Ello.co

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Ello.co

Post autor: Witch Lady »

Słyszeliście o Ello.co? To najnowszy portal społecznościowy, z manifestem:
Your social network is owned by advertisers.

Every post you share, every friend you make and every link you follow is tracked, recorded and converted into data. Advertisers buy your data so they can show you more ads. You are the product that’s bought and sold.

We believe there is a better way. We believe in audacity. We believe in beauty, simplicity and transparency. We believe that the people who make things and the people who use them should be in partnership.

We believe a social network can be a tool for empowerment. Not a tool to deceive, coerce and manipulate — but a place to connect, create and celebrate life.

You are not a product.
Będzie opierać się na modelu freemium.

Ktoś już jest? Planuje? Jakieś wrażenia? Nie jestem przekonana do opinii gościa z naTemat: http://natemat.pl/118759,dzien-na-ello- ... nie-bedzie
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: Ello.co

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Moim zdaniem taki serwis umrze szybciej niż powstał, ale to tylko moja subiektywna opinia. Jak narazie nie widać końca fb więc takie rozwiązanie nie ma sensu (Chociaż sam pomysł z "zaproszeniami" całkiem ciekawy). Możliwe, że się myle, ale lepiej dla tego serwisu byłoby gdyby wystartował za 2-3 lata, ponieważ znając życie za pare lat facebook wprowadzi jakieś fajne paragrafy w regulaminie, które będą się podobać tylko facebookowi i reklamodawcom (tak skończyła nasza klasa) i wtedy ludzie będą szukali alternatywy. Ja chwilowo nie planuję przechodzić na ello.co bo to nie jest mi do szczęścia potrzebne.
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Ello.co

Post autor: Hwiparam »

TheKrzychuuuuu pisze:Chociaż sam pomysł z "zaproszeniami" całkiem ciekawy
Chyba na podobnej zasadzie (mogę się mylić) działało polskie Grono na kilka lat przed FB/NK.
Ello raczej widzę jako coś niszowego, a nie realne zagrożenie dla potentatów pokroju FB. O twarzoksiążce różne rzeczy można mówić, ale prawda jest taka, że większość osób ma konto właśnie tam i najzwyczajniej ciężko w dzisiejszych czasach nie mieć FB. Też bym wolał nie posiadać FB, ale często jest to dla mnie jedyna forma komunikacji z co niektórymi osobami.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości