Skopiowałem sobie baze mysql do innej instalacji kubuntu i nie działa

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
tomi0001
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Skopiowałem sobie baze mysql do innej instalacji kubuntu i nie działa

Post autor: tomi0001 »

Mam taki problem skopiowałem sobie instalacje bazy danych mysql do innej instalacji kubuntu (15.04) bo mi wysiadło kubuntu, a dokładnie KDE i teraz jestem w trybie LIVE też na kubuntu, ale na dystrybucji tej samej czyli Kubuntu 15.04 serwer mysql działa dobrze więc tradycyjnie z folderu /var/lib/mysql skopiowałem sobie dwie bazy mysql do katalogu z oryginalną bazą mysql i w webminie jak próbuje przejżeć ta bazę to wywala komunikat.

Kod: Zaznacz cały

SQL show index from `spozycie` failed : Table 'baza_mysql.spozycie' doesn't exist
Ubek308
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 574
Rejestracja: 25 maja 2011, 10:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Skopiowałem sobie baze mysql do innej instalacji kubuntu i nie działa

Post autor: Ubek308 »

Kopiowanie katalogow to w mysqlu nie jest najlepszy pomysł choc sam to robie ale wiem ze szansa zadzialania jest 50/50, zalezy od paru rzeczy, np typu - czy to innodb czy isam-cos.
Dane siedza nie tylko w katalogach ale i w pliku ibdata1 i to ma ze soba powiazania.

Na ten moment moje opcje to:
1. Sprawdz uprawnienia do plikow.
2. Jesli mozesz - zrob mysqldump | mysql <zaladuj do nowej bazy> - jesli to pojdzie to na pewno zadziala.
tomi0001
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Skopiowałem sobie baze mysql do innej instalacji kubuntu i nie działa

Post autor: tomi0001 »

Już sobie poradziłem z tym Kubuntu musiałem tylko utworzyć nowego użytkownika w trybie tekstowym i teraz pracuje na nowym koncie, a musicie mi wyjaśnić jedną rzecz jak siadło KDE to w trybie tekstowym próbowałem zainstalować Gnome w trybie tekstowym i pyta się mnie czy chce dane pakiety zainstalować wciskam T i pisze, że odrzucone czy według niego kliknąłem n, ale próbowałem też wciskać y i t i y z dużej litery i dalej to samo i teraz w trybie tekstowym instalowałem supertuxa i wszytko jest ok, ale przy Gnome nie było dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości