Próba odpalenia aplikacji VB .net na 18.04 + pytanie o downgrade mono do 3.12.1

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
hag
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2006, 12:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

Próba odpalenia aplikacji VB .net na 18.04 + pytanie o downgrade mono do 3.12.1

Post autor: hag »

Witajcie

Staram się odpalić pod Ubuntu prostą windowsową aplikację napisaną w Visual Basic 2015. Z tego co czytam aplikacje wykorzystujące .net powinny działać przez mono.

I tu zaczyna się zabawa.

Po zainstalowaniu mono próbowałem po prostu odpalić apke. W zależności od użytego .net dostałem różne wyniki. Przy .net 2-3.5 jest info, że "runtime version" jest niedostępna i że wykorzysta 4.0.30319 a potem błędy. Przy .net 4.5 dostaję same błędy.

No to zaczynam szukać. Wyszło mi, że: ogólnie to vb powinno być wspierane, ale żeby użyć MOMO aby sprawdzić swoją aplikację. W MOMO dla profilu 4 świecą mi się błędy, ale gdy wybierze się 2.0 to powinno być ok. Szukam dalej o co chodzi. Czemu apka wykorzystująca .net 2.0 się nie uruchamia? Znalazłem, że w wersji 4.0 Mono przestało wspierać .net 2.0. Wszystko fajnie tylko, że wszyło na to, że tym samym przestało wspierać apki w VB. Ok. Czyli muszę mieć mono mniejsze niż 4.0 - wychodzi na to, że 3.12.1.

Znalazłem poradniki jak zrobić downgrade. Żaden nie działa na 18.04 (także takie z ręcznym wymuszaniem każdego pakietu). Zgodnie z wytycznymi strony mono dodałem odpowiednie repo debiana. Przez wymuszenie wersji nie działa, bo niespełnione są zależności. Gdy zakomentowałem wszystkie możliwe repo z wyjątkiem tego z mono to brakuje pakietów. Potem zrobiłem tak jak tu: https://www.reddit.com/r/linuxquestions ... 20/degjas9 to ręcznie instalowane pakiety są zainstalowane, ale przy apt-get -f install nie dociąga brakujących tylko chce wywalić tamte. Gdy spróbuję zainstalować mono to krzyczy, że brakuje tych pakietów co jej ręcznie zainstalowałem. Kurczę.

Oczywiście jeszcze zostaje wine, ale jednak wolałbym przez mono.

Ktoś może zna sposób na zainstalowanie Mono 3.12.1 (albo 3.12.0) na Ubuntu 18.04? Bardzo byłby wdzięczny.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Próba odpalenia aplikacji VB .net na 18.04 + pytanie o downgrade mono do 3.12.1

Post autor: mario_7 »

Być może implementacja .Net od Microsoftu na coś się zda (od jakiegoś czasu istnieje linuksowa wersja):
https://www.microsoft.com/net/download/ ... time-2.0.5 (co prawda brak jest paczki dla 18.04, ale może zadziała np. dla 17.10)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości