Zacinające się filmy YouTube

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
MrM
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2012, 19:05

Zacinające się filmy YouTube

Post autor: MrM »

Witam,
Posiadam netbooka ACER ao722 z ubuntu 12.04. Ogólnie wszystko działa sprawnie, strony wczytują się szybko, filmy w rozdzielczości 720p z dysku w formacie avi śmigają aż miło. Jedyny problem to jak w temacie zacinające się filmiki na YT, korzystam z Mozilli, mam zainstalowanego najnowszego adobe flash player. Bez względu na to jaka jest ustawiona rozdzielczość odtwarzanych filmów i tak się zacinają.

Próbowałem już wszystkich zamieszczonych sposobów w internecie, i żaden jak dotąd nie był skuteczny, próbowałem również z przeglądarki Chrome, która okazała się działać jeszcze gorzej niż Mozilla.

Dlatego mam nadzieje że ktoś może na tym forum miał taki problem jak ja i sobie z nim poradził ; )
Awatar użytkownika
fervi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2010, 19:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: fervi »

Sterowniki zainstalowane? Możesz spróbować przejść na HTML5, zazwyczaj działa szybciej

Fervi
MrM
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2012, 19:05

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: MrM »

Sterowniki do karty zainstalowane (o ile chodzi o tą zakładkę "dodatkowe sterowniki" nie instalowałem żadnych sterowników z konsoli). Przy przejściu na HTML5 nie zauważyłem żadnej różnicy. Jakość połączenia mam bardzo dobrą, więc to nie wina łącza, do tego wszystkie stronki szybko się ładują.

Zapomniałem napisać że dźwięk odtwarza idealnie i nie ma żadnych zacięć, sam obraz się zacina.
tomo_s
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2012, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: tomo_s »

Nic z tym nie zrobisz. Jedyne co możesz to odtwarzanie filmów w zewnętrznym odtwarzaczu (np. minitube). Plus pamiętaj o tym: http://www.webupd8.org/2012/06/fix-mp4- ... -1204.html.
Awatar użytkownika
sirmacik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 03 maja 2007, 14:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: sirmacik »

Myślę, że możesz zobaczyć czy odczuwasz jakieś zmiany po zmniejszeniu ilości odtwarzanego flasha na stronach. To są instrukcje jak włączyć wbudowany plugin click2play w Firefoksie. Być może jeśli w danym momencie będzie działał tylko jeden flashowy element odczujesz jakąś różnicę (przy okazji jest to również fajny sposób na pozbycie się większości uciążliwych reklam).

Jaką masz kartę graficzną? W sieci widzę kilka rozwiązań (głównie da posiadaczy kart ATI) polegających na odpowiedniej modyfikacji pliku /etc/X11/xorg.conf. Niestety netbooki nie posiadają najmocniejszego sprzętu, ale może też zadziałać rozwiązanie, które ktoś już umieścił na Ubuntu Forums:

Dokonaj edycji odpowiedniego pliku poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit /etc/apt/apt.conf.d/70debconf
Następnie umieść w nim następującą linijkę:

Kod: Zaznacz cały

APT::Cache-Limit "100000000";
i zapisz plik. Ostatnim krokiem jest otwarcie terminala i wykonanie tej komendy:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get clean && sudo apt-get update --fix-missing
tomo_s pisze:Nic z tym nie zrobisz. Jedyne co możesz to odtwarzanie filmów w zewnętrznym odtwarzaczu (np. minitube). Plus pamiętaj o tym: http://www.webupd8.org/2012/06/fix-mp4- ... -1204.html.
Polecam również youtube-dl, znajdziesz go w repozytoriach Ubuntu. Co prawda program konsolowy, ale daje Ci spore możliwości przy pobieraniu klipów z YT – włącznie z wyciąganiem samej ścieżki dźwiękowej (por. Mam prawo ściągać filmy! w serwisie Fundacji Nowoczesna Polska – Prawo Kultury).
tomo_s
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2012, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: tomo_s »

On ma Radeona HD 6920. Też mam takiego Netbooka.
Flasz generalnie jest do bani, a pod Linuksem to kompletny koszmar. Nawet na wydajnym sprzęcie nie działa tak jak powinien. Wcześniej używałem Video Flash Replacer'a - bardzo fajnego dodatku do Firefoxa. Niestety przestali go rozwijać. Teraz jak chcesz coś pooglądać w wysokiej rozdzielczości na youtube to albo wspomniane minitube albo greasemonkey i jakieś skrypty.
Awatar użytkownika
sirmacik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 03 maja 2007, 14:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: sirmacik »

Próbowałeś powyższego rozwiązania z cache apta?
MrM
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2012, 19:05

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: MrM »

To jest temat z listopada, nagle ktoś go odkopał w styczniu ; D. Ale problem mam nadal, tak próbowałem tego sposobu z cache apta, chociaż przy ostatnim kroku wyskakuje "E: Nie udało się otworzyć pliku blokady /var/lib/apt/lists/lock - ppen (13: brak dostepu)" i kilka podobnych informacji, więc nie wiem czy można uznać że wykonałem wszystko jak powinienem...
Awatar użytkownika
soulreaver1
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 409
Rejestracja: 13 mar 2009, 10:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: soulreaver1 »

Przepraszam że odkopuję ale trochę męczyłem się z podobnym problemem (z Chrome) i znalazłem rozwiązanie które dla mnie zadziałało. Pomogła zmiana następujących ustawień w Chrome: Settings --> Show advanced settings... --> odznaczyć "Use hardware acceleration when available".
erenita
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:27
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: erenita »

U mnie żadne z proponowanych rozwiązań nie pomogło. Polecam Midori- You tube śmiga aż miło!
Awatar użytkownika
Damian3424
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 19 paź 2010, 19:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Zacinające się filmy YouTube

Post autor: Damian3424 »

Miałem ten sam problem, poradziłem sobie następująco :
Zrobiłem wszystkie aktualizacje od mozilli firefox + wtyczki oraz te, które potrzebował ubuntu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości