Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

Witajcie.
Założyłem Polską encyklopedie Linux, powoli się rozwija, ale potrzebuje waszej pomocy, jeśli macie chwile to zapraszam do społeczności można znaleźć kilka przydatnych rzeczy ZAPRASZAM :)
https://plus.google.com/communities/114 ... 8429966002
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: cukier_lukier »

Może napisz coś więcej o tym projekcie. Prawdę napisawszy byłem na profilu g+ i dalej nic z tego nie wiem.
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

laybythesea pisze:Może napisz coś więcej o tym projekcie. Prawdę napisawszy byłem na profilu g+ i dalej nic z tego nie wiem.
Projekt polega na tym aby zebrać najnowsze Poradniki, Newsy itp. w jednym miejscu :). Poszukujemy ludzi do pomocy. Wystarczy udostępnić, artykuł z opisem a moderatorzy zajmą się resztą :). To tyle ZAPRASZAMY wszystkich LINUXIARZY :)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: ethanak »

jeśli coś wam mogę poradzić... proponowałbym zapoznanie się ze słownikiem poprawnej polszczyzny (bo nawet w nazwie projektu macie błąd).
niestety - prawda bolesna ale niezaprzeczalna: chcąc redagować encyklopedię wypadałoby znać język, w którym będzie ona wydana.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: cukier_lukier »

Ale gdzie one mają być zebrane? Jak to ma działać? Czym to się rożni od reszty? Mam wrażenie, że nie do końca wiesz co chcesz zrobić ani jak. Sta moje pytania. Czytając jednak co i jak piszesz, mam obawy co do tego "projektu".
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

ethanak pisze:jeśli coś wam mogę poradzić... proponowałbym zapoznanie się ze słownikiem poprawnej polszczyzny (bo nawet w nazwie projektu macie błąd).
niestety - prawda bolesna ale niezaprzeczalna: chcąc redagować encyklopedię wypadałoby znać język, w którym będzie ona wydana.
Gdzie jest błąd?

-- 29 maja 2014, o 13:53 --
laybythesea pisze:Ale gdzie one mają być zebrane? Jak to ma działać? Czym to się rożni od reszty? Mam wrażenie, że nie do końca wiesz co chcesz zrobić ani jak. Sta moje pytania. Czytając jednak co i jak piszesz, mam obawy co do tego "projektu".
Ma to tak działać:
-Szukasz informacji na temat np. Instalacji Kadu
-Gdy znalazłeś interesujący poradnik, który jest aktualny, udostępniasz ją na społeczność i podpisujesz np "Instalacja Kadu na Ubuntu xx.xx"
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: xxx666xxx »

Kacper M pisze:(...)Gdzie jest błąd?(...)
Poczytaj TUTAJ to się dowiesz w czym tkwi błąd.

Jak tego nie wiesz to nie prowadź tej encyklopedii... może parę tygodni będzie istniała a potem to będzie bardziej blog (niż encyklopedia) prowadzony przez Ciebie. Nie jeden z forum Ubuntu, Debiana, Uniksa myślał, że coś stworzy nowego co podbije internety. Gdy ktoś naprawdę czegoś szuka na temat systemu operacyjnego jakiego używa to znajdzie na tematycznych forach dyskusyjnych do tego przeznaczonych.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

xxx666xxx pisze:
Kacper M pisze:(...)Gdzie jest błąd?(...)
Poczytaj TUTAJ to się dowiesz w czym tkwi błąd.

Jak tego nie wiesz to nie prowadź tej encyklopedii... może parę tygodni będzie istniała a potem to będzie bardziej blog (niż encyklopedia) prowadzony przez Ciebie. Nie jeden z forum Ubuntu, Debiana, Uniksa myślał, że coś stworzy nowego co podbije internety. Gdy ktoś naprawdę czegoś szuka na temat systemu operacyjnego jakiego używa to znajdzie na tematycznych forach dyskusyjnych do tego przeznaczonych.
A o to chodziło, ja nie odmieniam za bardzo słowa Linux. Musi poszukać, a tak to sobie wchodzi i ma od razu gotowy poradnik ;). Bloga raczej z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: ethanak »

Kacper M pisze:A o to chodziło, ja nie odmieniam za bardzo słowa Linux. Musi poszukać, a tak to sobie wchodzi i ma od razu gotowy poradnik ;).
Możesz owo niewątpliwie twórcze stwierdzenie przetłumaczyć na jakiś zrozumiały dla ogółu forumowiczów język (proponowałbym polski)?
BTW. to że Ty uparłeś się nie odmieniać jakiegoś słowa nie oznacza jeszcze, że się tego robić nie powinno...

Powtarzam: naucz się najpierw języka polskiego, bo jeśli chcesz zostać redaktorem czegoś poważniejszego niż blog o kucykach bez porządnej znajomości zasad gramatyki i interpunkcji (o ortografii już nie wspomnę) możesz zderzyć się z twardą ścianą rzeczywistości - mianowicie nikt nie zwróci uwagi na treść (zakładając oczywiście, że takowa tam będzie). Zamiast tego wszyscy powiedzą, że to kolejny wymysł jakiegoś chłopczyka, co mu na komunię ujec kupili laptoka i neostradem ;)
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

ethanak pisze:
Kacper M pisze:A o to chodziło, ja nie odmieniam za bardzo słowa Linux. Musi poszukać, a tak to sobie wchodzi i ma od razu gotowy poradnik ;).
Możesz owo niewątpliwie twórcze stwierdzenie przetłumaczyć na jakiś zrozumiały dla ogółu forumowiczów język (proponowałbym polski)?
BTW. to że Ty uparłeś się nie odmieniać jakiegoś słowa nie oznacza jeszcze, że się tego robić nie powinno...

Powtarzam: naucz się najpierw języka polskiego, bo jeśli chcesz zostać redaktorem czegoś poważniejszego niż blog o kucykach bez porządnej znajomości zasad gramatyki i interpunkcji (o ortografii już nie wspomnę) możesz zderzyć się z twardą ścianą rzeczywistości - mianowicie nikt nie zwróci uwagi na treść (zakładając oczywiście, że takowa tam będzie). Zamiast tego wszyscy powiedzą, że to kolejny wymysł jakiegoś chłopczyka, co mu na komunię ujec kupili laptoka i neostradem ;)
Powiem tak jeśli Ci się nie podoba to nie wchodź dalej w temat, znam ortografię, a jeśli Ci się nie podoba mój styl pisania to nie czytaj PROSTE :)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: ethanak »

Kacper M pisze:znam ortografię
I pewnie kilka innych obcych słów też ;)

BP, MSPANC
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: cukier_lukier »

Powiem tak jeśli Ci się nie podoba to nie wchodź dalej w temat, znam ortografię, a jeśli Ci się nie podoba mój styl pisania to nie czytaj PROSTE :)
Przyznam, że nie rozumiem twojej logiki. Nie podoba ci się na naszym forum i... wypowiadasz się tutaj o tym. Ale kiedy ktoś robi dokładnie to samo z twoją "stroną" - wtedy ta zasada magicznie przestaje obowiązywać.

Poza tym - sam zaprosiłeś, żeby odwiedzić ten projekt.
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

laybythesea pisze:
Powiem tak jeśli Ci się nie podoba to nie wchodź dalej w temat, znam ortografię, a jeśli Ci się nie podoba mój styl pisania to nie czytaj PROSTE :)
Przyznam, że nie rozumiem twojej logiki. Nie podoba ci się na naszym forum i... wypowiadasz się tutaj o tym. Ale kiedy ktoś robi dokładnie to samo z twoją "stroną" - wtedy ta zasada magicznie przestaje obowiązywać.

Poza tym - sam zaprosiłeś, żeby odwiedzić ten projekt.
Nie po to pisałem o tej Społeczności, żeby mi pisano że nie znam ortografii
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: igotit4free »

Głodem go, głodem. :twisted:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: nadilaniumu »

Dużo ciekawostek, ale
wpisałem frazę "bluetooth" i wg tej "encyklopedii" nie ma takiego pojęcia jak bluetooth.
Obraza dla encyklopedii. Encyklopedia zawiera niemal wszystko co aktualnie jest do opisania. Tu mamy szczątki ciekawostek. I nawet kilkudziesięciu chętnych do pomocy znawców tego nie zmieni. Google plus bieda.
Poza tym spoko. :teeh:
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
DeJoker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2011, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: DeJoker »

Kazdy projekt dotyczacy linuksa powinien byc "propsowany", fajnie ze sa ludzie, ktorzy maja roznorakie pomysly, idee itp :) Nie mniej trzeba do wszelkich tego typu rzeczy podchodzic jednak z "odrobina profesjonalizmu" ;)
Kacper M
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: Kacper M »

nadilaniumu pisze:Dużo ciekawostek, ale
wpisałem frazę "bluetooth" i wg tej "encyklopedii" nie ma takiego pojęcia jak bluetooth.
Obraza dla encyklopedii. Encyklopedia zawiera niemal wszystko co aktualnie jest do opisania. Tu mamy szczątki ciekawostek. I nawet kilkudziesięciu chętnych do pomocy znawców tego nie zmieni. Google plus bieda.
Poza tym spoko. :teeh:
Rozwijamy się powoli, jeśli chcesz do dodaj potrzebny wpis każdy skorzysta :)
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: cukier_lukier »

A teraz napiszę, co tak na prawdę jest największą wadą twojego projektu i dlaczego widać, że kompletnie nie masz na niego pomysłu (co po częscie może tłumaczyć ortografię :P).

Przejrzałem sporo linków i okazuje się, że wiele z nich jest... po angielsku.

Swoją drogą to pokazuje kolejny problem - to będzie agregator linków w jakiś tam sposób powiązanych z linuksem. Mniej więcej podobne wyniki uzyska się wklepując szukane hasło w googlu.

I to właściwie jest druga koronna wada.
DeJoker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2011, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: DeJoker »

laybythesea pisze:to będzie agregator linków w jakiś tam sposób powiązanych z linuksem.
I to właściwie jest druga koronna wada.
Czy nie takiprzypadkiem jest zamysl autora?
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Polska Encyklopedia Linux pomożecie rozbudować?

Post autor: cukier_lukier »

Czy nie takiprzypadkiem jest zamysl autora?
Tak, ale ja nie odnosiłem się do tego, czy taki jest zamysł, tylko do jego sensowności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości