[SOLVED] System raz się uruchamia a raz nie +pojawiający się tekstowy usplash

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
zelo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2008, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

[SOLVED] System raz się uruchamia a raz nie +pojawiający się tekstowy usplash

Post autor: zelo »

Witam
Parę godzin już walczę z systemem aby uruchomił mi na starcie X'y i xbmc. Na forum xbmc i w innych zasobach internetu znalazłem parę rozwiązań mojego problemu, jednak żaden nie działał jak powinien. Każda wykonywana próba kończyła się tym, że przy uruchamianiu systemu pokazywał się tekstowy usplash (normalnie nie pokazywał się żaden). Na tym bootowanie systemu się kończyło. W takim wypadku uruchamiałem system z recovery mode i przywracałem stan plików z przed edycji. Po reboocie wszystko było ok.
W końcu doszedłem do tego aby w pliku /etc/rc.local dodać:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
su - xbmc -c startx
W /home/xbmc/.xinitrc miałem:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
/usr/bin/xbmc --standalone
Ku mojej radości zadziałało. Po zresetowaniu systemu komendą reboot (bez zmiany żadnych plików) znów pokazał się wspomniany wcześniej tekstowy usplash, ale system się uruchomił. Po kolejnym reboocie pokazał się usplash i system się już nie uruchomił. Po usunięciu tej lini z rc.local usplash nadal się pokazuje i system nie wstaje. W recovery mode wszystko uruchamia się jak należy.
Jak nacisnę alt+cokolwiek to zamiast usplasha dostaje informacje o wersji fsck i

Kod: Zaznacz cały

/dev/sda2: clean, 51193/480640 files, 344531/1953024 blocks
Z tego co wyczytałem to jest to normalny komunikat.
Wcześniej wyświetlały się także podobne informacje o /dev/sda3 który jest montowany jako / (/dev/sda2 to /home). teraz już się ta informacja nie wyświetla.
Dodam, że dysk jest raczej OK. Odpaliłem live cd ubuntu i przy odmontowanych partycjach uruchomiłem fsck /dev/sda2 i fsck /dev/sda3. Z logów nie wynikało, aby były jakiekolwiek problemy. System plików to ext3 (choć nie wiem czy ta informacja coś pomoże).

System to ubuntu 10.04 zainstalowany dzisiaj z alternate cd. Zainstalowałem jedynie system podstawowy i doinstalowałem X'y, xmbc i zależności.

Jeżeli ktoś potrafi powiedzieć o co tu chodzi i jak sobie z tym poradzić to będę ogromnie wdzięczny.
Przy okazji jak by ktoś wiedział jak wyłączyć ten !@#$%^&* tekstowy usplash to byłbym wniebowzięty.

UPDATE:
Po jakiś 10 minutach pojawiła się informacja:
init: failed to spawn rc-sysinit main process: unable to open console: input/output error.
Zaraz zacznę googlować w temacie tego błędu. Chciałem najpierw dodać tą informacje bo być może pomoże komuś w rozwiązaniu mojego problemu.

UPDATE2:
Wygooglowałem podobny problem do mojego:
http://newyork.ubuntuforums.org/showthr ... ?p=9477645
Zaraz będę próbował podanych rozwiązań.

UPDATE 3:
Po wykonaniu każdego z poniższych rozwiązań nic się nie zmieniło. System raz na parę/pare naście razy się uruchamia nie ważne czy w recovery mode czy nie.
From comment #54
Comment out "console output" in all /etc/init/*.conf files that
have it.

From comment #73
Add "started rsyslog" to the "start on" stanza in /etc/init/rc-sysinit.conf:
start on ( filesystem
and started rsyslog
and net-device-up IFACE=lo
)

From comment #79
Add "init='/sbin/init --verbose'" to the linux boot line in grub.

Problem rozwiązany. Zainstalowałem Debiana squeeze i wszystko chodzi jak powinno.
Awatar użytkownika
WebNuLL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 13 gru 2008, 16:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: [SOLVED] System raz się uruchamia a raz nie +pojawiający się tekstowy usplash

Post autor: WebNuLL »

#!/bin/bash
/usr.bin/xbmc --standalone
Tu jest literówka.

Czy nie powinno być tak?

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
/usr/bin/xbmc --standalone
-- WebNuLL
InnyOS = ArchLinux ( www.archlinux.org )
http://youtube.com/webnull <-- PORADNIKI, UBUNTU, ARCH, DEBIAN
zelo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2008, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: [SOLVED] System raz się uruchamia a raz nie +pojawiający się tekstowy usplash

Post autor: zelo »

Masz racje. Literówka powstała w chwili pisania posta. W systemie było wszystko ok, ręcznie uruchamiany skrypt działał bez zarzutu.
Tak czy siak dałem Ubuntu jeszcze jedną szanse, jednak doszedłem do wniosku, że do media center + nas bardziej nadaje się podstawowa instalacja Debiana i doinstalowywanie potrzebnych rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości