GARMIN - instalacja oprogramowania

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: omega79 »

Witam. do pełnego szzęścia brakuje mi na moim ubuntu WoT ( to ważne dla syna i nie w tej chwili :) ) i obsługi garmina dla mnie .

Dokładniej Garmin express i garmin connect. czy ktos może mi powiedzieć czy to w ogóle można zainstalować na ubuntu i jak ?

Sa to dwa mega potrzebne mi programy które używam do orientacji w terenie (a teren jest naprawdę dziki :) ) Córka ma laptopa z windowsem ale muszę córkę przekonywać żeby mi pożyczyła go na klika dni bo czasami zrobienie własnej i ułożenie mapy trwa nawet klikadziesiąt roboczogodzin. Dlatego wolał bym mieć tego garniaka tu na moim PC.
Proszę o pomoc bo zbliża się czas robienia kolejnej wycieczki :)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: mario_7 »

A co to jest i do czego? Czy sprawdziłeś na stronie producenta?
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: omega79 »

mario_7 pisze: 21 sty 2018, 18:55 A co to jest i do czego? Czy sprawdziłeś na stronie producenta?
Ato do nawigacji i edycji map które są w urządzeniu ( w garminie) i edycji i modyfikacji w komputerze.

Na stronie producenta http://www.garmin.com/pl-PL/shop/downloads/basecamp jest instalka exe i na Maca. Nie piszą ani słowa o linuxie.
Podczas instalacji wyskakuje exe. wyskakuje mi błąd albo, że nie mam net framework ( ale instalowałem i mam go - chyba: ) ) i teraz wyskoczyło mi że nie może to zostać zainstalowane bo nie mam zainstalowanych poprawek i czegos z update windows ( więcej w komunikacie szczegółów nie ma )
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: rrico »

Jeżeli nie ma paczki na linuxa to pobierz na wina i odpal exe-ka pod wine.
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: omega79 »

Instalacja przez WINE nie działa bo nie ma lub nie działa tam netFramework i którejś aktualizacji Windowsa( widocznie potrzebnej ).
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: mario_7 »

Poczytaj o winetricks - być może uda się zainstalować brakujące składniki.
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: omega79 »

mario_7 pisze: 22 sty 2018, 18:27 Poczytaj o winetricks - być może uda się zainstalować brakujące składniki.
no i tu jest problem z językiem . Po angielsku to ja tylko rozumiem to co na pilocie jest napisane . Więcej już po arabsku się dogadam . WSZYSTKIE strony z winetricks są w języku mi obcym.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: mario_7 »

A translator? Instrukcje nie powinny być napisane skomplikowanym językiem, więc pewnie dasz radę sensownie je przetłumaczyć.

Na pewno znajdziesz też jakieś instrukcje w języku polskim, również na naszym forum... może będą się odnosiły do instalacji innych komponentów, ale idea używania pozostaje ta sama.
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: Laos »

Też próbowałem kilka lat temu Basecamp zainstalować przez Wine, ale na środowisku .NET się wykłada instalacja. Pamiętam, że czytałem, próbowałem, instalowałem chyba jakieś dodatki do Wine by ten .NET mieć i nie poszło. Ale teraz wyszło nowe WINE więc może Tobie się uda. Jeżeli tak to podziel się informacją.
Jest pewna metoda instalacji - stwórz sobie w wirtualnej maszynie Windowsa i tam zainstaluj Garmina i co tam z Windowsa potrzeba. Jeżeli twój komputer pociągnie Windowsa w VirtualBox, bo mój 10 letni laptop nie ma mocy na takie zabawy.
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: omega79 »

mario_7 pisze: 31 sty 2018, 22:07 A translator? Ins
Laos pisze: 01 lut 2018, 17:57 Ale teraz wyszło nowe WINE więc może Tobie się uda. Jeżeli tak to podziel się informacją.
Jest pewna metoda instalacji - stwórz sobie w wirtualnej maszynie Windowsa
1. Tak - transtlator jest pomocny ale instalacja nie jest łatwa i potrzeba dobrego specjalisty do tego , lub wymaga mega wiedzy albo super znajomości jezyka murzyńskiego;) żęby się douczyć
2. Nowe wine nie winosło nic co mogło by pomóc. Wirtualnej maszyny nie chce stawiać (mam laptopa z windowsem ). ALe powinno na linuxie być narzedzie do instalacji garmina. ps. Tak, to też jest moje 2gie podejście do tematu.
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: Laos »

Próbowałem przez PlayOnLinux i dostaję:
Obrazek
Obrazek

ale nie ma takiego folderu i pliku. C.uj .Net potrzebuje wyłączenia jakiś opcji bezpieczeństwa w kernelu, na co nie jestem gotowy.
This error occur because some distro, including Ubuntu, use an extra and paranoïd kernel security that make some non-native games/softwares to not work. To get rid of the problem, you will have to use this root command in a terminal :

echo 0 | sudo tee /proc/sys/kernel/yama/ptrace_scope

This solution is ok until reboot so not good for daily usage.

For a more permanent solution edit /etc/sysctl.d/10-ptrace.conf as root and set this option :

kernel.yama.ptrace_scope = 0
Namieszam, by przypodobać się .NET i potem system mi się wykrzaczy, bo namieszałem w kernelu.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: Arkosake »

W instalacji Garmin express nie pomogę, bo z tego co zdążyłem zaobserwować możliwa jest tylko przez wirtualizację. Nie mniej czy próbowałeś może jakiś zamienników owego programy jak np. Turtle Sport albo RouteConverter. Nie mam bladego pojęcia czy i jak działają ale to są propozycje ze strony https://alternativeto.net/browse/search ... form=linux, a ta konkretna witryna nie raz pomogła mi w odnalezieniu skutecznego zamiennika, gdy kilka lat temu porzucałem Windowsa :-).
Manjaro KDE na : GA-78LMT-USB3 R2, AMD FX8350, Radeon RX5600 6GB, 16 GB ram DDR3 1600 MHz.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: lcoyote »

omega79 pisze: 21 sty 2018, 20:14
mario_7 pisze: 21 sty 2018, 18:55 A co to jest i do czego? Czy sprawdziłeś na stronie producenta?
Ato do nawigacji i edycji map które są w urządzeniu ( w garminie) i edycji i modyfikacji w komputerze.

Na stronie producenta http://www.garmin.com/pl-PL/shop/downloads/basecamp jest instalka exe i na Maca. Nie piszą ani słowa o linuxie.
Podczas instalacji wyskakuje exe. wyskakuje mi błąd albo, że nie mam net framework ( ale instalowałem i mam go - chyba: ) ) i teraz wyskoczyło mi że nie może to zostać zainstalowane bo nie mam zainstalowanych poprawek i czegos z update windows ( więcej w komunikacie szczegółów nie ma )
--------------------
Niestety ja mam i miałem ten sam problem. Producenci GPS celowo i umyślnie «utrudniają» dla użytkowników Linux aktualizację map. Nawet mając telefon z z Mac nie podłączymy się z Linux. Pozostaje win. :boat:
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: lcoyote »

Znalazłem coś na temat pluginów dla Garmina pod Ubuntu
https://adiesner.github.io/GarminPlugin/index.html
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: GARMIN - instalacja oprogramowania

Post autor: omega79 »

jest tak :) -
na ubuntu 18.04 idzie zainstalować garmina z pliku exe.
Do tego potrzeba virtualboxa z windą 7 ( u mnie działą 32bitowa chociaz mam kompa 64.)
po odpaleniu windy przez VBoxa przydzielić na stałe ( schowek) jakiś plik wymiany ( bo u mnie USB nie działa- niewiedizeć czemu) i dalej normalnie dwuklikiem instalować pliki garminowe. Problem pozostał w tym że teraz jak już mam zainstalowane to nie wykrywa mojej nawigacji .. ehhhh bo nie widzi portów USB ( na ubuntu jest OK )

UPDATE:
USB sie znalazło . Musiałem po każdej operacji dodawania USB i podłączenia urządzenia w gniazdo restartowac komputer.
Tak teraz działa w 100%
Długo to trwało ale się udało :) :clap:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości