Firefoks i Thunderbird - w których plikach siedzą dane kont IMAP/POP3 i hasła do logowania?

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Firefoks i Thunderbird - w których plikach siedzą dane kont IMAP/POP3 i hasła do logowania?

Post autor: boxxaa »

Przekopuję Firefoksa i Thunderbirda z ŁinSzita 8.1PRO x64 do Kubuntu 18.04.2.
W obu przypadkach mam identyczne wersje Firefoksa i Thunderbirda.
Wiadomo że, w przypadku ŁinSZITÓW dane z hasłami i innymi bajerami o które pytam siedzą w C:\USERS\APPDATA\ROAMING i w folderach Mozilla lub Thunderbird.
W przypadku zmianki ŁinSZITA po prostu wklejamy wcześniej skopiowane foldery z APPDATA w nowe miejsca, podmieniamy pliki i startujemy czystą instalkę Firefoksa czy Thunderbirda. Po uruchomieniu mamy identyczne skrzynki i całą resztę jak w starej lokalizacji (np. w starym ŁinSzicie) ...
W Ubuntu jednak nie bardzo to hula.
Skrzynki IMAP/POP3 udało mi się przywrócić w Thunderbirdzie oraz wszystkie swoje FOLDERY z kompletem POCZTY zbieranej przez lata. Wszystko cacy.
Niestety, nie wiem w którym pliku siedzą HASŁA których nie pamiętam.
Dane skrzynek (POP3/IMAP/SMTP) itp. wszystko cacy ...
ale haseł kurdę nie pamiętam i nie chce mi się instalować tego BUBLA od Microsoftu raz jeszcze by hasła spisać.

To samo mam w Firefoksie. Wszystko przekopałam do Ubuntu, jest, hula, działa no ale haseł do serwisów już nie mam.

W których plikach to siedzi??
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4677
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Firefoks i Thunderbird - w których plikach siedzą dane kont IMAP/POP3 i hasła do logowania?

Post autor: jacekalex »

Kiedyś był dodatek password-export, ostatnio FF ma wbudowany manager haseł.
Tak samo w Thunderbird.

Cały profil też można przekopiować na kilka sposobów, był kiedyś dodatek Febe do tego, potem usługa SYNC, na żywca między systemami też powinno działać.

Rzuć okiem na to:
https://support.mozilla.org/pl/kb/Tworz ... h%20danych
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Firefoks i Thunderbird - w których plikach siedzą dane kont IMAP/POP3 i hasła do logowania?

Post autor: boxxaa »

Właśnie wczoraj przerobiłam wszystko (to z linku) i nic. Nadal haseł nie ma. W katalogu ROAMING w ŁinSzicie na bank tego nie ma. Zastanawiam się jeszcze czy nie było przypadkiem klasycznie gdzieś w jakimś pliku w C:\Program Files lub Program Data.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości