utrata danych przy wytnij/wklej z ubuntu do ntfs

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
vcppp_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2006, 21:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

utrata danych przy wytnij/wklej z ubuntu do ntfs

Post autor: vcppp_p »

Cześć,
miałem około 2 GB danych które postanowiłem przenieść z partycji Ubuntu na partycje Windowsa (NTFS) - zwykłe wytnij + wklej.
Wszystko się udało, pliki poprawnie przeniesione (nota bene trwało to straszliwie długo) - ale niestety, przerwa w dostawie prądu, PC się zrestartował. I tyle widziałem moje pliki - wprawdzie miejsce na partycji NTFS niby się skurczyło (nie pamiętam niestety ile miało oryginalnie), na pewno miejsca na partycji ubuntu przybyło - ale plików nie ma ani na jednej ani na drugiej.
Można to jakoś odzyskać?

Pozdrawiam
sinat-ra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: utrata danych przy wytnij/wklej z ubuntu do ntfs

Post autor: sinat-ra »

Zależy ile się przeniosło i kiedy nastąpił reset. Teraz to musisz spod windowsa uruchomić jakiś program do odzysku i próbować. Pamiętaj że jeden program nie odzyska ci wszystkiego. Nieraz jest tak że jeden widzi dane a inny nie... O ile się orientuję to linuks nie dorobił się programu do odzyskiwania danych, chociaż kiedyś na IRCu ktoś mi tłumaczył że są sposoby... Głupi byłem że sobie nie spisałem jakie ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości