Pisanie nie na temat, czyli dlaczego moje posty lądują w koszu (oryginalny tytuł: Refleksje o Linux)

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Pisanie nie na temat, czyli dlaczego moje posty lądują w koszu (oryginalny tytuł: Refleksje o Linux)

Post autor: lcoyote »

Witam forumowiczow,
Godzina pozna, ale pisze, bo instaluje system od nowa po probie instalacji Linux Open SuSe TUMBLEWEED i teraz zamieszczam to w dziale 'POGADUCHY" bo poprzednio Admin mario_7 wywalił do kosza moje i kilka innych postów pisząc:
autor: mario_7 » 17 mar 2019, 22:23
"Może mi się tylko wydaje, ale temat miał być o tym na jaką dystrybucję przejść po zapoznaniu się z Ubuntu, a nie "podziel się swoją historią z Linuksem" czy też "nie potrafię zainstalować dystrybucji X, Y, Z".

Zatem kosz...
"
====
Sympatyczny panie ADMINIE @mario_7 super, ze reagujesz, SUPER (nie mam jeszcze polskich ogonków bo na świeżej instalacji mam tylko francuska klawi AZERTY) jednak moje i innych wypowiedzi nie były ani agresywne (takich często nie zauważasz) ani nie w temacie, bo jak ktoś (w tym przypadku ja) opisuje trudności w instalacji innej dystrybucji to pewnikiem jest to w temacie "Może mi się tylko wydaje, ale temat miał być o tym na jaką dystrybucję przejść po zapoznaniu się z Ubuntu" - słowa mario_7
Wchodzę tutaj by nie tylko podzielić sie opinia na temat Ubuntu, ale i zasygnalizować ocenę działania innych Linux'ow (problemy z instalacja, zawiłości, dlaczego, jak)
Wszyscy wiemy, ze praca Admina jest nie tylko wyczerpująca, ale i ODPOWIEDZIALNA i nikt nie ma za złe wrzucenie do kosza tych wypowiedzi. PROSIŁBYM (pewnie nie tylko ja) o refleksje przed wrzucaniem wypowiedzi do kosza, bo mogą ONE być dla innych przydatne.
Sygnalizowałem o forumowiczu @arecki (pewnie nie tylko ja) ze obraza innych "swoja MĄDROŚCIĄ - reakcja niewielka i z opóźnieniem.
Adminie mario_7 PROSIMY (nie tylko ja @lcoyote) ale i inni abyś (jeśli to możliwe) rozważył ten wpis lub WYWALIŁ WSZYSTKO DO KOSZA razem ze wszystkimi postami moimi @lcoyote
Ja nie muszę wypowiadać się na tym FORUM ale jeśli z moich wypowiedzi i odpowiedzi na nie - KTOŚ TAM SKORZYSTA ... To CHWAŁA TEMU FORUM.
Amen
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Refleksje o Linux

Post autor: lcoyote »

jeszcze odnośnie ostatniego mojego zdania "Ja nie muszę ..." Działam w Linux'em już trochę czasu i dopiero od pewnego czasu staram się jak i inni przekazywać swoje refleksje na temat działania w Linux'sie (Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33)
Wyrzucanie do POUBLA/KOSZA wielu wpisów (tutaj moje nie maja znaczenia) jeśli nie są obraźliwe lub nie w temacie (zdaniem Admina mario_7) spowoduje odejście wielu ludzi pomocnych (ja do nich siebie nie zaliczam, a jeśli w czymś pomoglem to się ciesze i NA ZDROWIE i dla sukcesu LINUX'a) i SUKCES GIGANTÓW typu Microsoft lub nadejście ery "jedynego słusznego systemu operacyjnego"
==========
Podobnie jak KŁÓTNIE (gdy nie było chwilowo Admina mario_7, a myszy harcowały) tak i teraz nawet w nocy wiele osób na świecie (i w Polsce) siedzi przed ekranem i czyta te NASZE WPISY i oby nie były obraźliwe i wniosły coś do postępowania innych - to chwała tym co to piszą. Tutaj nie chodzi o mnie, bo to tylko REFLEKSJE MOJE.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8599
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Pisanie nie na temat, czyli dlaczego moje posty lądują w koszu (oryginalny tytuł: Refleksje o Linux)

Post autor: mario_7 »

Masz tendencje do pisania nie na temat albo udzielania nietrafnych (czy wręcz szkodliwych) porad - dlatego twoje posty lądują często w koszu.

Przykład? Choćby ten temat - nazwałeś go "Refleksje o Linux" - pomijając błąd językowy (powinno być "Refleksje o Linuksie") - wspomniałeś, że instalujesz SuSe i tyle z refleksji, potem pisałeś już o tym że twoje posty lądują w koszu... i to w dwóch napisanych jeden po drugim postach... Także nie trzymasz się tematu nawet gdy go sam zakładasz. Zmieniłem tytuł na bardziej odpowiadający treści posta.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 jednak moje i innych wypowiedzi nie były ani agresywne (takich często nie zauważasz)
Jeśli uważasz, że jakaś wypowiedź jest agresywna, to użyj funkcji zgłoszenia posta - wtedy otrzymam powiadomienie, że jakiś post wymaga mojej uwagi i przyjrzę mu się bliżej.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 ani nie w temacie, bo jak ktoś (w tym przypadku ja) opisuje trudności w instalacji innej dystrybucji to pewnikiem jest to w temacie "Może mi się tylko wydaje, ale temat miał być o tym na jaką dystrybucję przejść po zapoznaniu się z Ubuntu" - słowa mario_7
Gdy ktoś zada pytanie typu "znam już angielski i niemiecki - jaki kolejny język obcy warto poznać?", to raczej nie jest to miejsce do pisania, że "nie potrafię pisać cyrylicą"...

Jeden temat na spis błędów i problemów przy instalacji różnych dystrybucji Linuksa nadaje się tylko do kosza.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 Wchodzę tutaj by nie tylko podzielić sie opinia na temat Ubuntu, ale i zasygnalizować ocenę działania innych Linux'ow (problemy z instalacja, zawiłości, dlaczego, jak)
Wspaniale, ale rób to zgodnie z regulaminem forum.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 PROSIŁBYM (pewnie nie tylko ja) o refleksje przed wrzucaniem wypowiedzi do kosza, bo mogą ONE być dla innych przydatne.
Nie wyrzucam postów bez refleksji. Staram się, aby forum merytorycznie nie ucierpiało po moim "sprzątaniu".
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 Sygnalizowałem o forumowiczu @arecki (pewnie nie tylko ja) ze obraza innych "swoja MĄDROŚCIĄ - reakcja niewielka i z opóźnieniem.
Sygnalizowałeś, pisząc o tym (czyli pisząc nie na temat) w którymś z wątków. I tylko ty sygnalizowałeś. Sposób sygnalizowania był niewłaściwy (nie użyłeś opcji zgłoszenia posta), stąd i reakcja nie była odpowiednio szybka.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 Adminie mario_7 PROSIMY (nie tylko ja @lcoyote) ale i inni abyś (jeśli to możliwe) rozważył ten wpis lub WYWALIŁ WSZYSTKO DO KOSZA razem ze wszystkimi postami moimi @lcoyote
W czyim jeszcze imieniu piszesz te słowa?
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 Ja nie muszę wypowiadać się na tym FORUM ale jeśli z moich wypowiedzi i odpowiedzi na nie - KTOŚ TAM SKORZYSTA ... To CHWAŁA TEMU FORUM.
Nikt nie musi. Nikt tu nie pisze z przymusu czy za karę. Każdy z własnej woli się udziela. Ja też z własnej woli tym wszystkim zarządzam.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 Wyrzucanie do POUBLA/KOSZA wielu wpisów (tutaj moje nie maja znaczenia) jeśli nie są obraźliwe lub nie w temacie (zdaniem Admina mario_7) spowoduje odejście wielu ludzi pomocnych (ja do nich siebie nie zaliczam, a jeśli w czymś pomoglem to się ciesze i NA ZDROWIE i dla sukcesu LINUX'a) i SUKCES GIGANTÓW typu Microsoft lub nadejście ery "jedynego słusznego systemu operacyjnego"
Jestem na forum już kilkanaście lat, co jakiś czas tego typu tekst się pojawia - najczęściej gdy czyjeś posty lądują w koszu. Pojawia się jakaś rzekomo uniwersalna prawda, że wartościowi ludzie odchodzą z forum bo niby ich posty bezpodstawnie wyrzucane są do kosza. No to ja poproszę o jakieś konkrety.

Jedyne czego wymagam, to przestrzegania regulaminu, który każdy rejestrujący się na forum akceptuje. Jeśli regulamin jest zły - można wnioskować o zmiany - jeśli będą zasadne, to regulamin ulegnie zmianie (aczkolwiek sprawdzał się przez te wszystkie lata, więc argumentacja do wprowadzania zmian musi być naprawdę dobra...).
Regulamin jest krótki i nie wymaga niczego nadzwyczajnego. Wszyscy są traktowani na równi - każdy musi się do niego stosować, bez wyjątków.
Tylko tyle i aż tyle. Jeśli ktoś ma problem z tym, aby przestrzegać zasad, na które się zgodził podczas rejestracji - to jest mi przykro, ale na to się nie zgodzę.
lcoyote pisze: 18 mar 2019, 03:49 Podobnie jak KŁÓTNIE (gdy nie było chwilowo Admina mario_7, a myszy harcowały) tak i teraz nawet w nocy wiele osób na świecie (i w Polsce) siedzi przed ekranem i czyta te NASZE WPISY i oby nie były obraźliwe i wniosły coś do postępowania innych - to chwała tym co to piszą. Tutaj nie chodzi o mnie, bo to tylko REFLEKSJE MOJE.
Admin był i reagował na zgłaszane przypadki - a te nie były zgłoszone. Skoro widziałeś, że "myszy harcują", to trzeba było dyskusję uciąć i zgłosić posty do moderacji. Wolałeś jednak "dokładać do pieca" - więc teraz wiele z twoich postów jest w koszu (podobnie z resztą wiele postów innych osób).

I wracamy tutaj do sedna - pisać można dużo i na różne tematy, ale we właściwych wątkach i zgodnie z regulaminem.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Pisanie nie na temat, czyli dlaczego moje posty lądują w koszu (oryginalny tytuł: Refleksje o Linux)

Post autor: Tomfoc »

mario_7 pisze: 18 mar 2019, 07:58 ... Jedyne czego wymagam, to przestrzegania regulaminu, który każdy rejestrujący się na forum akceptuje...
To jest chyba sedno sprawy. Regulamin jest po to, by na Forum nie było bałaganu.
@lcoyote - ja nie występuję przeciwko Tobie, ale mario_7 ma rację. Bardzo często piszesz posty jeden pod drugim, a przecież ten pierwszy można edytować i dopisać kolejną treść. W jednym z tematów kszyhus podaje sposób na uładnienie menu Grub, Ty natomiast piszesz w odpowiedzi coś w stylu: "och, jaki fajny sposób, przyda się". Wyobraź sobie, że dwustu userów pisze takie posty - ktoś później ma to przeczytać? Każdemu się zdarza, ale trzeba postarać aby było takich przypadków było jak najmniej. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Pisanie nie na temat, czyli dlaczego moje posty lądują w koszu (oryginalny tytuł: Refleksje o Linux)

Post autor: lcoyote »

OK już teraz rozumiem, a przynajmniej się staram zrozumieć. Pytanie na temat pisowni i odmian Linux, bo według mnie (nie twierdzę, że to pewnik) Linux jako nazwa własna obca nie powinien być odmieniany w jeśli już to (według mnie) Linux'e lub Linux'ie (tutaj mi słownik podpowiada że Linuxie) OK z językoznawcami nie będę się spierał.
A czy byłoby zgodne z regulaminem założenie tematu " Dlaczego używam Ubuntu lub nie?" z opisem swoich spostrzeżeń i dlaczego, o problemach takich jak ja wczoraj miałem z OpenSuSe, Debianem itp.?
@mario_7 pisze "Jestem na forum już kilkanaście lat, co jakiś czas tego typu tekst się pojawia - najczęściej gdy czyjeś posty lądują w koszu. Pojawia się jakaś rzekomo uniwersalna prawda, że wartościowi ludzie odchodzą z forum bo niby ich posty bezpodstawnie wyrzucane są do kosza. No to ja poproszę o jakieś konkrety." -nie jestem osobą z uniwersalna prawdą i jeśli ktokolwiek tak sądzi o sobie to jest tylko jego zbyt wysokie mniemanie o sobie.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8599
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Pisanie nie na temat, czyli dlaczego moje posty lądują w koszu (oryginalny tytuł: Refleksje o Linux)

Post autor: mario_7 »

Właśnie dlatego tak często twoje posty lecą do kosza, bo próbujesz przekonać ludzi do czegoś co jest błędne...
Jeśli chodzi o pisownię słowa Linux - temat był opisywany na forum wielokrotnie już lata temu, ba nawet w słowniku jest już odmiana tego słowa: https://sjp.pwn.pl/slowniki/Linux.html więc po co te wywody z błędną pisownią i propagowanie takich dziwolągów?

Jeśli chodzi o założenie tematu - można oczywiście założyć temat o tym dlaczego używasz bądź nie używasz Ubuntu. Możesz też w nim napisać że używasz Ubuntu bo SuSe jest wolne, bo w Gentoo się długo kompilują programy, bo w Debianie wyskakiwały jakieś komunikaty z błędami. To jest wszystko w porządku, chyba że będziesz opisywał swoje problemy bardzo dokładnie oczekując, że ktoś teraz w tym jednym temacie zacznie je hurtowo rozwiązywać - wtedy zrobi się śmietnik i coś takiego już nie jest zgodne z regulaminem.

Co do uniwersalnej prawdy - z definicji jest ona uniwersalna, czyli nie jest przypisana do kogoś i źle zrozumiałeś to co napisałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości