[przestroga] 27 powodów przez których nie wolno kupić Nokii 8110 4G LTE

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

[przestroga] 27 powodów przez których nie wolno kupić Nokii 8110 4G LTE

Post autor: boxxaa »

Chyba wykręcili kolejny elektroniczny wałek na rynku!
Kupiłam "banana" czyli Nokię 8110 4G LTE z 2018 roku. Miało być klasycznie i po staremu, jestem 40+
Systemik niby Android ale tak WYKASTROWANY że wyć się chce i zwie się to teraz KaiOS. (moim zdaniem powinno być KałOS)
Telefon tragedia!
Znam się trochę na elektronice albowiem mąż elektronik więc całe życie słuchałam, słuchałam i ... ehhhh szkoda gadać.
W życiu miałam (użytkowałam) spokojnie ponad 200 telefonów (mąż kilka lat je naprawiał, simlocki i inne więc zawsze coś nowego pod ręką było)

Czegoś TAKIEGO jak nowa 8110 z 2018 roku dawno nie widziałam. Przypomniały mi się czasy Ericssona T230 :(

Pierwszego szoku dostajemy gdy uruchomimy telefon z kartą SIM i włączymy sieć 3G oraz aktywnego NETA.
Od razu dostajemy SMSy z info:

Kod: Zaznacz cały

Za chwilę otrzymasz ustawienia telefonu Samsung SGH-E700, ustawienia GPRS/WAP oraz Internet przez CSD
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/sghe700/

Mąż oczywiście rozpupczył telefon o beton bo nie dało się tego użytkować no ale coś światu powiedzieć trzeba, by ludzie nie łudzili się wydając 269zł (ja płaciłam 349zł, potem było 299zł) na Nokię która Nokią nie jest! W środku faktycznie podzespoły Samsunga (cpu + ram).
Sądzę (osobiście) że nowa Nokia to nic innego jak wcześniej utylizowane Samsungi. Ktoś kupił kilka kontenerów wraków sprzed lat i próbuje zrobić biznes.

W skrócie:

1. KaiOS to piekielnie powolny system - system ma problemy nawet z szybkim poruszaniem się po zwykłym MENU, wszystko jest z opóźnieniem
2. system bardzo źle reaguje na kilka komend z klawiatury, komend wykonanych SZYBKO! np. klikamy szybko trzy razy EXIT klawiszem słuchawki, system robi EXIT ale raz!
3. telefon nie pamięta daty i godziny, data i godzina przestawiają się gdy... uwaga... padnie bateria :teeh:
4. niby ma LTE2600 lecz nigdy do niego się nie zalogował! Mam LTE2600 pod domem a LTE1800 daleko od domu. Modem E3372HiLink loguje mi się do LTE2600 a Nokia już nie więc te LTE2600 to chyba kit!
5. jakość przeglądarki internetowej = zero. Nic nie da się zrobić. Klawisze klawiatury sterujące stroną działają z opóźnieniem, ciężko trafić kursorem w cokolwiek, przewijanie stron góra/dół to istna tragedia. Na dodatek telefon łapie RESETY przeglądarki. O Allegro zapomnijcie...
6. Telefon DUAL-SIM bez możliwości wyłączenia w MENU jeden z kart - serio, nie ma takiej OPCJI, obie karty non stop ONLINE hahahhaha
7. Transmisja danych tylko i wyłącznie na SIM1, tak samo LTE - tylko na SIM1.
8. Jeśli jedna z kart jest włączona w UMTS/3G to druga pracuje tylko i wyłącznie w GSM 2G!!! Nie ma opcji zmiany!
9. Bateria to kolejny kit - telefon w sieci 3G tylko w oczekiwaniu bez wyłączania na noc trzyma max. 2,5 dnia (to nawet nie 25% tego co producent podaje)
10. KaiOStore (sklep) - jest w nim 11 gier, 8 programów. Super sklep! Nie ma Facebooka, nie ma Messengera, nie ma nic. Jest Youtube, Mapy Google i Twitter. Nic więcej prócz 11 gier nafaszerowanych reklamami i w wersjach DEMO!
11. z menu telefonu nie da się usunąć preinstalowanych apek i gierek.
12. telefon nie widzi większości kart 32GB (widzi tylko Sandisk i Toshiba) a 64/128GB już wcale
13. Gdy wyłączymy telefon na noc to budzik rano już nie zadzwoni!!!!! Zadzwoni natychmiast po włączeniu telefonu :lol:
14. Telefon ma problemy z odbieraniem połączeń głosowych gdy jest aktywny INTERNET 4G
15. Telefon ma problemy z odbieraniem połączeń głosowych gdy aktywny jest HotSpot WIFI
16. Udostępnianie Internetu po kablu USB nigdy mi nie zadziałało
17. Klawiatura telefonu działa strasznie, bardzo często naciśnięcie jednego klawisza powoduje WYSTUKANIE 2,3 znaków jednocześnie
18. MENU telefonu w aplikacjach SMS zamulone do maksimum: nie da się szybko i poprawnie napisać SMS albowiem kursor ZATRZYMUJE SIĘ i stoi w miejscu gdy piszemy a znaki na ekranie wcale się nie pojawiają. Pojawią się po 2,3 sekundach hurtem i z błędami!
19. Telefon ma problemy z łączeniem się przez Bluetooth z innymi Nokiami (mam kilka Lumii, nigdy 8110 nie połączyła się z jakąkolwiek Nokią, jest BŁĄD POŁĄCZENIA, sprawdź czy drugi telefon jest możliwy do wyszukania)
20. jakość wyświetlacza i czcionki = tragedia, coś ala Samsung SGH-E700 ;-)
21. zasięg telefonu - w domu w tym samym miejscu na Lumii 640 oraz 650 w sieci 4G (Plus) mam full zasięg. W modemie Huawei w LTE1800 mam 4 kreski na 5, w LTE2600 full. W Nokii 8110 LTE niestety zawsze na 1, max. 2 kreskach (na 5).
22. Gdy jest aktywny internet w sieci 4G (ustawienia AUTO 4G/3G/2G) i gdy zgubi się zasięg 4G to telefon nie przełącza z automatu w 3G!! Wyświetla BRAK SIECI.
23. Producent nie reaguje na maile (wysłane w j. fińskim i angielskim bezpośrednio do producenta Softu, jak cegłą w studnię bez dna, nawet pocałuj nas w p...ę nie odpisali, wysłano 63 maile w czasie październik 2018>styczeń 2019 pod wszystkie znalezione adresy).
24. obudowa telefonu nie jest IP52, pracując w miejscu w którym sporo jest kurzu (stolarnia) po 2 miesiącach macie paprochy pod ekranem!!!!
25. jakość dźwięku w słuchawkach = mniej więcej na poziomie żenady bo ... lepiej gra odtwarzacz mp3 którzy ma już 14lat (Creative 2GB). Nie ma korektora a dźwięk wydaje się być MONO rozdmuchany na dwie słuchawki. Różnica pomiędzy dźwiękiem (plik FLAC) w Nokii a z laptopa jest taka, że w Nokii meloman nie usłyszy połowy tonów! Nie da się słuchać swoich ulubionych utworów (kocham Ludovico Einaudi i to co ten gość gra mi w Lumii czy na lapku - nie przypomina tego co zapodaje Nokia 8110).
26. Uruchamianie Hotspotu:
a) najpierw wchodzimy w menu SKRÓTY z ekranu głównego
b) klikamy TRANSMISJA DANYCH
c) wychodzimy i przechodzimy do MENU głównego a tam kolejno: ustawienia > sieci > udostępnianie połączeń > hotspot > włącz
i tak za każdym razem!
Na dodatek MENU udostępnianie połączeń pojawia się tylko i wyłącznie gdy aktywna jest transmisja danych!
Ją jednak, wyłączać musimy albowiem gdy wybierzemy się o godz. 8 w miasto z aktywną transmisją to do godz. 12 bateria kwiczy!!
27. nie ma możliwości edycji skrótów w menu skróty. Ani usuwania, ani dodawania. W czym jednak problem? Ano ino w tym, że zapomnieli dodać tu HOTSPOT hahahahah

Telefon niedopracowany...
Soft pisany przez laików którzy nigdy w życiu nie mieli 5110/6110/6210/6310/8110 w łapie...
Soft pisany przez kogoś kto ... chyba ma focha na Internet i obecną sytuację ... na rynku! No bo jak to? 2019 rok i nie ma Messengera?
PS. Bateria z aktywnym LTE i Hotspotem wystarcza na 4 godziny.

Czy telefon ma jakieś plusy?
No ma!
Dzwonki i budzik są tak głośne że... obudzą sąsiadów dw piętra niżej i wyżej! To jedyny plus tego telefonu!
Telefon jest tak głośny że słychać go z VIII piętra na dole gdy zostawiony jest na stole a okno otwarte w sposób "od góry". Wibracji jednak nie wyczujecie w kieszeni.
No i ... porównując go do Lumii 625, 640 i 650 bo takie mam - niestety - w słuchawce Lumie na ulicy są głośniejsze. W 8110 rozmówcy w huku ulicznym nie usłyszycie.

Obrazek
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości