ubuntu12.10 - mysz i klawiatura zamarza

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
darkstar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2012, 08:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

ubuntu12.10 - mysz i klawiatura zamarza

Post autor: darkstar »

Witam. To mój pierwszy wpis na linuxowym forum.

Jestem posiadaczem Ubuntu 12.10, wykonany update z wersji 12.04 LTE - powodem był wyżej wymieniony problem. System nie reaguje, żadne skróty klawiszowe nie działają , natomiast jeśli przed tym puściłem jakąś muzykę to jest ona odtwarzana. Znak zachęty również mruga.

Doszedł problem z restartem - komputer nie reaguje na wciśnięcie przycisku restart.

Sprawdziłem syslog nie znalazłem żadnych błędów prócz błędów odnośnie montowania nośników co zapewne jest wynikiem moich twardych restartów systemu. Jeśli ktoś coś wie na temat tego problemu to proszę o pomoc. Ewentualnie gdzie szukać rozwiązania problemów, może inne logi?


Pozdrawiam.
MMB
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2005, 23:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: ubuntu12.10 - mysz i klawiatura zamarza

Post autor: MMB »

Jaki masz kernel? Najnowszy?
Ja mam podobne problemy na Ubuntu 12.10 z jądrem 3.5.0-18-generic. W trakcie kopiowania większych plików pomiędzy partycjami ext4 a NTFS - freez i kernel panic

Spróbuj odpalić komputer na wersji 3.5.0-17-generic u mnie wszystkie problemy znikają.
clsbartek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2012, 15:03
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: ubuntu12.10 - mysz i klawiatura zamarza

Post autor: clsbartek »

Witam,

mam bardzo podobny problem. Pracuję na Ubuntu 12.04 LTS Przyjazny Pucacz, kernel 3.2.0.35 - generic na laptopie HP Pavilion dm1 4020-ew. Problem ten polega na tym, iż w całkowicie pzypadkowym momencie (nie dostrzegłem żadnej prawidłowości) następuje zawieszenie reakcji z klawiatury i touchpada. System sie nie zawiesza, tzn. film się odtwarza, muzyka gra, znak zachęty mruga.
dmesg nie pluje nic na temat klawiatury.

Proszę o jakieś porady, co zrobić bądź co wkleić

-- 12 gru 2012, o 19:56 --

Zauważyłem ostatnio, iż problem występuje głównie gdy jestem podłączony do internetu (czy to modem gsm czy też wifi). Może to będzie jakaś wskazówka (dla was, ja jestem zielony)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości