[SOLVED] VirtualBox - Po akutalizacji systemu i VB, nie mogę montować folderów

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

[SOLVED] VirtualBox - Po akutalizacji systemu i VB, nie mogę montować folderów

Post autor: Dibo »

Witam,

Ostatnio zrobiłem aktualizacje Kubuntu z wersji 13.10 64bit do 14.04 64bit. Dodatkowo zaktualizowałem virtualboxa bo od dawna krzyczał mi że jest nowa wersja. No i po tych operacjach nie mogę montować współdzielonych katalogów. Mam kilka wirtualnych maszyn które rzako aktualizuję (mint, xubuntu), na każdej jest z tym problem. Po aktualizacji virtualboxa przeinstalowałem ponownie dodatki guests na virtualnych maszynach

Polecenie:
sudo ./mount_shared.sh
Zawartość skryptu:

Kod: Zaznacz cały

#! /bin/sh

sudo mount -t vboxsf -o uid=1000,gid=1000 programowanie programowanie
Komunikat jaki dostaje na Xubuntu:
mount: niewłaściwy typ systemu plików, błędna opcja, błędny superblok na /home/dibo/programowanie,
brak strony kodowej lub programu pomocniczego albo jeszcze inny błąd
W niektórych przypadkach przydatne informacje można
znaleźć w logu systemowym (np. dmesg | tail)
Komunikat na linux mint:
mount: Protocol error
Próbowałem na nowo utworzyć katalogi - nie pomogło. Pomyślalem sobie ok może warto by jednak zupgredować distro na virtualnych maszynach (chociaż nie były takie stare, 13.04). Póki co aktualizuję jedną maszynę ale może ktoś ma jakiś pomysł? Dodam że na virtualnej maszynie z Windows 7 wszystko działa prawidłowo

-- 13 maja 2014 21:11 --

Ok. Problem rozwiązany. "dmesg | tail" dał mi więcej info o błędzie który mogłem wygooglować. Okazuje się, że symlink był zepsuty do /sbin/mount.vboxsf. Debiany coś pozmieniały. Do naprawienia jedną komendą:

Kod: Zaznacz cały

sudo ln -s /opt/VBoxGuestAdditions-4.3.10/lib/VBoxGuestAdditions /usr/lib/VBoxGuestAdditions
Szczegóły:
https://forums.virtualbox.org/viewtopic ... 3&p=283645
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości