Diagnostyka komputerowa samochodu pod Linuksem

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Lukad
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2016, 14:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Diagnostyka komputerowa samochodu pod Linuksem

Post autor: Lukad »

Witam serdecznie :)

Czy ktoś z was może miał styczność z komputerową diagnostyką samochodu pod Linuksem w warunkach warsztatowych?
Przeglądałem różne fora, aukcje, sklepy, poradniki i niestety jak w większości przypadków i w tej dziedzinie wybór oprogramowania do diagnostyki samochodowej pod Linuksem ogranicza się jedynie do kilku pozycji.
Oczywiście nie chodzi mi jedynie o oprogramowanie Open Source, może być również wersja komercyjna jednak i w tej materii brak konkretów jak chociażby oprogramowanie ze sprzętem BOSCH czy CDIF.
Istnieją jakieś sensowne alternatywy, oprogramowanie które będzie w stanie sczytywać kody błędów, wyświetlać aktualne dane itd. oraz bardziej zaawansowane do modyfikowania sterowników, czy niestety trzeba się liczyć tak czy owak z użyciem maszyny wirtualnej i postawieniem na niej Windowsa?
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Diagnostyka komputerowa samochodu pod Linuksem

Post autor: JerryG »

Zapomnij, caly czas to Windows XP jednak jest najlepszy do diagnostyki.
Stawianie maszyny wirtualnej tez nie ma sensu, przerabialem ten temat.
Jak chcesz
oraz bardziej zaawansowane do modyfikowania sterowników
i miec martwy sterownik po takim zabiegu ?? bo w trakcie kodowania komunikacja np. na chwile sie zawiesila.
Tak wiem i na Windowsie moze to sie zdarzyc ale z duzo mniejszym zakresie o ile nie daje sie kompa dziecku do grania lub uzywa do internetu.
Komp ma byc tylko do pracy i programy sa pisane pod windowsy.

Na wirtualce mozna odpalac programy typu Autodata ale nie potrzebujace bezposredniej komunikacji ze sterownikami.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości