wątków w pogaduchach? Jest ich trochę do wyboru...
- MATE jest aktualnym i wspieranym środowiskiem graficznym nie to co Gnome2 które fakt jest umarlakiem... MATE to fork który jest nadal rozwijany i wspierany Gnome2.x już nie!
- Kernel 3.4.0 pae pobrałem z gałęzi 12.04.x (Precise) przy użyciu Netext73. Więc myślę, że powinno być sprawdzone jak nie to proszę mieć pretensje do Pana Ext73 nie do mnie... ja wybrałem kernel dla tej dystrybucji dla której jest przeznaczony.
- Co mają skórki do środowiska graficznego? Pod Debianem LXDE używam skórki OSX ( http://namakutux.blogspot.com/2012/05/h ... me-on.html ) od pół roku i nic się nie dzieje takiego dziwnego jak w Ubuntu ze skórką Win2-7 ( https://launchpad.net/~upubuntu-com/+ar ... ld/3977638 )
- Żale wylewałem już w innym temacie ale Pan Igoit4free mi je usunął ( viewtopic.php?f=128&t=171166 ) nie chciałem nigdzie indziej pisać bojąc się, że po chwili znowu mi Pan Igoit4free kopsnie do purgatorów to więc zmajstrowałem osobny temat swój gdzie nie tylko ja ale i inni mogą opisać swoje problemy z Ubuntu. Podkreśliłem też w temacie, że jest "Filozoficzny" i napisałem:
xxx666xxx pisze:(...)Oto moja życiowa historyjka przeczytajcie jeśli chcecie a jeśli nie to nie przejmujcie się moim paplaniem(...)
Więc nie rozumiem Twojego oburzenia... nie chcesz czytać to nie czytaj i nie rób OT... Dział też dobry bo pogaduchy a tu się o wszystkim na temat gada... no więc jest temat kwestii różnic między Ubuntu a Debianem Stabilnym. Już nie wspomnę o tym, że część z tych tematów co podałeś w linkach powinny być zamknięte gdyż opisują już stare nie wspierane wersje Ubuntu...
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 22:31 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: bear7 »

Przestań się znowu tak spinać, bo Ci jeszcze żyłka pęknie... Zacznij kolego czytać ze zrozumieniem, bo widzę, że masz z tym problemy!

Może teraz zrozumiesz... Jak można mówić, że Mercedes się źle prowadzi, gdy w danej chwili siedzi się za kółkiem BMW? Zmieniając kernel i środowisko, nie możesz pisać, że korzystasz z Ubuntu. Dlaczego? Bo deweloperzy Ubuntu ani do MATE, ani do kernela 3.4.0 swojej cegiełki nie dołożyli. Jak już chcesz pisać Ubuntu, to napisz pełnym zdaniem: Ubuntu ze środowiskiem Mate i jajkiem z gałęzi 3.4.x.
Więc myślę, że powinno być sprawdzone jak nie to proszę mieć pretensje do Pana Ext73 nie do mnie...
Czy Ext73 zainstalował Ci to jajko w systemie? Czy Ext73 kliknął myszką na twoim komputerze lub wcisnął Enter? Ile ty masz lat, że zrzucasz winę na innych? Pracą kolegi Ext73 osobiście nie jestem zainteresowany, ale wątki śledzę i widzę, że robi swoją robotę: zbiera opinie, pomaga innym i nanosi poprawki. Z tego co zauważyłem, to twój wkład sprowadził się jedynie do wymyślania ext73 nowych profesorskich i szefowskich tytułów...
Więc nie rozumiem twojego oburzenia... nie chcesz czytać to nie czytaj!
Odpowiadam na twoje:
Czy Wy też macie takie przejścia z Ubuntu?
I jeszcze jedno:
MATE jest aktualnym i wspieranym środowiskiem graficznym
Na początku tego zdania, zaraz po Mate wstaw sobie słowo "jeszcze" lub "póki co", bo tak należałoby się wypowiadać na temat tego środowiska. I odpuść sobie swoje kontrargumenty. Poczekaj. Zrozumiesz...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: igotit4free »

xxx666xxx pisze: - Żale wylewałem już w innym temacie ale Pan Igoit4free mi je usunął ( viewtopic.php?f=128&t=171166 ) nie chciałem nigdzie indziej pisać bojąc się, że po chwili znowu mi Pan Igoit4free kopsnie do purgatorów to więc zmajstrowałem osobny temat swój gdzie nie tylko ja ale i inni mogą opisać swoje problemy z Ubuntu.
Zgadza się, wykopsałem to ponieważ jak zwykle offtopowałeś. Podłączyłeś się do tematu tyczącego bezpieczeństwa, gdzie jest miejsce na:
Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
No wybacz, ale żadną miarą nie było to miejsce na twoje filozofowanie. Zgadza się? Czy może jednak pisałeś o słabej konfiguracji zabezpieczeń Ubuntu w porównaniu z Debianem, a ja to przegapiłem?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: xxx666xxx »

igotit4free pisze:Zgadza się, wykopsałem to ponieważ jak zwykle offtopowałeś.
Nie skomentuję tego ale w waszych wypowiedziach nie widzę porównywania Ubuntu vs. Debian Stabilny tylko komentujecie mnie zatem? Napiszcie lepiej coś w temacie różnic między tymi systemami.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 22:56 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: igotit4free »

xxx666xxx pisze:
igotit4free pisze:Zgadza się, wykopsałem to ponieważ jak zwykle offtopowałeś.
A przepraszam bardzo co teraz robicie razem z Bear7. Nie skomentuję tego ale w waszych wypowiedziach nie widzę porównywania Ubuntu vs. Debian Stabilny tylko komentujecie mnie zatem? Napiszcie lepiej coś w temacie różnic między tymi systemami.
bear7 wypowiada się w temacie próbując ci uświadomić, że nie masz podstaw utyskiwać na Ubuntu, ponieważ monstrum Frankensteina jakiego aktualnie używasz nie jest Ubuntu.
Ja zaś odnoszę się do twojej "skargi" na przeprowadzoną przeze mnie ekstrakcję offtopu.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: xxx666xxx »

hehe :lol:
igotit4free pisze:ponieważ monstrum Frankensteina jakiego aktualnie używasz nie jest Ubuntu.
To przepraszam Pana ale co mi terminal zwraca?

Kod: Zaznacz cały

xyz@dell:~$ lsb_release -a
Distributor ID:	Ubuntu
Description:	Ubuntu 12.04.3 LTS
Release:	12.04
Codename:	precise
xyz@dell:~$ uname -r
3.4.0-030400-generic-pae
xyz@dell:~$ 
Oraz dodatkowo: http://s27.postimg.org/794w6qi4j/wersja_mate.png

Czy ja dobrze widzę toż to Ubuntu !!! :mrgreen:
bear7 pisze: Czy Ext73 zainstalował Ci to jajko w systemie?
Nie ale czy ja dobrze widzę? http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma ... 4-precise/ pisze przecie precise? Pisze?! Ja wiem, że mam słaby wzrok ale proszę ze mnie po raz kolejny nie robić idioty! Przy użyciu Netext73 (by wszelkie zależności się zgadzały...) wybrałem kernel z mainline więc... to nie jest precise? To czemu w adresie jest napisane precise? Ja żadnej egzotyki pochodzącej z innej wersji nie instalowałem tylko kernel pae z precise i tyle!

Wracając do tematu proszę napisać mi dalej odnośnie różnic między Ubuntu a Debianem Stabilnym i waszymi przeżyciami w kwestii tego...
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: bear7 »

xxx666xxx pisze:hehe :lol:
igotit4free pisze:ponieważ monstrum Frankensteina jakiego aktualnie używasz nie jest Ubuntu.
To przepraszam Pana ale co mi terminal zwraca?

Kod: Zaznacz cały

xyz@dell:~$ lsb_release -a
Distributor ID:	Ubuntu
Description:	Ubuntu 12.04.3 LTS
Release:	12.04
Codename:	precise
xyz@dell:~$ uname -r
3.4.0-030400-generic-pae
xyz@dell:~$ 
Klepnij po kolei w terminalu:

Kod: Zaznacz cały

sudo cp /etc/lsb-release /etc/lsb-release.old

Kod: Zaznacz cały

echo -e 'DISTRIB_ID="Frankenstein"\nDISTRIB_RELEASE="666"\nDISTRIB_CODENAME="fanky"\nDISTRIB_DESCRIPTION="Frankenstein 666"' | sudo tee /etc/lsb-release
I sprawdź raz jeszcze, co zwraca:

Kod: Zaznacz cały

lsb_release -a
Jak już zrozumiesz, jakie głupoty wypisujesz, to przywróć stary wygląd lsb_release:

Kod: Zaznacz cały

sudo cp /etc/lsb-release.old /etc/lsb-release
xxx666xxx pisze: Nie ale czy ja dobrze widzę?
To teraz przeczytaj swoje wypociny i porównaj z tym:
Jajko te, nie znajduje się w jakimkolwiek oficjalnym wydaniu Ubuntu i system nie był na nim testowany.
xxx666xxx pisze: Wracając do tematu proszę napisać mi dalej odnośnie różnic między Ubuntu a Debianem Stabilnym i waszymi przeżyciami w kwestii tego...
Główną rzeczą łączącą Ubuntu - nie to, co ty używasz, a to prawdziwe - i Debiana, to wspólne korzenie.

Porównania nie mają sensu, chyba że korzystamy z tych samych wersji pakietów i środowiska graficznego. Tak się składa, że Ubuntu głównie stawia i rozwija swoje Unity, którego na Debiana nie ma i dlatego po informację dotyczącą porównania, należy wrócić do początku tego akapitu...

Jak to ktoś kiedyś powiedział, jest czas na polemiki i modlitwę. Z mojej strony tyle. Dalsza polemika z tobą nie ma sensu, a modlić się też nie mam zamiaru...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
socrates
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 289
Rejestracja: 15 maja 2011, 01:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: socrates »

Kolego 666 podobne odczucia ma chyba kazdy kto przechodzi na debiana. Tylko tutaj trzeba sie zastanowic do czego ten system ma sluzyc. Bo jesli to ma byc sprzet do pracy zawodowej w firmie czy tez jako serwer itp. to tylko debian stable. Stawiasz raz i masz swiety spokoj. System jest taki jak byc powinien czyli stabilny. Zainstalowales i zapominasz o nim. Natomiast jesli to ma byc system na domowe biurko do multimediow internetu gier zabawy itp... to tylko i wylacznie debian testing. Tak samo niemal stabilny jak poprzednik a nieporownywalnie nowsze pakety. Ja tam w pracy pod serwery rowniez instaluje testinga. I jeszcze jedno - z moderatorami nie wdawaj sie w dyskusje bo sensu w tym nie ma. W temacie juz 5 postow napisali ale nic rzeczowego... Poza tym to jest forum ubuntu i moderator wsciekle bronic musi dobrego imienia tego systemu. Czasami sie zastanawiam nawet czy canonical placi im za nadgorliwosc ;) Druga sprawa to ze nie wypada tutaj zachwalac innych systemow. Pomyslec co byloby gdyby na randce z dziewczyna zachwalac wdzieki innych kobiet ;)
Gentoo + XFCE
macios4x

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: macios4x »

Ja na komputerze moich rodziców zainstalowałem najpierw Ubuntu, ale po paru miesiącach po którejś aktualizacji system już nie wstał. Zainstalowałem więc Mint'a, tu po jakimś czasie problem był podobny tyle że serwer z repozytoriami był dłuższy czas nieczynny więc długi czas nie wykazywało aktualizacji. Teraz od kilku miesięcy mają Debian stable i jak na razie działa bez zarzutu. CHodzi też o to aby nie potrzebna była zbytnio moja interwencja, więc raz zainstalowany, skonfigurowany i działa jak trzeba
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: bear7 »

socrates pisze:I jeszcze jedno - z moderatorami nie wdawaj sie w dyskusje bo sensu w tym nie ma. W temacie juz 5 postow napisali ale nic rzeczowego... Poza tym to jest forum ubuntu i moderator wsciekle bronic musi dobrego imienia tego systemu. Czasami sie zastanawiam nawet czy canonical placi im za nadgorliwosc ;) Druga sprawa to ze nie wypada tutaj zachwalac innych systemow. Pomyslec co byloby gdyby na randce z dziewczyna zachwalac wdzieki innych kobiet ;)
Jeden wątek na forum już był, gdzie mogłeś się wykazać swoim kunsztem i co zrobiłeś? Ledwo napisałeś zdanie lub dwa, a teraz kolejną głupotę wypisujesz...
Jak masz zamiar krytykować cokolwiek, to napisz dokładnie z czego korzystasz. Co do rzeczowości powyższych postów. Czy tobie też trzeba tłumaczyć, że modyfikacje które wprowadził pacjent xxx666xxx do swojego systemu mają wpływ na działania systemu? Że środowisko graficzne z którego korzysta nie jest w żaden sposób powiązane z tym co robi Canonical? Jak już wcześniej napisałem, jak w BMW zamontujesz silnik od Mercedesa i zmienisz widoczne blachy na blachy z innego auta, to czy dalej masz prawo nazywać to auto BMW? Jak również tego nie rozumiesz... No cóż... W takim razie dalej wypisuj te swoje głupoty i bzdury na temat moderatorów, że im Canonical płaci...
macios4x pisze:Teraz od kilku miesięcy mają Debian stable i jak na razie działa bez zarzutu. CHodzi też o to aby nie potrzebna była zbytnio moja interwencja, więc raz zainstalowany, skonfigurowany i działa jak trzeba
I to jest klucz do jakiegokolwiek systemu i dystrybucji. Od kwietnia 2012 mam tak właśnie skonfigurowane 12.04 na swoim starszym sprzęcie. Korzystam na nim tylko i wyłącznie z repozytoriów Canonical. Aktualizacje przeprowadzam raz w tygodniu. Chodzi tak, jak ma chodzi. Zero zgrzytów. Były aktualizacje kernela z 3.2 do 3.5, do 3.8, do 3.11, przeprowadzone zgodnie z wytycznymi i problemów nie było. Tak jak chodził zaraz po pierwszej konfiguracji, tak dalej chodzi...

I żeby nie było, że OT. Debiana miałem na innej maszynce. Również po instalacji i odpowiedniej konfiguracji pracował stabilnie, zero zgrzytów. I z tego powodu wyleciał... Teraz na tej maszynce wita każde kolejne wydanie testowe Ubuntu.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: majsza »

@bear7
To jest właśnie odpowiedź na temat wątku:
Ubuntu działa stabilnie, trzymasz bo się cieszysz
Debian działa stabilnie, wyrzucasz, bo jest nudno.
;)
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu vs. Debian Stabilny czyli różnice między systemami - osobiste rozmyślania i odczucia... (filozoficzne)

Post autor: ubumaniak »

W moim odczuciu to podstawową różnicą jest fakt, że Debian jest coraz lepszy - obecnie instalacja bardzo łatwa, nie trzeba żadnej wiedzy w zasadzie, a przy tym działa stabilnie. Natomiast Ubuntu działa coraz wolniej i mniej stabilnie - 12.04.3 zdecydowanie wolniej Debian czy Win 7. Sam mam Ubuntu na jednym PC, żeby śledzić rozwój tej dystrybucji i coraz rzadziej z niego korzystam. Duży plus to wygląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości